Florbalistky Olomouce bojují o play off. Foto: FBS Olomouc
24. 2. 2018 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

PREVIEW: Jičín má postup ve svých rukou, Židenice s Olomoucí hrají o naději

 Boj o postup do play off je pořádně zamotaný. Dvě kola před koncem má stále ještě naději na účast v bojích o medaile jedenáct týmů, byť u Olomouce je již pouze v rovině teorie. Klíčové utkání bude to jediné sobotní, ve kterém se utkají celky Jičína a Vinohrad, přičemž výhra domácích prakticky znamená jejich postup do play off. O naději hrají také Židenice, které by mohly v závěru využít výhodnějšího losu.

Program 21. kola Extraligy žen

KM automatik FBK Jičín – TJ Sokol Královské Vinohrady
Sobota, 20.30, Sportovní areál Jičín
Jičín má po nečekané výhře nad Bohemians a současnému losu soutěže výhodu toho, že svůj osud má ve vlastních rukou: pokud totiž zvítězí nad Vinohrady, tak ho play off na 99% nemine. Ale pozor, Vinohrady nepatří k oblíbeným soupeřům FBK, navíc prožívají určitý výkonnostní vzestup. Jediné sobotní utkání bude nesmírně zajímavé, důležité a podle nás situaci v postupující osmičce ještě více zamotá.
Tip Florbal.cz: Výhra Vinohrad v základní hrací době

FbŠ Bohemians – Panthers Praha
Neděle, 14.00, SH Děkanka
Trochu stranou pozornosti, ale přesto se v Praze odehraje také bitva o celkové páté místo mezi Panthers a Bohemians. Panthers do ní jdou povzbuzeny o výhru nad Chodovem, Bohemians se trápí a naposledy jeho hráčky podlehly Jičínu. Říká se, že na nečekané vítězství je nesmírně obtížné navázat, uvidíme, zda-li se to Panthers povede.
Tip Florbal.cz: Výhra Panthers v základní hrací době

Crazy girls FBC Liberec – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Neděle, 14.00, SH Dukla Liberec
Liberec je zatím sedmý, s největší pravděpodobností se ale o jeho účasti v play off rozhodne až v posledním kole. Vítkovice – v čele s Hanou Koníčkovou – budou nesmírně obtížným soupeřem, navíc samy musí vyhrát, aby si zajistily možnost zahrát si v příštím kole s Ivanti Tigers o první místo.
Tip Florbal.cz: Výhra Vítkovic v základní hrací době

Únětická 12° Tatran Střešovice – Ivanti TIGERS FK Jižní Město
Neděle, 16.00, STODOLA Aréna Střešovice
Základní premisa tohoto utkání byla nastíněna již při komentáři k utkání Vítkovic s Libercem, Tigers zde potřebují výhru, aby nadále měly náskok na Vítkovice. O zázrak po vzoru Ester Ledecké se ale musí pokusit také Tatran, který z deváté pozice jistě nevzdal boj o play off, byť los má nesmírně těžký.
Tip Florbal.cz: Výhra Ivanti Tigers v základní hrací době

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle, 16.30, SH Jižní Město
Opět zajímavý souboj v Praze a opět tak trochu stranou pozornosti. Nicméně zaváhání Chodova proti Panthers otevřelo dveře Ostravě k možnosti zaútočit na třetí místo. K tomu ale potřebuje na Praze 11 bezpodmínečně vyhrát, což bude obtížné, ačkoliv Chodov neprochází optimálním obdobím. Každopádně se pro oba týmy bude jednat o zajímavý test před play off.
Tip Florbal.cz: Výhra Chodova v základní hrací době

K1 Florbal Židenice – FBS Olomouc
Neděle, 17.00, MSH Vodova – stará hala
Oči olomouckých florbalistek se upínají především do Jičína, v době svého zápasu už budou vědět, jestli jejich šance na play off stále ještě žije. A přiznejme si, že by rázem z roviny teoretické posunula do roviny reálné… Jenže podobně jsou na tom Židenice, které sice na jednu stranu relativně dost ztrácí, ale los jim nadělil dva hratelné soupeře, takže šestibodová mise, na kterou se svěřenkyně dua Prouzová – Úlehlová musí bezpodmínečně vydat, není rozhodně ztracená. Podobně jako Vítkovice, také Židenice potřebují tříbodovou výhru, aby si následně zahrály s Libercem o všechno.
Tip Florbal.cz: Výhra Židenic v základní hrací době


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*