Florbalistky Panthers Foto: Facebook Panthers Praha
11. 3. 2018 Extraliga žen (6) KOMENTÁŘŮ

Panthers získaly třetinu proti Ivanti Tigers, favorité ale vedou 2:0 na zápasy

První čtvrtfinálový víkend v nejvyšší ženské soutěži překvapení nepřinesl. Čtveřice favoritů, tedy Vítkovice, Ivanti Tigers, Chodov a FBC Ostrava uspěla v obou utkáních a na půdě soupeřů tak budou moci příští týden zaútočit na postup do semifinále v nejkratší možné době. Oproti sobotě se zlepšily celky Panthers a Jičína, Pražanky dokonce dokázaly vyhrát třetí třetinu druhého zápasu s Tigers.

Predikci o tom, že nejvyrovnanější čtvrtfinálovou dvojicí, ve které by mohlo dojít k nějakému překvapení dnes naplnily florbalistky Panthers s Ivanti Tigers. Panthers doplatily na špatný vstup do zápasu, ve kterém po první části prohrávaly 1:4. Druhou třetinu totiž dokázaly zremizovat a poslední část dokonce zásluhou branek Zittové se Slanou dokonce vyhrát 2:0, jenže celkově prohrály 4:5.

Obdivuhodný vzestup zaznamenaly také florbalistky Jičína. Ty sice v sobotu utržily těžkou porážku 0:18, nedělní duel byl ale z jejich strany úplně jiný a podobně jako Panthers, také FBK dlouho držel šanci na nečekaný úspěch. O ten se připravil až v posledních deseti minutách, ve kterých třikrát inkasoval a jeho Lucie Kloutvorová dostala červenou kartu za předčasné opuštění trestné lavice.

Jestliže Ivanti Tigers rozhodl o vítězství dobrým vstupem do utkání, tak Vítkovice rozhodly o výhře 9:1 nad Bohemians ve druhé části, kterou vyhrály 7:0. Hned pěti body se o tento výsledek zasloužila Denisa Ferenčíková, za Bohemians dala jedinou víkendovou branku Hana Poláková.

Nejsnadnější práci co se výsledku týče tak v neděli měla Ostrava. Ta podruhé přivítala Liberec a od začátku šla jistě za druhým vítězstvím. Po dvou třetinách vedla 5:0 a až v poslední periodě dovolila Liberci skórovat. Slovní spojení „dovolit Liberci skórovat“ ve velké většině případů zahrnuje Michaelu Mlejnkovou. Reprezentační útočnice svůj statut potvrdila také v tomto utkání. Na konečném výsledku 9:2 pro Ostravu se totiž podílela oběma góly Liberce.