Viktor Kopecký (Florbal Ústí) a Jan Daniš (FBC Ostrava). Foto: Český florbal
27. 2. 2018 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Ostrava v poslední minutě stáhla dvoubrankovou ztrátu, prodloužení ale rozhodlo Ústí
Do konce základní části již zbývá pouze nědelní 26. kolo. V dnešní dohrávce v Ostravě potvrdilo Ústí zlepšenou formu a bodovalo počtvrté v řadě. Domácí přitom zvládli v poslední minutě vyrovnat a poslat televizní utkání do prodloužení. V prodloužení ale využil poslední tým tabulky hry bez brankáře a po třiceti vteřinách rozhodl na 6:5. 

Ostrava šla do zápasu z deváté pozice s vědomím, že poslední dva zápasy už její pozici nezmění. Ústí má naopak po dnešní výhře stále šanci posunout se před třinácté Brno, na které ztrácí dva body.

Z první opatrné třetiny vyšlo lépe Ústí, za které se dvakrát na gólu podílel Martin Fuchstig. Obě branky padly po dorážkách, druhá navíc půl minuty před přestávkou.

Ústečanům náskok vydržel téměř celou další dvacetiminutovku, tentokrát ale poslali branku do šaten domácí a srovnali na 2:2. Poslední část přinesla první vedení Ostravy v zápase, které ale vydrželo pouhých 23 vteřin. Pořádné drama teprve přišlo.

Poslední tým Superligy se slepenými góly v 56. minutě dostal do náskoku 5:3, vše tedy směřovalo k výhře Ústí. Ostrava vsadila vše na hru bez brankáře a slavila úspěch. Nejdříve Malajka snížil na 4:5. Hostům se ani poté nepodařilo pohlídat prostor před brankou a necelých sedm vteřin před koncem dokonal kýžené vyrovnání Michal Sládek.

V prodloužení získalo Ústí míček rychle na své hole a ze hry čtyři na tři rozhodlo po půl minutě. Ústí má tak po dvoubodové výhře stále šanci na třinácté místo, v příštím kole ale přivítá Bohemians. Zároveň musí doufat ve ztrátu Brna proti Vítkovicím.

Pozápasová radost Ústí. Foto: Český florbal, FBC Ostrava

FBC OSTRAVA – FLORBAL ÚSTÍ 5:6p (1:2, 1:0, 3:3, 0:1)

Branky: 12. Hrabal, 39. Mendrek (Kuczera), 46. Malajka (Jurdzin), 60. Malajka (Sládek), 60. Sládek (Eichner) – 4. Fuchsig (Täuber), 20. Stummer (Fuchsig), 46. Täuber (Fuchsig), 55. Krbec (Chudina), 56. Täuber (Josef Novák), 61. Kopecký (Krbec). Rozhodčí: Both a Černín. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 244.


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

 • annonimus napsal:

  FBC si v podobě tří Slovenských reprezentantů přivázalo na nohu kouli, která ho táhne dolů. Pokud se FBC těchto „reprezentantů“ zbaví a hráči přijmou zodpovědnost za svoji hru, bude FBC opět stoupat k výšinám.

  • fanda napsal:

   ano je to tak, i slovenskeho trenéra

  • jonas napsal:

   Čonka patří k tomu lepšímu v družstvu Ostravy. Moravčík taky nehraje špatne hold včerejší zápas byl z jeho strany hodně špatný…. Miške ani nevím že tam hraje… a co se týče toho ne-trénera tak to je šaškárna. Robenek ho nechtěl tak ho šoupli k mužum.

 • Flrbl napsal:

  Konečně Malajka zpátky!

 • annonimus napsal:

  Čonka-Skyba je většinou neviditelný. FBC potřebuje střelce a ne hráče, u kterého není vidět nasazení. Moravčík? Co jsem koukl na zápas, tak mě udivovali ty jeho školácké chyby v obraně. Pak jsem zjistil, že v repre hraje útok. Miške? Nejjednodušší způsob jak získat míček, je počkat na Miškeho na levé lajně a zdvojit ho. A je hotovo.
  Pro repre Slovenska je to výhodné, ne už tak pro FBC.

  • jonas napsal:

   Ohledne Čonky nebudu souhlasit ten delá hodně dobrou práci na tu minutáž co má a navíc v první sezóne v CZE … jo Moravčík je útočník a fakt mu ten zápas nevyšel…a akurát v Ostrave z něho udelali obrance…. a Miške souhlasim.

Napsat komentář

*