Závar před brankou Liberce. Foto: Florbal Ústí, Český florbal
24. 3. 2018 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Play down: V obou sériích rozhodne až sedmý zápas

Obě série play down zůstávají nadmíru vyrovnané, o poraženém rozhodne až poslední sedmý zápas. Svojí domácí neporazitelnost v sérii uhájily týmy Brna a Ústí, brněnští florbalisté vyhráli až v prodloužení. Rozhodující zápasy se odehrají v sobotu večer.

Cesta ke třetí domácí výhře Ústí nebyla ze začátku vůbec jednoduchá. Liberec rychle zareagoval na úvodní branku Viktora Kopeckého a otočil na 3:1. Podobný obrat se ale vzápětí podařil Ústí, které rovněž nasázelo tři branky v řadě. Do šaten se tak šlo po přestřelce v první třetině, za stavu 4:3 pro Ústí.

Ústecké hráče nesrazila ani rychlá branka Kroupy a naopak zvládli odskočit na rozhodující rozdíl. David Stummer zvyšoval ve 32. minutě na 7:4 a ve zbytku utkání si už domácí náskok pohlídali. V posledním zápase ale budou muset poprvé v sérii zvítězit venku na půdě Liberce.

Ačkoliv v Brně padalo branek méně, hosté se i tady dostali do vedení během první třetiny. V 29. minutě zvyšoval na slibných 3:1 pro Znojmo Martin Šindelář, ještě před pauzou ale snížil druhou trefou v zápase Luděk Ondráček. Brno rázem ožilo a po návratu ze šaten po dvou rychlých brankách otočilo na 4:3. O poslední slovo hostů se ale postaral minutu a půl před koncem Krejčíř a poslal utkání do prodloužení. V něm rozhodl po ubráněném oslabení David Coufal a srovnal sérii na 3:3.

6. KOLO PLAY DOWN:

FLORBAL ÚSTÍ – FBC LIBEREC 9:5 (4:3, 3:1, 2:1)

Branky: 5. Kopecký (Krbec), 17. Kühnel (Kolstrunk), 17. Kužel (Koník), 19. Kužel (Josef Novák), 22. Kolstrunk (Krbec), 28. J. Horák, 32. Stummer (Krbec), 41. Kolstrunk (Krbec), 45. Kolstrunk (Kopecký) – 7. Salát (Veselý), 11. Kroupa (Ferdan), 15. Salát (Klucho), 21. Kroupa (Ferdan), 60. Ferdan (Salát). Rozhodčí: Baloun a Šuvada. Vyloučení: 3:2 + Prokop Ferdan 5. Využití: 3:1. Diváci: 395.

BULLDOGS BRNO – TJ ZNOJMO 5:4p (1:2, 1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 17. Ondráček (Kadlec), 39. Ondráček (Černoch), 41. Bauer (Coufal), 43. Černoch (Kadlec), 63. Coufal (Žižka) – 12. Daberger (Novák), 19. Palát (Číhal), 29. Šindelář (Kucharič), 59. Krejčíř (Salava). Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváci: 406.