Torpedo Havířov jde do playoff z první příčky. Foto: Torpedo Havířov Torpedo Havířov jde do playoff z první příčky. Foto: Torpedo Havířov
27. 2. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Torpedo ovládlo základní část, nejlepší osmička je téměř kompletní

Závěr 1. ligy vykresluje podobu tabulky pro play off, zbývá rozkrýt jen poslední hádanku, tedy, který tým pronikne do bojů o superligu z posledního postupujícího, osmého místa. Torpedo, jakožto vítěz základní části má jako první v rukách volbu soupeře pro první kolo. Black Angels má téměř jisté druhé místo díky skóre před Karlovými Vary. S pořadím stále mohou zahýbat závěrečné zápasy. Spartaku Pelhřimov se nepodařilo porazit Litvínov a stává se prvním sestupujícím.

Dohrávka 8. kola mezi geograficky nejvzdálenějšími týmy první ligy vyzněla lépe pro cestující z Varů, kteří vedli v polovině utkání 0:4, drželi si gólové tempo a zvítězili 3:9. Hatrickem se blýskl Šnajdr. Hurrican zavítal v rámci výjezdu následně do Havířova.

Vedoucí Torpedo bylo při chuti a vypracovalo si vedení, v 33. minutě to s Vary vypadalo bledě, protože prohrávali 7:2. Dvě trefy Novotného nakoply hosty k honbě za vyrovnáním výsledku. Za domácí se jednou prosadil Klimeš a opět odskočili. Jenže dokončení hattricku Klápy a zásahy Černého a Jaroše vedly k srovnání skóre. Následovala nadstavba běžné herní časové dotace, neuplynula ani munta, když prodloužení rozsekl Šnajdr.

Parádní sérii rozjetého Startu98 utnul Chomutov. Přetahovanou o výsledné tři body zajistil až v 57. svou brankou Linc, pojistku přidal v samotném závěru ještě Pastor.

Brno po výhře na Svitavami stále živí naději na postup mezi nejlepší osmičku. Hattrick nezačal, co do počtu vstřelených branek, první třetinu zrovna šťastně, a tak se vedení ujali domácí. Druhá třetina nabídla přeci jen více vzruchu, především branky. Brno nejprve vyrovnalo na 1:1, pak opět prohrávalo 2:1, ale na konci třetiny si odneslo těsné vedení 2:3. V závěrečné třetině přidali Brom a Mati góly, které stačily k zisku tří bodů.

Do Čakovic zamířila v sobotu Ostrava na utkání s Black Angels. První třetina naznačila tón utkání, domácí šli do šaten s náskokem 6:1. Druhá třetina nabídla šance na obou koncích, ve třetí už Andělé neinkasovali a zvítězili.

Pondělní zápas s Litvínovem ukončil základní část pro Black Angels, a dopadl poměrně zřetelným výsledkem 10:3 z pohledu Pražanů, pro hosty tak poslední nadějí na playoff je plný zisk bodů o příštím víkendu.

O vyrovnanosti 1. ligy se na vlastní kůži přesvědčili hráči pražských Vinohrad, kteří podlehli Slovanu Havířov 2:5. O tři góly rozšířil svoje statistiky Smeták, Gregor o tři asistence.

Dohrávka 8. kola

Z.F.K. AQM Petrovice – FB Hurrican Karlovy Vary 3:9 (0:1, 2:4, 1:4)
Branky: 33. Ivan, 39. a 51.Kašpar – 2., 28. a 49. Šnajdr, 25. Horký, 33. Jaroš, 35. a 58. Vavro, 47. Sedláček, 54. Novotný. Diváci: 45.

Dohrávka 17. kola:

BLACK ANGELS – SK BIVOJ LITVÍNOV 10:3 (2:0, 6:1, 2:2)
Branky: 3. Havránek, 10. Ludvík, 30. a 34. Boček, 30. Bauman, 38. Votruba, 38. a 43. Renčín, 39. Novotný, 41. Melíšek – 26. Pudil, 48. Procházka, 59. Kratochvíl. Diváci: 220.

Výsledky 25. kola:

SK BIVOJ LITVÍNOV – Spartak Pelhřimov 6:4 (1:0, 2:4, 3:0)
Branky: 17. Sattler, 30. Harák, 40. Kratochvíl, 52. Tichý, 54. Pudil, 56. Mandelbaum – 24. Lisa, 29. a 37. Švrkala, 39. Fučík. Diváci: 61.

TJ Sokol Královské Vinohrady – TJ Slovan Havířov 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 13. Rychetník, 45. Linhart – 9., 11. a 33. Smeták, 60. Skácel, 60. Vylegala. Diváci: 77.

BLACK ANGELS – 1. MVIL Ostrava WOOW 12:4 (6:1, 3:3, 3:0)
Branky: 3. Hněvkovský, 4. a 36. Ludvík, 10. Vaculík, 10. a 13. Nekola, 20. Král, 28. Moravec, 39. Renčín, 42. Novotný, 59. a 60. Boček – 2. Sotorník, 23. Hranický, 27. Tesárek, 33. Robenek. Diváci: 193.

Florbal Chomutov – Start98 Praha-Kunratice 8:6 (3:2, 2:2, 3:2)
Branky: 11. Bejček, 17. Fiala, 18., 53. a 57. Linc, 29. Fiala, 40. a 60. Pastor – 1., 25. a 49. Volf, 14. a 39. Stejskal, 43. Chudina. Diváci: 153.

FbK TJ Svitavy – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)
Branky: 12. Volf, 36. Štarman, 48. Zach, 49. Říha – 23. Hronek, 36. Vojtíšek, 37. a 46. Brom, 47. Mati. Diváci: 175.

Florbal PEGRES Havířov – FB Hurrican Karlovy Vary 8:9p (4:2, 3:2, 1:4, 0:1)
Branky: 3. a 8. Kučera, 11. Kozlík, 19. Plášek, 27. Mžyk, 32. Černý, 33. Kloza, 44. Klimeš – 13., 46. a 48. Klápa, 18. 61. Šnajdr, 36. a 38. Novotný, 49. Černý, 51. Jaroš. Diváci: 115.