Mladá Boleslav podruhé v sezoně porazila Chodov. Foto: Technology Florbal MB Mladá Boleslav podruhé v sezoně porazila Chodov. Foto: Technology Florbal MB
18. 2. 2018 Superliga (13) KOMENTÁŘŮ

Boleslav díky třetí třetině otočila duel na Chodově a má zaděláno na 1. místo!

Dvě kola před koncem základní části udělala Mladá Boleslav výrazný krok k získání prvního místa. Ve šlágru proti Chodovu otočila nepříznivě vyvíjející se stav a vyhrála 5:3. Ústí bodovalo potřetí v řadě, když potrápilo Spartu a prohrálo až v prodloužení. Brno podtrhlo svojí mizernou formu a po prohře s Českou Lípou stále může skončit poslední.

Florbal Chodov – Florbal Mladá Boleslav 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)

Branky: 7. Sýkora, 20. Mikeš (Strachota), 32. Mikeš (Sýkora) – 7. Kološ (Krzyžanek), 44. Tomáš Chroust (Curney), 56. Curney (Jelínek), 57. Natov (Krzyžanek), 60. Tomašík (Krzyžanek). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 385.

Souboj o první příčku v první polovině zápasu mnoho branek nepřinesl. Prvním gólem otevřel zápas chodovský kapitán Sýkora. Po dvou brankách Mikeše, který nejdříve využil rychlý protiútok a později i nabídku do prázdné branky od Sýkory, se tak Chodov dostal do vedení 3:1.

V závěrečné třetině ale přišel obrat. Trefy Tomáše Chrousta a kanonýra Curneyho znamenaly vyrovnání na 3:3, Natov navíc poslal Boleslav po pasu Krzyžanka v 57. minutě do vedení. Na to již Chodov zareagovat nedokázal a gólem do prázdné branky zpečetil výsledek 5:3 pro Boleslav Milan Tomašík.

Boleslav se díky výhře posunula o jeden bod před Chodov a Vítkovice na první místo. V posledních dvou kolech na mladoboleslavské hráče čekají Brno a Znojmo, kde budou jasní favorité.

Florbal Ústí – Sparta Praha 4:5 (1:1, 1:1, 2:2 – 0:1) po prodl.

Branky: 8. Kopecký (Krbec), 34. Semerád (Kužel), 49. Stummer (Täuber), 55. Kolstrunk (J. Horák) – 3. Pruner (Ujhelyi), 31. Zouzal (TS), 51. Jaroš (Krejča), 60. Košir (TS), 61. Zouzal (Svatoš). Rozhodčí: Dolanský, V. Sýkora. Vyloučení: 3:1, navíc Pruner (Sparta) 5. Bez využití. Diváci: 265.

Ústí se před blížícím se play down daří zlepšovat sebevědomí, po dnešním bodu ze zápasu se Spartou bodovalo již potřetí za sebou. Dnes navíc mohlo brát body tři, o výhru je připravilo vyloučení a následné trestné střílení, které proměnil Košir necelou půlminutu před koncem.

Utkání bylo od začátku vyrovnané, Ústí se nejdříve podařilo dvakrát odpovědět na branku Sparty. Poté se role vyměnily a za kratší konec tahala pražská Sparta. I jí se ale podařilo vyrovnat, podruhé až v čase 59:32, kdy využila druhé trestné střílení v zápase.

Prodloužení a druhý bod pro Spartu zařídil po pouhých 22 vteřinách prodloužení Marek Zouzal. Pro Spartu se ale i tak jedná o komplikaci v boji o čtvrtou pozici, v dalším kole doma přivítá Vítkovice.

Boj o čtvrté místo je velmi vyrovnaný. Foto: Český florbal, Florbal Ústí

Bulldogs Brno – FBC Česká Lípa 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky: 18. Coufal (Juhaňák), 52. Ondráček (Coufal) – 27. Břiška (Ekl), 50. Břiška (Jirsa), 50. Kněžour (Dzierža). Rozhodčí: R. Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 253.

Obrat se odehrál i v Brně, ačkoliv hostující Česká Lípa stahovala rozdíl pouze jedné branky. Domácí se dostali po šťastné trefě Coufala do vedení, které jim vydrželo do 26. minuty.

Pak totiž přišla chyba v rozehrávce domácích a Kamil Břiška nezaváhal – 1:1. Následující minuty branky nepadaly a vypadalo to, že zápas dospěje do prodloužení za stavu 1:1.

Rychlé branky Břišky a Kněžoura však nasměrovaly Lípu k vítězství a nakonec jí k výhře stačily. Sice se Brnu o necelé dvě minuty později podařilo snížit na 2:3, na vyrovnaní ale už nedosáhlo. Výhra posunula Českou Lípu na 11. místo, Brno má náskok na poslední Ústí dvě kola před koncem čtyři body.