Florbalistky Vítkovic vyhrály první čtvrtfinále poměrem 8:0. Foto: Pavel Růžička - CzechOpen.cz
10. 3. 2018 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Favorité napoprvé nezaváhali, Ostrava se ale trápila s Libercem

První zápasy čtvrtfinálových sérií nepřinesly žádné překvapení na úkor čtveřice jasných favoritů. Tři z nich potvrdili papírové předpoklady vysokými výhrami, trápila se pouze Ostrava s Libercem. Roli favorita naopak nejvíce naplnil Chodov, který porazil Jičín poměrem 18:0.

Play off ženské nejvyšší soutěže začalo v sobotu již hodinu po poledni, kdy se rozehrálo utkání mezi Ivanti Tigers a Panthers. Hostující hráčky do svého prvního zápasu play off v historii nevstoupily dobře a po osmi minutách prohrávaly 0:2, lze ale říci, že s favoritem relativně držely krok.

Osudnou se pro Panthers stala druhá třetina, v té totiž favorit navýšil skóre až na 7:1, korigovat dokázala až Syslová. Ve třetí třetině se pak utkání v poklidu dohrálo až ke konečnému výsledku 9:3 z pohledu Ivanti Tigers, za které hned pětkrát bodovala Lucia Košturiaková.

Dva zápasy skončily s čistým kontem na straně vítězů. Jednoznačně 18:0 zvítězil Chodov nad Jičínem, když od začátku zápasu diktoval tempo hry. První třetinu sice vyhrál pouze 3:0, následně ale navýšil skóre až na 18:0, také za přispění sedmi bodů od Terezy Urbánkové.

Poctivý defenzivní výkon předváděly na Dubině po dobu dvou třetin florbalistky Bohemians. Proto pustily Vítkovice pouze do vedení 3:0 a samy dokázaly několikrát ohrozit Nikolu Příleskou v brance soupeře. Až ve třetí části inkasovaly hned čtyřikrát a utkání tak skončilo 7:0. Další dva zásahy si připsala polská útočnice Justyna Krzywak.

Největší problémy ale nakonec měla Ostrava. Ta přivítala poprvé Liberec a podle předpokladů šla brzy do vedení, když se prosadila Greiplová v čase 5:48. To ale bylo ze strany Ostravy na dlouhou dobu vše. Hra se totiž nečekaně vyrovnala a v 16. minutě Liberec srovnal díky Mlejnkové.

Na další branky se muselo čekat až do poslední desetiminutovky. Liberec totiž na hranici maximálního nasazení a se skvělou Štěpánovou v brance dokázal čelit útokům Ostravy, která tak o svém vítězství 4:1 rozhodla až třemi zásahy v posledních sedmi minutách.