mullsjö, vestlund Mullsjö vybojovalo postup v nejdramatičtější sérii čtvrtfinále. FOTO: Per Wiklund
4. 4. 2018 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Do semifinálových sérií vstoupily lépe Linköping a Mullsjö

Linköping i Mullsjö v prvních zápasech semifinále SSL zaskočily favorizované soupeře a ujaly se vedení ve svých sériích. Linköping Falun přehrál přesvědčivě, Mullsjö sahalo po vítězství už v základní hrací době, ale nakonec uspělo až v prodloužení.

Falun v zápase s Linköpingem vedl akorát v úseku mezi 4. a 6. minutou, když ve 4. minutě vstřelil svůj devátý gól v play-off Galante Carlström. V šesté minutě dvěma góly otočil stav Fritzell a od té doby měl Linköping ve skóre navrch. Hattrick v týmu Linköpingu zkompletovali Fritzell, kterému na třetí gól přihrál Matěj Jendrišák, a Felix Lanver. Přes dva tisíce diváků tedy vidělo letošní první zaváhání Falunu v play-off.

I Mullsjö vedlo téměř celé utkání nad Storvretou. Od deváté minuty udržovalo svůj náskok a ještě sedm minut před koncem vedlo o dvě branky. Pak ale snížil kapitán Storvrety Samuelsson a v 59. minutě dokázal z přísně nařízeného trestného střílení vyrovnat Rudd. O osudu prvního utkání tak rozhodlo prodloužení, ve kterém po faulu Anderssona dostal příležitost trestného střílení David Gillek, ale netrefil branku a Storvreta ubránila následnou přesilovku. Přesto vítězství připadlo Mullsjö díky gólu Vestlunda po krásné přihrávce Ganevika zpoza branky. Série se přesouvá na hřiště Mullsjö, kde bude ve čtvrtek pokračovat druhým zápasem.

1. zápasy semifinále SSL:

IBF Falun – Linköping IBK 5:9 (2:4, 2:4, 1:1), stav série 0:1
Branky: 4. Galante Carlström, 20. a 43. Enström, 31. Aldeeb, 32. Larsson – 6., 6. a 25. Fritzell (na třetí JENDRIŠÁK), 10. Karlsson, 13., 23. a 44. Lanver, 24. Dagman, 24. Zetterström. Střely: 33:21 (11:8, 13:8, 9:5). Diváci: 2 331.

Storvreta IBK – Mullsjö AIS 7:8 po prodloužení (2:4, 3:2, 2:1 – 0:1), stav série 0:1
Branky: 2. a 59. Rudd, 8. Sjögren, 22. Andersson, 36. Ahlroth, 37. Lindholm, 53. Samuelsson – 4. a 31. Rosén, 9. Kivipaasi, 9. a 51. Gillek, 20. Hedlund, 25. Svensson, 64. Vestlund. Střely: 27:28 (9:11, 6:9, 11:5 – 1:3). Diváci: 1 953.