Tatranky udělaly výrazný krok směrem do play off. Foto: Flickr Tatran Střešovice
11. 2. 2018 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Tatran veze z Brna tři body a místo v osmičce, Chodov měl problémy s Bohemians

Devatenácté kolo nejvyšší ženské soutěže přineslo další změnu v postupové osmičce pro play off. Jičín, který utržil vysokou porážku v Ostravě, totiž nahradil mezi osmi vyvolenými celek Tatranu, tomu se povedlo vysoko zvítězit v Brně. Další zajímavý zápas se odehrál na Jižním Městě, kde se favorizovaný Chodov pořádně nadřel s Bohemians.

Šlágrem kola byl jeho poslední zápas mezi domácími Židenicemi a Tatranem. Brňanky mohly navázat na solidní výkony proti ostravským celkům, Tatran zase mohla tížit vysoká prohra s Libercem.

Jenže na hřišti to vypadalo jinak. Byť například na začátku utkání byly Židenice aktivnější, tak branky střílely hráčky Tatranu, které se dostaly až do vedení 3:0. Poté sice snížila Indrová, ale následné slepené branky Faťunové z Faltusovou – ta zaznamenala hattrick – prakticky rozhodly zápas pro Tatran. V poslední části už se zápas prakticky jen dohrál, tři body patří Tatranu po výhře 6:2.

Nebylo divu, že Miroslav Vybíral byl velmi spokojen. „Jak bylo předpovězeno, tak dnešní utkání bylo velmi důležité a rozhodovala taktická připravenost, kde jsme byli lepším týmem. Odehráli jsme skvělé utkání, ve kterém jsme byli maximálně koncentrovaní a plnili jsme všechny pokyny, které jsme si řekli v kabině. Výhra po skoro 2 měsících potěší a dodá nám síly do finálního boje o play off,“ hrdě konstatoval trenér Tatranu.

Pořádně se na tříbodové vítězství nadřely florbalistky Chodova proti Bohemians. Nečekaně vyrovnané utkání bylo po dvou třetinách 4:4, ve 45. minutě pak převrátila misky vah Kadidlová. Za čtyři minuty srovnala Plášková a v posledních deseti minutách pak Chodov čtyřmi brankami strhl utkání na svou stranu. Dalších pět bodů si připsala Martina Řepková. „Dnes to byl z naší strany spíš boj s vlastními nepřesnostmi, nedůslednostmi a asi i únavou. Soupeř podal sympatický a houževnatý výkon,“ hodnotila Michaela Marešová.

Bodově se na Bohemians dotáhly hráčky Panthers, které názorně předvedly, jak má vypadat povedený vstup do utkání, a v derby s Vinohrady vedly po dvanácti minutách 4:0. Do konce úvodní části skórovaly ještě jednou, až na začátku druhé části korigovala Vejvodová. Vyrovnaná nakonec byla pouze poslední dvacetiminutovka, ve které se prosadila jen Miklíková, jejíž branka tak znamenala výhru Panthers 8:3. „Dneska zasloužená výhra, fantastická první třetina. Poté trochu sestupný výkon, ale přesto jsme po celou dobu byli mírně lepším týmem,“ těšilo Daniela Škvora.

Koho naopak samotné utkání mezi Libercem a Ivanti Tigers nepotěšilo, to byl domácí trenér Lukáš Nesměrák. Ovšem spíše než prohru 2:17, na které se hned sedmi body podílela Dominika Kubišová, řešil kvalitu soutěže. „Dnes byla vidět úroveň extraligy, která stále padá dolů stejně jako celý ženský florbal. Je mi líto soupeřů z první trojky, že musí hrát tyhle zápasy. Měli bychom zavést pravidlo, že ve chvíli vstřelení 10.gólu by vedoucí tým hrál jen ve 4,“ konstatovala liberecká legenda napůl ironicky, ale napůl také bezmocně. Mimochodem, na obou libereckých brankách se podílela Michaela Mlejnková.

Sedmnáct branek inkasoval také Jičín v Ostravě. Do utkání sice vstoupil dobře a chvíli vedl, nicméně nakonec utržil vysokou porážku, která jej aktuálně stojí místo v elitní osmičce. Při absenci dvojčat Hudákových prožila podařený večer Barbora Sedláčková se zápisem 3+1. „Dneska asi nemůžeme být nespokojení. Na to, jak výsledek vypadá, se ale najde hodně, opravdu hodně situací, které řešíme špatně. Velká spokojenost panuje s produktivitou a až na 10 minut v druhé třetině nás to velmi bavilo,“ zůstal nohama na zemi kouč Ostravy Jakub Robenek.

