Florbalistky Panthers Foto: Facebook Panthers Praha
18. 2. 2018 Extraliga žen (7) KOMENTÁŘŮ

SENZACE: Panthers porazily Chodov, pro Olomouc je po prohře play off jen teorií, zabral Jičín

Dvacáté pokračování ženské extraligy pořádně zatřáslo extraligovou tabulkou. Zaskvěly se především florbalistky Panthers, které dokázaly v pražském derby porazit Chodov. Další výkon, který si za rámeček rozhodně nedají, předvedly florbalistky Bohemians, které podlehly Jičínu. Olomouc prohrála hned první zápas o všechno s Libercem a jeho kvalitní výkony ve druhé polovině základní části tak nebudou korunovány postupem do bojů o medaile.

Pozornost se soustředila především do Olomouce, nakonec se ale největší překvapení odehrálo ve střešovické Stodole. Po zápase Tatran – Vítkovice totiž přišlo na utkání mezi Panthers a Chodovem, kde se děly věci.

Chodov sice v osmnácté minutě poprvé a naposledy v zápase vedl zásluhou Řepkové, už za půl minuty ale vedení ztratil díky Lamkové. Pantherky se opět mohly spolehnout na jistou Horňákovou a po polovině utkání vedl, prosadila se Andrea Nováková.

V prvních deseti minutách třetí části se ještě prosadily Slaná s Vranovou a 60 přítomných diváků se pomalu mohlo začít připravovat na senzační vítězství. Chodov sice následně zabral a brankami Řepkové s Tožičkovou se dostal do kontaktu, na následnou branku Šusterové ale dokázala odpovědět už pouze Řepková, a tak Panthers vyhrály 5:4. „Obrovský úspěch, za kterým stála neuvěřitelná obětavost a týmovost všech holek. Nezalekly se velkých jmen soupeřek a po celou první a velkou část druhé třetiny jim byly minimálně vyrovnaným soupeřem,“ hodnotil Daniel Škvor.

Na Hané se v duelu Olomouce s Libercem prakticky rozhodlo tom, že domácí tým se do play off nepodívá. Svěřenkyně trenéra Petra Dadeje přitom v utkání dvakrát vedly, a to ještě ve třetí třetině. Za stavu 2:1 pro Olomouc se ale deset libereckých florbalistek zmohlo na tři branky po sobě, což v konečném důsledku znamenalo jejich výhru 4:2.

Liberec tak po výhře s Tatranem slaví další nesmírně cennou výhru. „Dnešní zápas byl přesně takový, jaký jsme čekali. Rozhodující bylo, že jsme ubránili 5 min oslabení a celý zápas se drželi našeho plánu, který holky ve většině případů plnily,“ hodnotil Lukáš Nesměrák.

Jeho protějšek naopak ví, že postup do play off se Olomouci hodně vzdálil. Na osmý Jičín nyní ztrácí šest bodů a ve hře jej aktuálně drží pouze lepší vzájemné zápasy. V příštím kole nicméně Jičín hostí poslední Vinohrady. „Liberec utkání zvládl výborně takticky a díky výjimečnosti hráček Mlejnkové s Šamaninou dokázal vytěžit z minima maximum. Na soupeře jsme byli připraveni, a ač nás v zápase nás ničím nepřekvapil, využil právě ty své silné zbraně, díky kterým patří mezi nejlepší osmičku,“ řekl Petr Dadej. .

Jičín totiž rovněž překvapil a odvezl si tři body z půdy Bohemians, stejně, jako před ním právě Olomouc. Pražankám totiž hrubě nevyšla už úvodní třetina, kterou prohrály 0:3. Na začátku druhé třetiny sice dokázaly snížit, ale jejich zmar dost možná nejlépe dokumentuje situace, kdy zásluhou Žůrkové dostaly gól ve vlastní přesilovce 5 na 3.

Bohemians se nicméně přesto povedlo třikrát snížit na rozdíl jediné branky, avšak poté, co nevyužily v posledních minutách přesilovku po vyloučení Kůželové, zapisují si další citelnou ztrátu. „Celé utkání probíhalo hrou nahoru a dolu, šance za šancí. Konečně nám přálo štěstí a i přes dvě neuznané branky jsme zvítězili,“ řekl Michal Šuk z Jičína.

Týmy, které soupeří o první místo v základní části, tedy Vítkovice a Ivanti Tigers zvítězily shodně 6:3. Hráčky Ivanti Tigers takto porazily Židenice, když vyhrály úvodní třetinu 3:0, následují dvě dvacetiminutovky ale byly výsledkově vyrovnané. „Zápas se úplně nepodařil podle našich představ. Brankářka hostů skvěle zachytala a my jsem nevyužívaly naše šance. Nebyla to ideální příprava na play off,“ věděla trenérka Markéta Šteglová.

