Jitka Omelková se zaskvěla fair play gestem. Foto: FbŠ Bohemians
13. 2. 2018 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

FAIR PLAY Omelkové pomohlo Chodovu k vítěznému gólu. Gesto neřeším, ale šlo to chytit, říká
Přiznat kontakt s míčkem není pro florbalisty, speciálně pak pro brankáře problém. Málokdy se ale stane, že takové přiznání bezprostředně negativně ovlivní výsledek týmu, jehož hráč či hráčka se zachovali v duchu fair play. V neděli se to povedlo díky příkladnému přístupu brankářky Bohemians Jitky Omelkové, z následné akce totiž Chodov vstřelil vítěznou šestou branku. Brankářka sama činu nelituje, naopak si vyčítá, že střelu mohla chytit.

Na Jižním Městě se hrálo nečekaně vyrovnané utkání, vždyť na konci 50. minuty byl stav 5:5. A potom to přišlo: Omelková vytěsnila střelu Magdaleny Pláškové nad branku, rozhodčí Tomáš Kostinek ale ukázal rozehru pro Bohemians. Bývalá brankářka ELITE se ale okamžitě přihlásila k dotyku s míčkem, takže rázem rozehrával Chodov z pravého rohu.


Inkriminovaná pasáž začíná zhruba v čase 1:37:00

Přičemž se mu povedlo vstřelit branku: Řepková oběhla branku a našla Danielu Frantíkovou, která se nemýlila. Samotná gesto fair play ale Omelkovou nemrzí. „Nevnímám to tak, že jsem svým přiznáním pomohla vstřelit branku. Zpětně mě mrzí samotný gól, byl určitě chytatelný,“ říká brankářka na konto utkání, které nakonec Chodov vyhrál 9:5.

Samotnou reakci Omelkové docenily právě až následující okamžiky. „Žádná velká reakce nebyla, v okamžiku, kdy jsem se přiznala, tak oba týmy střídaly, takže to málokdo postřehl,“ hodnotí situaci.

Dokonce ani samotné spoluhráčky v první chvíli podle Omelkové nevěděly, že se přiznala. „Šly střídat, takže si toho asi nevšimly,“ popisuje. „Ozval se potlesk od diváků, který tyto situace doprovází běžně, posléze se na Florbal.cz objevil komentář, který mě pochválil,“ zmiňuje chválu, ke které se přihlásil věrný chodovský fanoušek Vojtěch Vened.

Není to poprvé, kdy oddíl Bohemians figuruje v rámci fair play. Loni v dubnu naopak nechal odvolat gól svého dorosteneckého týmu Michal Jedlička. Také toto utkání nakonec tým Bohemians prohrál, nicméně si opět vysloužil respekt florbalové veřejnosti.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Kubas napsal:

  Jsem rád, že hraju sport, ve kterém je Fair Play naprosto běžnou záležitostí. Přiznání se k teči je samozřejmost. O víkendu jsem zažil i odvolání 2min trestu za hru na zemi, soupeř přišel za rozhodčím a řekl mu, že ležícího hráče netrefil, ale až hráče za ním…
  Moc doufám, že tohle ve florbale zůstane i za pár let, kdy třeba půjde už i o peníze.

 • Petr napsal:

  Je to samozrejme sportovni gesto a v tomto sportu beznejsi jako v jinych. Kdyby se mely resit vsechny takove gesta psalo by se jen o nich….cetl jsem o pavlikove z ol kdy zmenila vylouceni atd atd. Jsem rad ze v tomto sportu to tak funguje ale rozhodne nejde vychvalovat jedno gesto ktere sice shodou okolnosti skoncilo brankou(mimochodem chytatelnou) ale je potreba vyzvednout cely florbal v techto gestech aby to tak bylo i nadale v bojich kdy pujde o vse.

 • encore napsal:

  Kubas napsal:, thanks so much for the post.Really thank you! Great.

Napsat komentář

*