Tom Ondrušek. Foto: Český florbal Tom Ondrušek. Foto: Český florbal
11. 2. 2018 Superliga (13) KOMENTÁŘŮ

Ondrušek sestřelil Vítkovice, Ústí porazilo tápající buldoky

Šlágr 23. kola mezi Vítkovicemi a Chodovem, ve kterém se hrálo o první příčku superligové tabulky, zcela ovládli Pražané. Na začátku třetí části vedli už 8:0 a nakonec nasázeli Vítkovicím deset branek. Poslední Ústí zaskočilo brněnské Bulldogs a vyhrálo 7:4. Tři body braly také Tatran a Boleslav.

1. SC Vítkovice – Florbal Chodov 4:10 (0:2, 0:4, 4:4)

Branky: 44. Hubálek (Hájek), 51. Jan Šebesta (Firda), 55. Hájek (Hubálek), 59. Hájek (Hubálek) – 11. Pražan (Sýkora), 15. Ondrušek (Matejčík), 21. Sýkora (Ondrušek), 33. Tyl, 38. Tyl(Strachota), 38. Ondrušek (Mikeš), 41. Ondrušek (Sýkora), 42. Matejčík (Ondrušek), 57. Matejčík (Barák), 59. Ondrušek (Matejčík). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci 527.

Tahák kola se odehrál v Zubří, kam Vítkovice vyvezly Superligu. Chodov hrál od začátku velmi soustředěně a za svou snahu byl odměněn. Po první části vedl 2:0, rozhodující náskok si pak připsal během prostředního dějství. A když Ondrušek ve 41. minutě zkompletoval hattrick, bylo už pro domácí nezvládnutelné něco s výsledkem udělat.

Vítkovičtí sice ještě vrhli síly do útoku a z velké střelecké převahy vytěžili alespoň čtyři branky, obrat byl však daleko. Chodovský ostrostřelec Ondrušek se v utkání prosadil celkem čtyřikrát, k tomu přidal dvě asistence. Čtyřmi body k výhře mistra přispěl i bývalý kapitán Ostravanů Marek Matejčík. Vítkovicím k bodům nestačilo ani 47 střel vyslaných na branku výborně chytajícího Jana Baráka.

FBC Liberec – Florbal Mladá Boleslav 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Branky: 17. Ferdan (Hrůza), 59. Valeš (Ferdan) – 1. Tomáš Chroust (Curney), 12. Zakonov (Rožnovják), 23. Pluhař (Bína), 30. Tadeáš Chroust (Curney), 40. Tomašík (Kološ), 48. Curney (Bauer), 53. Tomašík (Kološ). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 210.

Mladá Boleslav na severu Čech překvapení nedopustila a od úvodu kráčela za vítězstvím. Už po 47 vteřinách hry otevřel skóre Tomáš Chroust. Hosté postupně navyšovali skóre a nakonec zvítězili 7:2. Další tři body do své sbírky přidal Jiří Curney, dva góly vsítil Milan Tomašík.

Situace v tabulce je následující. Chodov vede o dva body před Mladou Boleslaví, třetí jsou Vítkovice, které mají ještě o bod méně než druhá Boleslav. O konečné podobě základní části dost napoví příští kolo, v němž se právě Chodov utká s druhými Středočechy.

Florbal Ústí – Bulldogs Brno 7:4 (2:1, 3:1, 2:2)

Branky: 2. Semerád (Pavelka), 16. Stummer (Täuber), 32. Stummer (TS), 33. Kopecký (Krbec), 39. Josef Novák (Täuber), 52. Kužel (Fuchsig), 54. Josef Novák – 5. Žižka (Ondráček), 30. Ondráček (Bauer), 49. Žižka (Juhaňák), 60. Žižka (Juhaňák). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 275.

Brněnští Bulldogs překvapivě padli na hřišti posledního Ústí 4:7. Byla to už jejich osmá prohra v řadě. Tato série znamená propad Brna na předposlední pozici v tabulce a velkou pravděpodobnost toho, že Bulldogs budou muset příslušnost v elitní soutěži zachraňovat v play down.

Duel v Ústí rozhodla hlavně prostřední třetina, kdy se domácí během sedmi minut prosadili třikrát a utekli buldokům na rozdíl tří branek. Tento náskok pak vydržel Ústeckým až do konce zápasu. Ústí vybojovalo čtvrtou výhru v sezoně, přesto zůstává poslední a na Brno ztrácí pět bodů.

Tatran Střešovice – Sparta Praha 8:2 (0:0, 6:1, 2:1)

Branky: 21. O. Němeček (Ullmann), 23. Slavík (Marek Beneš), 24. Marek Beneš (Ullmann), 24. Meliš, 30. Ullmann (Deutsch), 40. O. Němeček, 52. Brautferger (Jiř. Kolísko), 53. Marek Beneš (Ullmann) – 37. Kareš (Zeman), 45. Košir (Marvánek). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 3:3, navíc Slavík (Tatran) 5 min.Využití: 1:2. Diváci: 252.

Pražské derby jednoznačně ovládly Střešovice. V prostřední dvacetiminutovce nadělily Spartě šest branek a také díky čtyřem bodům Filipa Ullmanna porazily pražského soupeře 8:2.

Tatran tak díky vítězství stáhl ztrátu na pátou Spartu na dva body a navíc stvrdil svou účast ve vyřazovací části. O poslední místo v play off se poperou Pardubice s Ostravou. A právě tyto dva týmy se utkají v příštím kole.