Petrovice stvrdily svou účast v play off jako poslední. Foto: Z.F.K. Petrovice Petrovice stvrdily svou účast v play off jako poslední. Foto: Z.F.K. Petrovice
5. 3. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Do play off 1. ligy nakonec prošly z osmé příčky Petrovice, vybral si je vedoucí Havířov

Rozluštění tajenky o tom, jaké týmy vstoupí do bojů o superligu, jsou již díky 26. kolu známy. Petrovice si pohlídaly poslední místo v top osmičce výhrou nad Chomutovem a tím sebraly možnost Litvínovu. Karlovy Vary zdolaly Vinohrady a nakonec volily ze třetí pozice. První utkání čtvrtfinálové série odehraje na domácím hřišti také Ostrava. Havířov potvrdil roli favorita, když přetlačil Brno.

V nejpříznivější pozici pro kvalifikaci do play off se před víkendem ocitly Petrovice. Ty svou příležitost stvrdily v utkání, ve kterém si hráči poradili s konkurenty z Chomutova 7:4. Dohrávka zápasu původně plánovaného na začátek sezony přivedla do haly Slovanu Chomutov, který se už nenacházel v pozici o účast v nadstavbě základní hrací části a podlehl domácím i díky bodovému přídělu Skácela 1+4.

Domácí dvojutkání pro Slovan Havířov zakončil duel s Litvínovem, nerozhodný stav 4:4 ve třetí třetině rozhodli Daniš s Posseltem.

Do Petrovic u Karvinné zavítal i Litvínov, ten dokázal nepříznivý vývoj otočit a ve třetí periodě definitivně strhnout ve svůj prospěch. Výsledné tři body za vítězství staví Bivoj o pozici výš nad 11. Hattrick Brno.

Karlovy Vary pohostily v rámci závěrečného kola protihráče z pražských Vinohrad. Domácím se vydařil vstup a po dvou třetinách kontroloval náskok 4:0. V závěrečné třetině hráči Sokolu vytasili drápky hned třikrát, jenže Hurrican vždy dokázal na inkasovanou branku odpovědět, a tak dokráčel k vítězství.

Kladenským Kanonýrům se dařilo při střetnutí se Startem, zápas v podstatě nic neřešící, vyzněl lépe právě pro hosty z Kladna. Do formy se dostává před playoff hrající trenér Dušan Přívara, který zaznamenal čtyři branky a dvě asistence.

Ostravský MVIL uhájil čtvrtou pozici v tabulce zásluhou výhry v prodloužení nad Svitavami. Divokou přestřelku 9:9 rozhodl v 63. minutě Cabiš.

V neděli večer následoval výběr soupeřů. První Havířov zvolil osmé Petrovice, oba týmy tak nebudou muset cestovat k zápasům play off daleko. Druzí Black Angels si vybrali Start98, a tak budeme ve čtvrtfinále svědky pražského derby. Třetí Karlovy Vary sáhly po Vinohradech, které dokázaly v rámci závěrečného kola porazit na domácí půdě 7:3. Na čtvrtý MVIL Ostrava tak zbyli kladenští Kanonýři.

O postup do superligy nemohou kvůli nesplnění podmínky (150 diváků alespoň na čtyřech domácích zápasech) usilovat Petrovice, ostravský MVIL a Start98.

Dohrávka 2. kola:

TJ Slovan Havířov – Florbal Chomutov 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)
Branky: 14. Macháček, 15, 17. a 29. Kozelský, 30. Posselt, 34. a 55. Smeták, 60. Skácel – 28. a 55. Šarša. Diváci: 63.

Dohrávka 21. kola:

Z.F.K. AQM Petrovice – SK BIVOJ LITVÍNOV 5:8 (3:1, 1:2, 1:5)
Branky: 1., 3. a 33. Kašpar, 16. Oborák, 55. Čížek – 5. Skuhrovec, 31. Rybka, 32. a 60. Hocelík, 41. Skalitz, 45. Krejčí, 57. Procházka, 60. Hulič. Diváci: 48.

Dohrávka 23. kola:

Z.F.K. AQM Petrovice – Florbal Chomutov 7:4 (2:3, 2:1, 3:0)
Branky: 1. Oborák, 11. a 53. Kašpar, 27. Zbořil, 32. a 52. Kopelec, 45. Ivan – 3. Jiří Turek, 17.  Kopp, 18. Pastor, 35. Fiala. Diváci: 42.

Výsledky 26. kola:

FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:3 (2:0, 2:0, 3:3)
Branky: 13. Jaroš, 20. Klápa, 24. a 58. Novotný, 39. Černý, 59. Horký, 60. Macek – 52. D. Záň, 59. a 60. Hartman. Diváci: 155.

Start98 Praha-Kunratice – Kanonýři Kladno 8:10 (2:3, 4:4, 2:3)
Branky: 6., 24. a 28. Volf, 9. a 55. Zavadil, 38. Stejskal, 40. Rossi, 42. Pražák – 11., 14., 39. a 41. Přívara, 14. Teslík, 21. a 59. Mayer, 27. Riebauer, 28. Louvar, 56. Richtr. Diváci: 70.

TJ Slovan Havířov – SK BIVOJ LITVÍNOV 6:4 (1:2, 3:2, 2:0)
Branky: 13. a 56. Daniš, 25. Gregor, 29. Prorok, 33. Skácel, 58. Posselt – 10. a 16. Hulič, , 28. Hocelík, 38. Krejčí. Diváci: 56.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal PEGRES Havířov 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky: 6. Marek, 19. Mati, 58. Hauser – 5. a 38. Mžyk, 28. Vlach, 60. Bezděčík. Diváci: 69.

MVIL Ostrava WOOW – FbK TJ Svitavy 10:9 (3:1,4:3, 2:5 – 1:0) po prodl.
Branky: 1. a 44. Děček, 12., 15. a 33. Robenek, 21. a 51. Nehila, 31. a 39. Němec, 63. Cabiš – 13., 48. a 51. Petr, 21. Musil, 22. Richter, 36. Dvořáček, 43. Čížek, 45. Pakosta, 49. Říha. Diváci: 60.