Olomouci – čistě z matematické stránky při možných variantách tříbodových vítězství – pomohla výhra Tatranu, svěřenkyně trenéra Petra Dadeje se ale na domácí palubovce prezentovaly velmi sympatickým výkonem proti Vítkovicím. Přes prohru 4:9, na které se hattrickem podílela Hana Koníčková a čtyřmi body Justyna Krzywak, mohou na poslední tři zápasy základní části, ve kterých budou muset – pakliže chtějí hrát play off – stáhnout čtyřbodovou ztrátu na Liberec s Tatranem. „Dneska mě Olomouc překvapila, hrála pěkný florbal, kdy nám nenechávaly moc místa na naší útočné polovině. Nicméně i přesto beru alespoň to, že se nám povedlo vyhrát všechny třetiny,“ ocenil výkon soupeře trenér Vítkovic Richard Urban.

Výsledky 19. kola Extraligy žen

FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:9
branky: 29. Tereza Reimerová, 44. Lucie Cholinská, 47. Petra Mandátová, 48. Tereza Reimerová – 10. Veronika Enenkelová, 13. Hana Koníčková, 25. Anna Niemcová, 32. Denisa Ferenčíková, 39. Justyna Krzywak, 41. Hana Koníčková, 54. Justyna Krzywak, 56. Petra Hložanková, 58. Hana Koníčková; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 101; zásahy brankářů: Martina Franková 23 – Nikola Příleská 12; po třetinách: 0:2, 1:3, 3:4;

TJ Sokol Královské Vinohrady – Panthers Praha 3:8
branky: 22. Kristýna Vejvodová, 23. Kristýna Vejvodová, 34. Anna Kutnarová – 1. Petra Šusterová, 6. Kristýna Lochmannová, 10. Ivana Lamková, 11. Tereza Pitterlingová, 17. Barbara Jelínková, 27. Veronika Zittová, 32. Ivana Lamková, 54. Ivana Miklíková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 70; zásahy brankářů: Eliška Kuchyňková 6, Jana Vyrobíková 10 – Marie Topolová 26; po třetinách: 0:5, 3:2, 0:1

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – KM automatik FBK Jičín 17:5
branky: 8. Denisa Kotzurová, 8. Kateřina Šromotová, 10. Barbora Sedláčková, 11. Viktória Grossová, 12. Markéta Vrlíková, 15. Nela Kapcová, 25. Denisa Kotzurová, 28. Barbora Sedláčková, 28. Barbora Lichnová, 31. Nela Kapcová, 36. Andrea Pastušková, 42. Tímea Patakyová, 44. Denisa Kotzurová, 49. Tímea Patakyová, 52. Tímea Patakyová, 54. Veronika Rybičková, 54. Barbora Sedláčková – 1. Gabriela Žůrková, 27. Kristýna Bachmaierová, 30. Kristýna Bachmaierová, 40. Gabriela Žůrková, 47. Markéta Kosová; rozhodčí: Ondřej Filipčík – Radek Števček; vyloučení: 0:3; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 24 – Adéla Kociánová 19; po třetinách: 6:1, 5:3, 6:1;

Crazy girls FBC Liberec – Ivanti TIGERS FK Jižní Město 2:17
branky: 6. Klára Leierová, 16. Michaela Mlejnková – 1. Dagmar Surá, 5. Kateřina Pisárová, 6. Nikola Hermannová, 13. Dominika Kubišová, 16. Barbora Zabavská, 18. Dominika Steinbachová, 20. Denisa Billá, 21. Dominika Kubišová, 28. Dominika Steinbachová, 29. Adéla Polívková, 31. Dominika Steinbachová, 39. Martina Čapková, 46. Denisa Billá, 53. Dominika Kubišová, 57. Lucia Košturiaková, 57. Dominika Kubišová, 57. Adéla Polívková; rozhodčí: Jiří Jelínek – Josef Libecajt; vyloučení: 3:1 + Michaela Šulanová 5; využití: 0:3; diváků: 35; zásahy brankářů: Marcela Štěpánová 13, Lucie Kadlecová 20 – Karolína Červová 11; po třetinách: 2:7, 0:5, 0:5

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians 9:5
branky: 20. Eva Krauskopfová, 23. Martina Řepková, 31. Tereza Urbánková, 35. Kristýna Kellovská, 49. Magdaléna Plášková, 50. Daniela Frantíková, 53. Gabriela Tožičková, 58. Martina Řepková, 60. Martina Řepková – 15. Andrea Kadidlová, 24. Eliška Císařová, 34. Andrea Kadidlová, 38. Anna – Marie Divišová, 45. Andrea Kadidlová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 66; zásahy brankářů: Hana Ranochová 11 – Jitka Omelková 23; po třetinách:1:1, 3:3, 5:1;

K1 Florbal Židenice – Únětická 12° Tatran Střešovice 2:6
branky: 29. Martina Indrová, 57. Veronika Vývodová – 11. Lenka Faltusová, 21. Lenka Faltusová, 24. Julie Faťunová, 35. Julie Faťunová, 36. Lenka Faltusová, 60. Daniela Reindlová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 111; zásahy brankářů: Lenka Remešová 22 – Tereza Humlová 26; po třetinách: 0:1, 1:4, 1:1;