Johan Samuelsson. Foto: Markus Aeschimann / www.ibffalun.com
16. 2. 2018 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Kapitán švédské reprezentace Samuelsson se vrací do Švédska! Od příští sezóny posílí Falun

 Veliké eso v podobě přestupu do další sezóny oznámil švedský Falun. Od nového ročníku ho posílí kapitán švédské reprezentace Johan Samuelsson, který aktuálně hraje za švýcarské Tigers Langnau. Držitel dvou zlatých medailí ze světových šampionátů v novém působišti podepsal smlouvu na tři roky. V minulosti hrál ve Švédské superlize za BK Granlo a IBK Dalen.

Jedna z klíčových postav švédské reprezentace se do své rodné země vrátí po dvou letech. Z kabiny Granla tehdy zamířil se svým bratrem Antonem do švýcarského Langnau. Jelikož Granlo v nejvyšší soutěži nadále nehraje, bylo rozhodování o dalším působení v mateřské zemi jednoduché.

„Od té doby, co jsem se rozhodl k návratu zpět domů, byl hlavní volbou od začátku Falun. Nabízí vysoké sportovní cíle, ale také příznivé podmínky mimo florbal, které byly přívětivé celé rodině,“ prozradil Johan Samuelsson v tiskovém prohlášení klubu.

Johan Samuelsson s kapitánskou páskou na EFT ve Švýcarsku. Foto: Fabian Trees, www.imagepower.ch

V probíhajícím ročníku švýcarské ligy je s Tigers na třetím místě a společně budou chtít ještě vylepšit loňské umístění, kdy v semifinále vypadli s pozdějším mistrem Wilerem. Velkou zásluhu na průběžné třetí příčce má i Johan Samuelsson. Během 21 zápasů si připsal 25 asistencí a je nejlepším nahrávačem celé soutěže. Pozadu nezůstává ani jeho bratr Anton, který nasbíral 29 (20+9) bodů.

Nadcházející spolupráci si pochvaluje i vedení Falunu. Devětadvacetiletý centr má přinést týmu mnoho cenných zkušeností. Za „Tre Kronor“ brzy nastoupí k jubilejnímu stému zápasu, když během předchozích utkání dvakrát slavil titul mistra světa a dvakrát skončil na druhém místě.

„Johan je úžasně silný a chytrý hráč v obranné i útočné hře. Se svým přístupem do Falunu skvěle zapadá. Je to vůdčí typ a věříme, že mladším hráčům přinese své bohaté zkušenosti. V neposlední řadě je Johan opravdový profesionál a je skvělé, že bude opět hrát v nejlepší lize světa,“ neskrývá své nadšení Filip Nordkvist.


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

  • Bootham napsal:

    Do Falunu přichází hráč s neskutečným přehledem na hřišti…v loňské sezóně 55 asistencí v 29 zápasech, letos jak bylo psano 25A v 21z a jak si vede Patrik Dóža 21z 21B ( 12G 9A ).

Napsat komentář

*