Matěj Jendrišák ve švédském superfinále. Foto: Per Wiklund Matěj Jendrišák postoupil s Linköpingem do semifinále. FOTO: Per Wiklund
26. 3. 2018 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Je rozhodnuto o všech semifinalistech SSL, Jendrišák jde jako jediný z Čechů dál

Obě série, které neskončily stavem 4:0, byly ukončeny hned v neděli. Hráči Linköpingu i Mullsjö postoupili po vítězství 4:1 na zápasy. Matěje Jendrišáka s Linköpingem čeká semifinále proti Falunu, Mullsjö pak ve druhém semifinále vyzve Storvretu. Oproti loňskému roku tedy namísto Växjö postoupil Linköping, ostatní tři týmy semifinálovou účast obhájily.

Pixbo bylo velmi blízko druhému vítězství a snížení stavu série. Za stavu 5:5 ve třetí třetině vstřelil Wahlgren vedoucí gól, na který odpověděl Ganevik, po druhém Wahlgrenově gólu dokázal necelých šest minut před koncem vyrovnat Vestlund. Ani prodloužení nepřineslo rozuzlení utkání, a tak přišly na řadu nájezdy, ve kterých vítěznou branku vstřelil Gidske a poslal tak Mullsjö do semifinálových soubojů, kde jej čeká souboj se Storvretou.

To Linköping v pátém utkání drama nepřipustil a od druhé minuty až do konce utkání vedl. Gólem a dvěma asistencemi se blýskl Matěj Jendrišák, který zakončil čtvrtfinálovou sérii s bilancí devíti bodů za čtyři branky a pět gólových přihrávek v pěti zápasech. Jediným střelcem Växjö v tomto utkání byl už v první třetině Jesper Sankell. Linköping tak postoupil do dalšího kola, kde ho čeká obhájce titulu Falun.

5. zápasy čtvrtfinále:

Pixbo Wallenstam IBK – Mullsjö AIS 7:8 po samostatných nájezdech (1:3, 4:2, 2:2 – 0:0), stav série 1:4, Mullsjö postoupilo do semifinále
Branky: 3. a 22. Henriksson, 26. Milesson, 34. Sköld, 38. Östholm, 46. a 52. Wahlgren – 3. Wibring, 14. a 20. Palmqvist, 27. a 55. Vestlund, 33. Gillek, 50. Ganevik, vítězný nájezd Gidske. Střely: 33:38 (9:9, 8:7, 9:10 – 4:9). Diváci: 1 022.

Linköping IBK – Växjö IBK 9:1 (4:1, 2:0, 3:0), stav série 4:1, Linköping postoupil do semifinále
Branky: 2. a 49. Zetterström, 5. Nyholm (JENDRIŠÁK), 17. JENDRIŠÁK, 20. Dagman, 31. Karlsson, 38. Fritzell (JENDRIŠÁK), 55. Björk, 59. Nordh – 6. Sankell. Střely: 22:13 (8:3, 7:7, 7:3). Diváci: 1 504.