Vítkovice na tom byly podobně, díky hattricku Veroniky Enenkelové, rovněž vyhrály první třetinu 6:3, v dalších dvou ale tak výrazné nebyly, tu třetí prohrály 1:2. Stejně jako v Ostravě, také na domácí palubovce tak Tatran získal výhru alespoň v jedné dvacetiminutovce. Utkání muselo bavit. V 1. a 2. třetině jsme si vypracovali mnoho gólových šanci, ale brankářka hostí, tyčky a houževnatá obrana byli proti,“ zhodnotil hostující kouč Richard Urban.

Nejjednoznačnějším výsledkem tohoto kola byla výhra Ostravy 11:2 nad Vinohrady. Ostrava, která se již opět mohla spolehnout na dvojčata Kristínu a Paulínu Hudákovy se rozjížděla pomalu a prohrála první třetinu, nakonec ale vysoko zvítězila. Také díky dalšímu skvělému výkonu Barbory Sedláčkové, která si tentokrát připsala šest bodů za čtyři branky a dvě asistence. „Klasicky na Mourinha zaparkovaný autobus, který nám dlouho dělal docela problém. Nevěděli jsme si moc rady kudy kam a dlouho jsme hledali cestu jak z toho ven,“ hodnotil kouč Ostravy Jakub Robenek.

Výsledky 20. kola Extraligy žen

Ivanti TIGERS FK Jižní Město – K1 Florbal Židenice 6:3
branky: 13. Adéla Polívková, 14. Ester Janušková, 18. Dagmar Surá, 38. Lucie Pilíková, 45. Lucia Košturiaková, 50. Kristýna Pospíšilová – 31. Tereza Mošťková, 52. Lenka Novotná, 59. Eva Smutná; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení:3:1; využití: 0:0; diváků: 53; zásahy brankářů: Jana Christianová 37 – Karolína Krištofová 47; po třetinách: 3:0, 1:1, 2:2;

FbŠ Bohemians – KM automatik FBK Jičín 5:6
branky: 22. Jessica Zlámalová, 29. Hana Poláková, 31. Andrea Kadidlová, 53. Adéla Bočanová, 55. Eliška Reischlová – 4. Kristýna Bachmaierová, 19. Kristýna Bachmaierová, 19. Zuzana Svobodová, 27. Gabriela Žůrková, 47. Gabriela Žůrková, 54. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 158; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 9 – Veronika Samková 20; po třetinách: 0:3, 3:1, 2:2;

Únětická 12° Tatran Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:6
branky: 32. Žaneta Reková, 48. Žaneta Reková, 60. Karolína Vachušková – 4. Veronika Enenkelová, 11. Veronika Enenkelová, 17. Veronika Enenkelová, 30. Michaela Šponiarová, 35. Denisa Ferenčíková, 57. Hana Koníčková; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Tereza Humlová 15 – Lenka Kubíčková 36; po třetinách: 0:3, 1:2, 2:1;

FBS Olomouc – Crazy girls FBC Liberec 2:4
branky: 39. Lucie Cholinská, 44. Marta Horáčková – 27. Adéla Dlouhá, 47. Oxana Šamanina, 52. Michaela Mlejnková, 57. Klára Leierová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1 + Nikola Čermáková 5; využití: 0:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Martina Franková 27 – Marcela Štěpánová 39; po třetinách: 0:0, 1:1, 1:3;

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – TJ Sokol Královské Vinohrady 11:2
branky: 24. Pavla Kajfoszová, 26. Eliška Jurečková, 28. Barbora Sedláčková, 32. Markéta Vrlíková, 41. Nela Kapcová, 41. Barbora Sedláčková, 49. Barbora Sedláčková, 49. Andrea Pastušková, 50. Markéta Vrlíková, 53. Andrea Pastušková, 59. Barbora Sedláčková – 6. Kristýna Vejvodová, 39. Anna Kutnarová; rozhodčí: Patrik Mik – Petr Szilvási; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Pavla Lišková 6 – Jana Vyrobíková 19; po třetinách: 0:1, 4:1, 7:0;

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:4
branky: 18. Ivana Lamková, 34. Andrea Nováková, 41. Anežka Slaná, 49. Kristýna Vranová, 53. Petra Šusterová – 18. Martina Řepková, 50. Martina Řepková, 52. Gabriela Tožičková, 57. Martina Řepková; rozhodčí: Jiří Jelínek – Josef Libecajt; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 27 – Kristýna Provázková 18; po třetinách: 1:1, 1:0, 3:3;