Jaromír Ekl v dresu České Lípy nastoupil také proti svému mateřskému týmu. Foto: Technology Florbal MB Jaromír Ekl v dresu České Lípy nastoupil také proti svému mateřskému týmu. Foto: Technology Florbal MB
24. 3. 2018 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Boleslav hlásí návrat odchovanců. Ekl s Kadlecem se po sezoně vrátí z hostování
Mladá Boleslav už pracuje na podobě kádru pro nadcházející ročník a nyní oznamuje první změny. Do Mladé Boleslavi se vrátí odchovanci klubu Jaromír Ekl a Tomáš Kadlec, kteří odehráli aktuální sezonu na hostování v České Lípě.

Oba dva hráči toho v Mladé Boleslavi odehráli v minulosti opravdu hodně. Ekl si ve středočeském klubu připsal 275 ligových zápasů včetně play off, Kadlec nasbíral jen o 26 startů méně.

Své boleslavské působení přerušili po sezoně 2015/2016. Kadlec odcestoval ze studijních důvodů do Belgie a před rokem po svém návratu do Česka zamířil do České Lípy, kde působil také Ekl. Ten klubu pomohl k postupu do nejvyšší soutěže a v této sezoně byli společně s Kadlecem hlavními postavami týmu, který obsadil 10. místo a zachránil se bez nutnosti účastnit se play down. Ekl se dokonce s 39 body stal nejproduktivnějším hráčem Českolipských.

Tomáš Kadlec v zápase Mladá Boleslav - Česká Lípa. Foto: Technology Florbal MB

Tomáš Kadlec v zápase Mladá Boleslav – Česká Lípa. Foto: Technology Florbal MB

„S kluky jsme byli po celou dobu v kontaktu. Před touto sezonou bylo těžké jim garantovat prostor, protože Jarda měl za sebou rok v první lize a Tomáš působení v Belgii. Zároveň jsou oba v ideálním sportovním věku, takže by nedávalo smysl, aby měli málo prostoru na hřišti. Byli jsme rádi, že mohli hrát za Českou Lípu, které pomohli a byli výraznými osobnostmi mužstva. Kluci po celou dobu trénovali s naším týmem a prokazovali, že českolipské angažmá jim prospělo,” popsal situaci ohledně dvou odchovanců generální manažer Mladé Boleslavi Tomáš Pacák.

„Jsem rád, že kluky můžeme přivítat zpátky, od příští sezony budou hrát opět za Boleslav. Na trénincích projevují sportovní kvalitu a budeme pro ně mít prostor. Navíc oba jsou dobrými vzory v přístupu k tréninku, což je pro působení v boleslavském týmu hodně důležité,“ dodává Pacák.

„Oba hráči mohou přinést do naší hry pozitivní prvky, které je zdobí. Chyběli nám nebezpeční hráči s držením hole napravo a Jarda zvýší variabilitu naší sestavy. I kvůli zranění některých hráčů jsme v sezoně měli problém s malým počtem obránců, takže se tím otevírá prostor, abychom nějakého přivedli a Tomáš v České Lípě ukázal, jak po návratu z Belgie dokáže být platným hráčem v superlize,“ řekl k příchodům kouč Středočechů Jan Pazdera.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*