Florbalistky Panthers Foto: Facebook Panthers Praha
11. 3. 2018 Extraliga žen (6) KOMENTÁŘŮ

Panthers získaly třetinu proti Ivanti Tigers, favorité ale vedou 2:0 na zápasy
První čtvrtfinálový víkend v nejvyšší ženské soutěži překvapení nepřinesl. Čtveřice favoritů, tedy Vítkovice, Ivanti Tigers, Chodov a FBC Ostrava uspěla v obou utkáních a na půdě soupeřů tak budou moci příští týden zaútočit na postup do semifinále v nejkratší možné době. Oproti sobotě se zlepšily celky Panthers a Jičína, Pražanky dokonce dokázaly vyhrát třetí třetinu druhého zápasu s Tigers.

Predikci o tom, že nejvyrovnanější čtvrtfinálovou dvojicí, ve které by mohlo dojít k nějakému překvapení dnes naplnily florbalistky Panthers s Ivanti Tigers. Panthers doplatily na špatný vstup do zápasu, ve kterém po první části prohrávaly 1:4. Druhou třetinu totiž dokázaly zremizovat a poslední část dokonce zásluhou branek Zittové se Slanou dokonce vyhrát 2:0, jenže celkově prohrály 4:5.

Obdivuhodný vzestup zaznamenaly také florbalistky Jičína. Ty sice v sobotu utržily těžkou porážku 0:18, nedělní duel byl ale z jejich strany úplně jiný a podobně jako Panthers, také FBK dlouho držel šanci na nečekaný úspěch. O ten se připravil až v posledních deseti minutách, ve kterých třikrát inkasoval a jeho Lucie Kloutvorová dostala červenou kartu za předčasné opuštění trestné lavice.

Jestliže Ivanti Tigers rozhodl o vítězství dobrým vstupem do utkání, tak Vítkovice rozhodly o výhře 9:1 nad Bohemians ve druhé části, kterou vyhrály 7:0. Hned pěti body se o tento výsledek zasloužila Denisa Ferenčíková, za Bohemians dala jedinou víkendovou branku Hana Poláková.

Nejsnadnější práci co se výsledku týče tak v neděli měla Ostrava. Ta podruhé přivítala Liberec a od začátku šla jistě za druhým vítězstvím. Po dvou třetinách vedla 5:0 a až v poslední periodě dovolila Liberci skórovat. Slovní spojení „dovolit Liberci skórovat“ ve velké většině případů zahrnuje Michaelu Mlejnkovou. Reprezentační útočnice svůj statut potvrdila také v tomto utkání. Na konečném výsledku 9:2 pro Ostravu se totiž podílela oběma góly Liberce.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Realista napsal:

  Vítkovice mohou být spokojené se svou volbou. Hrají i ve čtvrtfinále dobrý florbal, budou skvěle přípraveny do semifinále.

  • Také realista napsal:

   Spokojené mohou být první 2 týmy, tedy Vítkovice a Tigers, které si nevybraly nejslabší soupeře, ale soupeře, kteří je z týmů na 5.-8. místě nejlépe připraví na play-off.

 • Fanousek napsal:

  Je smutné, že se vybírají soupeři. Týmy z druhé čtverky nemají moc velkou motivaci skončit na na lepším místě.Panthers mohly mít šanci zkusit projít dál pres Chodov, s kterým mají větší šanci. Stejně Bohemians s Vítkovicemi neuměly pořádně zahrát ani loni. Pěknější a zajímavější série by byla s Ostravou.

  • Kerim napsal:

   Loni Vítkovice play-off s Bohemians nehrály.
   Bohemka skončila po ZČ čtvrtá, ve ČF ji vyřadila Ostrava.

   • Fanousek napsal:

    Nemluvím o play-off. Mluvim o zakladni casti lonskeho roku, Bohemka mela silny tym a stejne s vitkama prohrala vysokym rozdilem.

    • Překlep napsal:

     Má to prostě dvě stránky mince. Pro první čtyřku je to zase celkem výhodné (mají mnohem větší motivaci být po základní části první)

Napsat komentář

*