Trojice Hubálek, Delong a Tokoš vstřelila tři branky. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal
7. 4. 2018 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Hájek ukončil drama na Dubině, Vítkovice urvaly po obratu třetí výhru

Chodovské plány na třetí titul v řadě nabírají významné trhliny. Vstup do hektického zápasu vyšel lépe Vítkovicím, které ale o náskok rychle přišly. Chodov po přestřelce zvládl držet v posledních minutách jednobrankové vedení, o srovnání se však třicet vteřin před koncem postaral Adam Delong. Novou dávku energie zužitkoval Lukáš Hájek, který 38 vteřin od začátku prodloužení rozhodl o třetí výhře Vítkovic.

Vítkovice navázaly na druhé utkání a jako první si začaly budovat náskok. Vedení o tři branky však svěřencům Pavla Bruse příliš dlouho nevydrželo, Chodov naopak zvládl utkání rychle obrátit. Práci pražskému týmu usnadnily dvě přesilovky, které beze zbytku využil a dostal se do vedení 4:3.

Přestřelka během druhé třetiny pokračovala, po jedné brance vstřelily oba týmy. Martin Tokoš po samostatném úniku nejdříve vyrovnal, o lepší pozici do poslední dvacetiminutovky se postaral druhou brankou v zápase Tom Ondrušek.

O napínavé momenty nebyla nouze ani po návratu ze šaten. Stejný scénař po jedné brance přichystal Jakub Hubálek, rychlou odpověď měl tentokrát kapitán Chodova Tomáš Sýkora. Vítkovice následně dostaly šanci znovu vyrovnat, ale ani druhý samostaný nájezd nevyužily. I tak se jim však podařilo vyrovnat již potřetí v zápase a dokonce necelou půlminutu před koncem zásluhou Adama Delonga.

Branka vlila domácím hráčům a více jak šesti stovkám diváků krev do žil a prodloužení tak nemělo dlouhého trvání. Po 38 vteřinách se stal hrdinou večera kanonýr Lukáš Hájek a postaral se o zisk mečbolu v semifinálové série. Již zítra mohou Vítkovice dokonat postup do Superfinále v Ostravě po pouhých čtyřech semifinálových utkáních.

Delong srovnal půlminutu před koncem třetí třetiny. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal

1. SC VÍTKOVICE – FLORBAL CHODOV 7:6p (3:2, 1:3, 2:1, 1:0)

Branky: 4. Sladký (Tokoš), 5. Firda, 11. Hrubý (Rýpar), 33. Tokoš (Jan Šebesta), 44. Hubálek (Jan Šebesta), 60. Delong, 61. Hájek (Rýpar) – 17. Sýkora (Ondrušek), 19. Matejčík (Pražan), 23. Ondrušek (Podhráský), 24. Podhráský (Koutný), 37. Ondrušek (Pražan), 46. Sýkora (Ondrušek). Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 662.