Série mezi Ostravou a Kladnem je po dvou zápasech vyrovnaná. foto: FB MVIL Ostrava Série mezi Ostravou a Kladnem je po dvou zápasech vyrovnaná. foto: FB MVIL Ostrava
13. 3. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Havířov a Black Angels vedou 2:0, Kladno veze z Ostravy bod

Výhoda domácího prostředí vyšla vítězi základní části Torpedu Havířov, podobně na tom jsou i Black Angels, oba celky tak mají sériový mečbol. Vary v prvním měření sil rozcupovaly Vinohrady, ty v nedělním utkání otočily list a srovnaly v sérii krok. Úvodní duel v Ostravě rozhodlo až trestné střílení,ve prospěch Kanonýrů, v druhém souboji už ale domácí neponechali nic náhodě a brali vítězství v základní hrací době. O udržení bojují čtyři celky, Chomutov na hřišti Brna dvakrát vyhrál a veze si na domácí palubovku slibný náskok. Svitavy na misi v Litvínově srovnaly v druhém střetnutí sérii na 1:1.

Nejvýše postavený Havířov proti naopak nejníže kvalifikovaným Petrovicím zatím dokázal potvrdit roli favorita. První, sobotní, zápas rozehrály celky opatrně. Torpedo se postupně dostávalo do šancí a začalo je proměňovat. Ve třetí třetině dokonce vstřelilo branku hned pětkrát, zmar premiérové účasti v play-off Petrovicím dovršila  vlastní branka Daubnera.

Žlutočerní předeslali výsledkem vzkaz i do druhého klání, které mělo podobný průběh jako předešlé utkání, ale s příznivějším brankovým rozdílem z pohledu hostů.

Pod pokutou konané sobotní utkání se odehrálo v Čakovicích. Výhodu domácího prostředí po vyrovnaném souboji rozhodl necelou minutu před koncem Jakub Boček. Následujícího dne se celky sešly na Podvinném Mlýně. Blackům vyšel lépe vstup, na který navázali i ve zbytku utkání a došli si pro výhru a náskok v sérii.

Doslova jako hurikán vlétl do série mezi karlovými vary Jaroslav Jaroš, jenž si při úvodní výhře domácích 13:3 připsal do osobních statistik šest kanadských bodů za tři branky a stejný počet příher. Nedělní přetahovanou 8:9 ovládli Pražané díky Skřivánkovu gólu z 52. minuty.

Bizarní situace odstartovala úvodní zápas v Ostravě, oba celky si demonstrativně nechaly vstřelit branku, aby poukázaly na, z jejich pohledu, nelogiku pravidla o postupujícím do Superligy na základě splnění fanouškovských podmínek. Když začal zápas doopravdy, do vedení šla Ostrava, ale Kanonýři dosavadní vývoj v průběhu první třetiny dokázali otočit. Druhá perioda byla ze slabšího soudku pro Kladno a Mvil držel náskok. Teslík a přívara ve třetí třetině vyrovnali, prodloužení nerozhodlo, nájezdy ano, konkrétně rozdílový nájezd Louvara.

Dlouhé čekání na gól v druhém střetnutí přerušil až Smrčka v polovině utkání. Machálek přidal jednu k dobru, Kladno snížilo jen jednou, z hokejky Louvara. Smrčkova druhá trefa společně s Němcovou první znamenaly vítězství pro domácí a také nerozhodný stav série 1:1.

Výsledky čtvrtfinále play off:

Florbal Havířov vs. Z.F.K. Petrovice 2:0

Florbal PEGRES Havířov – Z.F.K. AQM Petrovice 9:1 (1:0, 2:1, 6:0)
Branky: 8. a 51. Černý, 28. Krečmer, 40. Šochman, 45. Vlach, 52. Kožušník, 53. Beneš, 58. Klimeš, 59. Daubner – 37. Jakubec. Diváci: 210.

Florbal PEGRES Havířov – Z.F.K. AQM Petrovice 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)
Branky: 12. a 59. Šochman, 13., 41. a 58. Černý, 22. a 38. Klimeš, 60. Varta – 2. Ivan, 52. Chvastek. Diváci: 188.

Black Angels vs. Start98 2:0

BLACK ANGELS – Start98 Praha-Kunratice 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
Branky: 17. a 60. Boček, 18. Votruba, 38. Renčín, 44. Král – 18. Stejskal, 28. Chudina, 39. Běloch, 55. Volf. Diváci: 155.

BLACK ANGELS – Start98 Praha-Kunratice 10:3 (4:1, 1:0, 5:2)
Branky: 3. Boček, 8. a 20. Melíšek, 8. Hněvkovský, 36. a 42. Nekola, 43. a 54. Renčín, 51. a 56. Kopecký – 17. Chudina, 47. Zavadil, 59. Stejskal. Diváci: 100.

Hurrican Karlovy Vary vs. Sokol Královské Vinohrady 1:1

FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Sokol Královské Vinohrady 13:3 (3:1, 6:0, 4:1)
Branky: 4. a 23. Novotný, 19. Černý, 20., 23. a 41. Jaroš, 31. a 52. Vavro, 31. a 57. Klápa, 32. a 54. Šnajdr, 39. Horký, 57. Klápa – 10. Stuchlík, 40. Raiter, 46. Linhart. Diváci: 213.

FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Sokol Královské Vinohrady 8:9 (3:3, 2:3, 3:3)
Branky: 3. Mandler, 15. a 46. Horký, 20. a 32. Šnajdr, 21. Novotný, 49. Jaroš, 49. Vavro – 7. Beran, 8., 14. a 52. Skřivánek, 25.  Hanák, 27. a 51. Linhart, 40. Stuchlík, 46. Pecha. Diváci: 254.

MVIL Ostrava – Kanonýři Kladno 1:1

1. MVIL Ostrava WOOW – Kanonýři Kladno 7:8 (4:5, 3:0, 0:2, 0:0) po sam. náj.
Branky: 1. a 54. Přívara, 1. Robenek, 8. Machálek, 18. Dombrovský, 21. a 36. Tesárek, 32. Gaščík – 1. Mayer, 10. Louvar a (rozh. náj.), 11. a 41. Teslík, 13. Šťovíček, 15. Přívara. Diváci: 65.

1.MVIL Ostrava WOOW – Kanonýři Kladno 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 29. a 53. Smrčka, 30. Machálek, 54. Němec – 53. Louvar. Diváci: 50.

Výsledky 1. kola play down:

Bivoj Litvínov vs. FbK Svitavy 1:1

SK BIVOJ LITVÍNOV – FbK TJ Svitavy 5:4 (1:1, 2:1, 1:2, 1:0) po prodl.
Branky: 3. Pakosta, 30. a 53. Hulič, 30. Kulhavý, 61. Hocelík – 11. a 21. Říha, 49. Pakosta, 59. Zach.

SK BIVOJ LITVÍNOV – FbK TJ Svitavy 5:6 (2:4, 1:1, 2:1)
Branky: 16. Skořepa, 16., 27. a 57. Hocelík, 45. Procházka – 9. Zach, 17. a 31. Říha, 20. Štarman, 20. Sauer, 52. Pakosta.

Hattrick Brno – Chomutov 0:2

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Chomutov 3:6 (1:1, 0:2, 2:3)
Branky: 8. Hauser, 52. Hronek, 57. Kůra – 6. Andrle, 22. a 52. Linc, 36. Štěrba, 57. a 60. Pastor.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Chomutov 2:5 (0:0, 2:4, 0:1)
Branky: 25. Máček, 35. Marek – 27. a 30. Šarša, 28. Kopp, 34. Pastor, 57. Bejček.