Ivana Lamková výrazně přispěla k povedené sezoně Panthers. Foto: Otakar Prášek. Florbalistky Panthers dokázaly potrápit Ivanti Tigers. Foto: Otakar Prášek.
22. 3. 2018 Extraliga žen (9) KOMENTÁŘŮ

Komentář: Outsideři nebyli jen lovnou zvěří, v semifinále očekávejme tuhé boje!

Čtvrtfinálové série nejvyšší ženské soutěže jsou minulostí. Ačkoliv na jejich sehrání skutečně bylo třeba pouze minimálních šestnácti zápasů, tak rozhodně ukázaly relativně dost pozitivních aspektů a k překvapením nebylo daleko. Server Florbal.cz ve svém komentáři přináší shrnutí.

Zlé jazyky by mohly namítnout, že teprve nyní začíná ta pravá sezona v nejvyšší ženské soutěži. Vzešla elitní čtveřice, ve které oproti minulým letům došlo k celoroční výměně FBC Ostrava za Bohemians a kvartet vyvolených si to nyní rozdá o zlato.

Jenže už čtvrtfinále nabídlo poměrně zajímavou podívanou, ačkoliv skončilo po šestnácti utkáních, což je nejkratší možná doba. Můžeme začít například u Jičína. Ten jako jediný utržil vyložený debakl, když v prvním utkání podlehl Chodovu 0:18, avšak postupem času rostl, ve druhém a třetím utkání dokázal docílit alespoň vyrovnaného stavu v jedné třetině, úplně poslední třetinu celé série pak dokonce vyhrál.

Činil se také Liberec, který vzdor úzkému kádru srdnatě bojoval s Ostravou, třetí utkání dovedl do prodloužení, v prvním a čtvrtém utkání pak na favorita série zle dotíral. Pozadu nezůstaly ani florbalistky Panthers, které sice – řečeno terminologií základní části – nezískaly s Ivanti Tigers ani bod, ale nebýt jejich velice špatných vstupů do zápasů, kdo ví, jestli by se jim to nepodařilo.

A konečně, snažila se také Bohemka, která sice dvakrát doplatila na katastrofální druhou třetinu, kterou prohrála dílčím skóre 0:7, ale svou bojovností dokázala především v začátcích zápasů Vítkovicím zatápět. A koneckonců, také ona se ve třetím utkání dočkala alespoň dílčího vítězství v jedné třetině.

Co to ukazuje? Především fakt, že všichni čtyři favorité by dvoutýdenní přestávku měli využít na vyladění formy do rozhodujících bojů, u každého jednoho by šly najít nedostatky. Zároveň je potěšitelné, že ani jeden ze čtveřice týmů mimo TOP 4 se nespokojil s pozicí lovné zvěře a zabojoval, byť o dílčí úspěchy. To je upřímně to vůbec nejlepší zjištění!

V semifinále se máme na co těšit. Bitva o Prahu 11, kterou loni florbalistky Tigers vedly 3:1, aby ji následně téměř ztratily, je atraktivní sama o sobě a je jasné, že oba týmy si nic nedarují.

Ovšem jsou tady také dva důvody, které posouvají do úplně jiné dimenze souboj mezi ostravskými celky. Pokud mluvíme o tom, že se outsideři ve čtvrtfinále nespokojili s rolí lovné zvěře, tak o kolo později by něco takového mohlo platit na Ostravu.

Jistě, Vítkovice v Koníčkové, Krzywak nebo brankářce Příleské – mimochodem, tak kvalitní brankářská dvojice ve Vítkovicích dost možná nikdy nebyla – posílily, totéž se ale dá říci o Ostravě, která si přivedla slovenskou legii v čele se zázračnými dvojčaty Kristínou a Paulínou Hudákovými.

Ostrava tak vůbec poprvé může reálně pomýšlet na to, že se Vítkovicím může postavit v otevřeném boji, především v domácích zápasech by rozhodně nemusela zůstat „tou čtvrtou vzadu“, ačkoliv Vítkovice ve druhé polovině základní části předváděly nejlepší florbal.

Druhým faktorem, který dokresluje tuto sérii je ono samotné vyvrcholení – premiérové Superfinále v Ostravě. Je jasné, že pro hráčky obou týmů jde o speciální motivaci a už jen pro samotnou účast udělají téměř cokoliv.

Mimochodem, o play off nakonec bojovala také Olomouc. Hanačkám se last minute postup nepovedl, za to už se stihly po výhře 4:0 nad Vinohrady zachránit. K záchraně měly po úvodním víkendu relativně daleko Židenice, které ale třemi výhrami v řadě otočily vývoj série a v pátek budou mít na domácí palubovce mečbol na udržení se v soutěži. K tomu si připočtěte menší přestřelku mezi oběma týmy a blížící se semifinále.

Ne, tyto boje rozhodně nenudí. Na obou frontách…