Šťastný Luděk Beneš. Foto: IFF Flickr. Šťastný Luděk Beneš. Foto: IFF Flickr.
27. 3. 2018 Superliga (11) KOMENTÁŘŮ

Beneš končí na lavičce Tatranu, nahradí jej Fridrich s Jakoubkem!
Neúspěšná čtvrtfinálová série s Vítkovicemi byla tím posledním, co na lavičce extraligového Tatranu prožil hlavní trenér Luděk Beneš. Zkušený kouč odchází po dvou letech, ve kterých s A-týmem Tatranu dosáhl na semifinále a čtvrtfinále, což sám hodnotí jako neúspěch. Jeho nástupcem bude tatranská legenda – Milan Fridrich.

Na Luďka Beneše nečekalo nic snadného, Tatran pod jeho vedením prakticky prošel potřebnou generační obměnou, což se logicky odrazilo na výsledcích suveréna minulých let. V minulé sezoně se s Tatranem dostal do semifinále, ve kterém podlehl Mladé Boleslavi, letos jeho svěřenci skončili o kolo dříve na hokejkách Vítkovic.

Sám Luděk Beneš považuje druhou sezonou za neúspěšnou. „Pokud má být práce trenéra úspěšná, musí být v jeho výsledcích určitý progres. Můj realizační tým měl progres s vedením nastaven tak, že chceme v prvním roce semifinále, ve druhém Superfinále. To se nám nepovedlo a já byl šéfem realizačního týmu, takže v tomto ohledu jsem zklamal,” prohlásil na webu Tatranu.

Otec úspěšného florbalisty Marka Beneše se s trénováním florbalu loučí definitivně. „Bohužel ani kroužek, jakým florbal je a podle mě ještě nějakou dobu zůstane, nelze už na nejvyšší úrovni trénovat na half time. Dokonce se domnívám, že jsou ve florbalovém prostředí vytvářeny takové podmínky, že amatérismus na hráčské úrovni může celkem v pohodě obstát, ale dělat trenéra po práci už je nemožné. Proto je na čase se s trenéřinou rozloučit,” říká.

Jeho nástupcem se stane legendární hráč Tatranu Milan Fridrich, který už s Benešem působil nyní, zkušenosti z Tipsport Superligy má také ze Znojma a v neposlední řadě je asistentem Petriho Kettunena u mužské reprezentace.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Kocourek napsal:

  Kocourkov (nemyslím v Tatranu 🙂 )… Takže mu zakázali (nebo to bylo nakonec jinak?) v průběhu sezony hrát za Znojmo, aby se PREJ mohl věnovat přípravě repre na MS, ale obratem naskočil na lavičku Tatranu (časově na trenérský „full-time“), super koncept! Asi toho časově moc jiného nemohl stihnout-vidět (jedině na TVcomu). A teď už je to ofiko i na další sezonu, MS se asi nějak stihne, je repre pauza 🙂 … Gratulace, jen nevím komu…

 • Petr napsal:

  Kdo bude hlavním trenérem? Fridrich nebo Jakoubek?

 • Mladík napsal:

  Díky Beny

 • Adolf napsal:

  Je neskutečné, co si Unie dovolí směrem k některým lidem a věcem….jak může trenér týmu zároveň trénovat národní družstvo? Nebo ještě jinak, jak je možné, že Fridrich trenoval v lize zároveň dva týmy Tatran a Znojmo (byl na lavičce i ve Vítkách i Brně)?

  • Michal napsal:

   Ta “zlá” unie…. trenér není žádnou klubovou příslušností. Navíc v obou případech v roli asistenta. Každý tedy může být na kolika střídačkách stihne. Navíc s ohledem na rozdílné fáze soutěže, nelze ani spekulovat o jakékoliv možnosti jakkoliv utkání a tím soutěž ovlivnit…

  • Ježíš napsal:

   Pochybení není na straně Unie. Toto je ve věci rozhodčích a jejich kontroly trenérské licence a příslušného člověka na hřišti. Pokud unie nedostane podnět, nic řešit nebude.

   Pokud se to někomu nelíbí, ať podá podnět na ligovou komisi za znevažení dobrého jména soutěže. Z online videa by mělo být patrné, na jaké lavičce Fridrich v zápase stál a druhý tým by pak měl dostat flastr za znevažování ligy.

   Podobně jako dostali MVIL i Kladno pokuty za znevažování jména soutěže.

   • Germo napsal:

    Ježíši, snad to myslíš jenom v žertu. Pokud je člověk na lavičce uveden v zápise, rozhodčí můžou maximálně zkotrolovat jeho totožnost, pokud ho neznají (prostě jim ukáže občanku). Jinak nemusejí vědět, jakou má (a jestli vůbec) licenci, případně za kterej tým…

Napsat komentář

*