Vítkovice vedou po úvodních duelech semifinále 2:0. Foto: Ladislav Káňa - fbcostrava.cz
2. 4. 2018 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice otočily druhé semifinále, FBC ale ve skvělém zápase ukázalo potenciál

O poznání větší náboj mělo druhé semifinálové střetnutí mezi Vítkovicemi a FBC Ostrava. Nakonec jej vítězně zvládly florbalistky Vítkovic, které díky výkonu v poslední třetině zvítězily 6:5. Utkání ale nabídlo parádní podívanou, která je tou nejlepší pozvánkou na odvetné duely.

Obraz hry v první třetině v určitém ohledu připomínal nedělní první zápas. Ovšem s tím rozdílem, že Ostrava využívala nabídnuté příležitosti. Už po osmdesáti sekundách se pohotovou dorážkou prosadila Pastušková, o chvíli později pak prázdnou branku minula Kotzurová.

Vítkovice se poté dostaly do tlaku a v přesilové hře se jim zásluhou Klapitové povedlo srovnat, nicméně do konce první dvacetiminutovky udělaly ještě dvě chyby, které Ostrava potrestala: nejprve v prostoru brankoviště nepokryly Kristínu Hudákovou, minutu před koncem pak vítkovická obránkyně Kolářová špatně vyhodnotila situaci a poté co úspěšně zablokovala Šuranyiovou, vrátila se do obranného bloku, přes který stejná hráčka zvýšila na 3:1 pro FBC.

Vítkovicím se povedl rovněž nástup do druhé části a připsaly si několik šancí, ke snížení se však v této chvíli nedostaly. FBC umělo zahrozit z protiútoků, například další střela Pastuškové jen těsně minula tyč.

V čase 28:51 snížila umístěnou ranou Klapitová, poté si zasloužený potlesk užila Kotzurová: při zjevném zranění vítkovické Kociánové totiž přestala hrát a navzdory tomu, že nedošlo k přerušení hry nechala obránkyni Vítkovic společně s celou formací vystřídat.

Do konce druhé třetiny měly ještě zajímavé – leč ke gólu nevedoucí – šance Ferenčíková s Paulínou Hudákovou.

Pokud o prvním platilo, že se do potřebného tlaku nedokázala dostat Ostrava, v pondělí to bylo podobné s Vítkovicemi. Největší šanci úvodních minut měla opět Pastušková, která ale netrefila. Chuť si spravila umístěnou ranou v čase 43:59.

Ostrava nadále působila aktivněji, o čtyři minuty později se do kvalitní pozice dostala Paulína Hudáková, ale netrefila branku. Prakticky vzápětí snížila Planková, následovala šance Klapitové, které odmítla hattrick pěkným zákrokem Tomšová.

Vítkovice ale přesto udeřily. Minelu obrany FBC nejprve potrestala Krzywak, vzápětí převrátila skóre na stranu domácího týmu nečekanou ranou Koníčková. Gólová přestřelka pokračovala, freestyle zakončením se prosadila Hudáková, prakticky okamžitě pak sudí neuznali branku Huskové pro vysokou hůl.

Když už to vypadalo, že se hra relativně uklidnila, udeřila Ďuríková, které přízemní střela skončila až v brance. Vítkovice přidaly několik šancí, na druhé straně mířila za vyrovnáním Jurečková. Ostrava následně, necelé tři minuty před koncem sáhla k power play, ve které se ji vyrovnat nepodařilo, ačkoliv prakticky celou dobu držela Vítkovice v zámku.

Papírový favorit série tak vede v ostravské sérii 2:0 na zápasy.