VŠECHNO NEBO NIC: Olomoucké florbalistky už musí jen vítězit Foto: FBS Olomouc
17. 2. 2018 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

PREVIEW: Začíná olomoucká křížová výprava, bude překvapení na úkor favoritů?
Všech šest utkání dvacátého kola nejvyšší ženské soutěže se odehraje v sobotu. Už dnes večer tak bude zřejmé, jestli se Olomouci podařilo udělat první ze tří potřebných kroků, které ji mohou v konečném důsledku dostat do play off či jestli se urodilo nějaké překvapení na úkor favoritů.

Program 20. kola Extraligy žen

FbŠ Bohemians – KM automatik FBK Jičín
Sobota, 16.00, SH Děkanka
Bohemians neprožívají ideální období, ale na druhou stranu v minulém kole dokázaly statečně vzdorovat Chodovu. Jičín je v čím dál tím více komplikovanější pozici a po vzoru Olomouce by potřeboval z Děkanky exportovat bodový zisk. Favoritkami jsou ale domácí florbalistky, které budou určitě chtít zanechat lepší dojem a zpětně napravit například porážku v Jičíně z minulé sezony.
Tip Florbal.cz: Výhra Bohemians v základní hrací době

Ivanti TIGERS FK Jižní Město – K1 Florbal Židenice
Sobota, 16.00, SH Jižní Město
Florbalistky Ivanti Tigers hrají především o to, aby udržely náskok před Vítkovicemi a případně si to s nimi rozdaly v závěrečném kole o prvenství v základní části. Židenice si naopak prohrou s Tatranem zkomplikovaly situaci, na druhou stranu ji pořád mají ve vlastních rukou. Spíše než na zápas s Tigers se ale musí soustředit na zbylé dva duely.
Tip Florbal.cz: Výhra Ivanti Tigers v základní hrací době

Únětická 12° Tatran Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Sobota, 17.00, STODOLA Aréna Střešovice

Florbalistky Ivanti Tigers náskok udržují, ty vítkovické zase bojují o to, aby se v posledním kole o prvenství v základní části vůbec hrálo. Potřebují proti Tatranu a Liberci získat šest bodů a výchozí pozici mají určitě dobrou: asi nikdo nepochybuje o tom, že mají kvalitnější celek než oba zmíněné týmy, ale musí to dokázat také na hřišti.
Tip Florbal.cz: Výhra Vítkovic v základní hrací době

FBS Olomouc – Crazy girls FBC Liberec
Sobota, 18.00, SH Čajkaréna Olomouc

Olomouci bez nadsázky začíná křížová výprava, ve které musí vytěžit ze třech zápasů tři vítězství a ani to ji v konečném důsledku nemusí stačit na účast v play off. Liberec bude obtížným protivníkem, bude důležité ubránit Michaelu Mlejnkovou. Upřímně si myslíme, že Liberec si z Olomouce odveze body a prakticky tak zastaví olomoucké snažení.
Tip Florbal.cz: Výhra Liberce v základní hrací době

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV
Sobota, 20.00, STODOLA Aréna Střešovice
Zápas s velkým otazníkem. Chodov zkouší různé herní varianty, teoreticky stále živí naději na první místo, ale jeho výkony v posledních utkání nejsou optimální. Nyní proti němu stojí extraligová štika, která by mohla překvapit. Nicméně kvalita je stále na straně týmu z Prahy 11.
Tip Florbal.cz: Výhra Chodova v základní hrací době

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – TJ Sokol Královské Vinohrady
Sobota, 20.00, ČPP Aréna Ostrava
Poslední výjezd do Ostravy skončil pro Vinohrady vysokou prohrou s Vítkovicemi, od té doby ale ušly kus cesty. Nicméně FBC by mělo být nad síly pražského celku, v minulém kole si bez dvojčat Hudákových poradilo s Jičínem. A zaváhat by nemělo ani nyní.
Tip Florbal.cz: Výhra Ostravy v základní hrací době


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*