Viktor Kopecký (Florbal Ústí) a Jan Daniš (FBC Ostrava). Foto: Český florbal
27. 2. 2018 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Ostrava v poslední minutě stáhla dvoubrankovou ztrátu, prodloužení ale rozhodlo Ústí

Do konce základní části již zbývá pouze nědelní 26. kolo. V dnešní dohrávce v Ostravě potvrdilo Ústí zlepšenou formu a bodovalo počtvrté v řadě. Domácí přitom zvládli v poslední minutě vyrovnat a poslat televizní utkání do prodloužení. V prodloužení ale využil poslední tým tabulky hry bez brankáře a po třiceti vteřinách rozhodl na 6:5.

Ostrava šla do zápasu z deváté pozice s vědomím, že poslední dva zápasy už její pozici nezmění. Ústí má naopak po dnešní výhře stále šanci posunout se před třinácté Brno, na které ztrácí dva body.

Z první opatrné třetiny vyšlo lépe Ústí, za které se dvakrát na gólu podílel Martin Fuchstig. Obě branky padly po dorážkách, druhá navíc půl minuty před přestávkou.

Ústečanům náskok vydržel téměř celou další dvacetiminutovku, tentokrát ale poslali branku do šaten domácí a srovnali na 2:2. Poslední část přinesla první vedení Ostravy v zápase, které ale vydrželo pouhých 23 vteřin. Pořádné drama teprve přišlo.

Poslední tým Superligy se slepenými góly v 56. minutě dostal do náskoku 5:3, vše tedy směřovalo k výhře Ústí. Ostrava vsadila vše na hru bez brankáře a slavila úspěch. Nejdříve Malajka snížil na 4:5. Hostům se ani poté nepodařilo pohlídat prostor před brankou a necelých sedm vteřin před koncem dokonal kýžené vyrovnání Michal Sládek.

V prodloužení získalo Ústí míček rychle na své hole a ze hry čtyři na tři rozhodlo po půl minutě. Ústí má tak po dvoubodové výhře stále šanci na třinácté místo, v příštím kole ale přivítá Bohemians. Zároveň musí doufat ve ztrátu Brna proti Vítkovicím.

Pozápasová radost Ústí. Foto: Český florbal, FBC Ostrava

FBC OSTRAVA – FLORBAL ÚSTÍ 5:6p (1:2, 1:0, 3:3, 0:1)

Branky: 12. Hrabal, 39. Mendrek (Kuczera), 46. Malajka (Jurdzin), 60. Malajka (Sládek), 60. Sládek (Eichner) – 4. Fuchsig (Täuber), 20. Stummer (Fuchsig), 46. Täuber (Fuchsig), 55. Krbec (Chudina), 56. Täuber (Josef Novák), 61. Kopecký (Krbec). Rozhodčí: Both a Černín. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 244.