Bohemians slaví první výhru. Foto: FBŠ Bohemians, Český florbal
10. 3. 2018 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Tatran ukořistil na Dubině první bod! Pražské derby rozhodl v prodloužení Šárka

Nečekaný vývoj se odehrál ve Vítkovicích, Střešovice od začátku zaskočily svého soupeře a došly si pro první suverénní výhru v sérii. Bohemians zvládli v pražském derby dvakrát stáhnout ztrátu a nakonec v prodloužení zvítězit po gólu  Jakuba Šárky. V poklidu si pro výhru došla Mladá Boleslav, kde úřadoval střelec Jiří Curney, a Florbal Chodov. Pražský celek porazil Otrokovice 8:2 a celé utkání měl převahu.

1. SC Vítkovice – Tatran Střešovice 2:8 (0:2, 1:3, 1:3)

Branky: 21. Hájek (Jan Šebesta), 43. Hubálek (Hájek) – 2. Komárek (Meliš), 10. Vítovec (Komárek), 25. Brautferger (Svoboda), 29. Marek Beneš, 39. Marek Beneš (Vítovec), 47. Meliš, 50. Svoboda (Jiř. Kolísko), 60. Slavík. Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 1:2, navíc Jastřembský (Vítkovice) 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 378.

Střešovice vstupovaly do play off až ze sedmého místa, po úvodních deseti minutách se ale právě Pražané dostali do náskoku dvou branek. Domácí v první dvacetiminutovce nemohli najít recept na brankáře Rebra, kterému pomáhala kompaktní obrana. Jako prvnímu se to podařilo Lukáši Hájkovi na začátku druhé části, to bylo ale na dlouho z pohledu domácích vše.

Pak opět řídil hru Tatran a zvyšoval vedení. Již na 5:1 střílel Marek Beneš z přesilové hry. Start do poslední třetiny sice opět vyšel domácím ideálně, výraznější tlak ale už nepokračoval. Třetí třetina dopadla stejně jako předchozí a Tatran tak ještě navýšil svůj náskok na 8:2. První zápas svěřencům Pavla Bruse vůbec nevyšel a zítra mají doma co napravovat.

Ondřej Němeček a Tomáš Sladký. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal

FbŠ Bohemians – Sparta Praha 5:4 (0:1, 2:2, 2:1 – 1:0) po prodl.

Branky a nahrávky: 29. Šimek, 39. Čihák (Šimek), 45. Krebner (Šimek), 50. Kindl (Höffer), 67. Šárka (Krebner) – 6. Košir (Pruner), 22. Svatoš (Koščo), 24. Svatoš (Marvánek), 48. Časar (Mart. Beneš). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Diváci: 460.

První třetina byla z obou stran opatrná a k vidění byla pouze jediná branka. Z úvodní vážné šance zápasu se prosadil Robert Košir a poslal Spartu do vedení. Bohemians se do příliš šancí nedostávali, za první třetinu poslali na Beneše pouze tři střely. Ve věětší aktivitě pokračovala Sparta i po přestávce a slavila dvě branky Ondřeje Svatoše.

Sparta však poté postupně odešla ze hry, navíc ji srazily dvě souběžná vyloučení. Klokani zvládli chyby potrestat a ve 45. minutě srovnali na 3:3. Spartě se později sice podařilo ještě jednou vypracovat náskok, srovnáno ale bylo už po dvou minutách. Závěr další branky nepřinesl, pouze další vyloučení. V prodloužení se radovali zelenobílí, Jakub Šárka využil ponechávanou výhodu a po přihrávce od Krebnera ukončil první zápas.

Zelenobílí vybojovali výhru. Foto: FBŠ Bohemians, Český florbal

Florbal Chodov – Panthers Otrokovice 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)

Branky: 11. Mikeš (Ondrušek), 17. Ondrušek (Sýkora), 22. M. Vávra (Tyl), 27. Kotlas (Bouša), 39. M. Koutný (Tyl), 39. Pražan (Matejčík), 60. Kašovský (Tyl) – 39. Švajný, 59. Uhrinovský (Szweda). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 0:0. Diváci: 130.

Chodov vstoupil do čtvrtfinálové série povedeně, od začátku Otrokovice k mnoha šancím nepustil. Pohodu na hokejky daly domácím branky Ondruška a Mikeše. Převaha pokračovala i v další třetině, ze standartní situace zvyšoval už na 4:0 Michal Kotlas. Otrokovicím se podařilo skórovat až ke konci druhé dvacetiminutovky, větší zdramatizování ale bylo nad jejich síly.

Zkušený obhájce titul si náskok pohlídal a v poslední části se už utkání spíše dohrávalo, ačkoliv se na hřišti trochu přitvrdilo. Svými přihrávkami zásoboval své spoluhráče Miloš Tyl (0+3), který byl vyhlášen hráčem utkání. Moravští vyzyvatelé Chodova budou muset zítra hodně přidat, pokud si chtějí odvézt domů jednu výhru.

Martin Koutný natahuje ke střele. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

Florbal MB – Sokol Pardubice 11:3 (3:0, 5:0, 3:3)

Branky: 2. Curney (Natov), 3. Gruber (Bína), 11. Kološ (Tadeáš Chroust), 22. Jelínek, 23. Krajcigr (Řehoř), 35. Curney (Jelínek), 37. Curney (Krajcigr), 39. Curney (Natov), 43. Curney (Jelínek), 48. Řehoř (Curney), 58. Curney (Jelínek) – 41. Teichman (Burian), 46. Kourek (Zozulák), 55. Kourek (Kunt). Rozhodčí: Müller a Novosad. Vyloučení: 2 + Tomáš Novák 5:2. Využití: 1:1. Diváci: 353.

Nejvyšším rozdílem skončilo utkání Mladé Boleslavi, která do série vstupovala jako jednoznačný favorit, na hráčích Pardubic byla vidět nervozita. Své bohaté zkušenosti z play off potvrdili domácí již během první třetiny a po třech brankách určili zbylé směřování zápasu. Hráči trenéra Jana Pazdery ve druhé třetině trestali každou chybu nováčka play off a vypracovali si vysoký náskok 8:0.

Třetí třetina byla nejvyrovnanější, domácí lehce srazily vyloučení. I přesto se už rozdíl nezměnil, tři branky přidaly týmy na obou stranách. Fantastický zápas odehrál Jiří Curney, který vstřelil dva hattricky a byl u více jak poloviny všech gólů Mladé Boleslavi.

Jan Natov z Mladé Boleslavi. Foto: Florbal MB, Český florbal

Autor: redakce