Parker Tobin si už florbal bohužel nikdy nezahraje.
10. 4. 2018 Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

Kanada přišla o svůj florbalový klenot, havárii autobusu Humboldt Broncos nepřežil Parker Tobin

 Nesmírně tragická nehoda autobusu hokejového týmu Humboldt Broncos, při které zemřelo patnáct talentovaných a mladých hokejistů má bohužel také florbalový podtext. Jednou z obětí je totiž jeden z nejtalentovanějších kanadských mladých florbalistů Parker Tobin. Osmnáctiletý borec byl trojnásobným vítězem mládežnického Canada Cupu a měl otevřené dveře do juniorské reprezentace. Přitom původně podle slov koronera havárii přežil…  

Zaměnil jednu oběť… V původních zprávách byl za zesnulého označený obránce Xavier Labelle, nakonec se ale ukázalo, že ten z děsivé nehody vyvázl. Bohužel se tak muselo řešit, kdo je poslední z obětí. Nakonec se ukázalo, že nehodu nepřežil brankář Parker Tobin, kterého původně vyšetřovatelé označili za živého.

Naděje, že osmnáctiletý Parker měl štěstí v neštěstí, vyprchala. Za jeho zdrcené rodiče pak už začal mluvit jen zástupce. „Rodiny Parkera Tobina a Xaviera Labelle truchlí společně“, prohlásil mluvčí rodiny. „Chtějí se soustředit na důstojné smuteční rozloučení a ne na zmatek, který se v téhle nepředstavitelné tragédii objevil,“ dodal.

Tobinovi žijí v 700 kilometrů vzdáleném Stony Plain a svého syna sledovali na dálku. Parker totiž do týmu Humboldt Broncos přestoupil před necelým půlrokem. „Rodina Tobinových je velmi aktivní v místní hokejové komunitě a její tragédie se dotkla mnohých. Město Stony Plain bude rodinu v tomto obtížném a emocionálním čase maximálně podporovat,“ sdělil mluvčí městečka, odkud Parker pocházel.

Parker Tobin dřív chytal za Spruce Grove Saints v provincii Alberta a také se věnoval florbalu, ve kterém byl jedním z nejlepších hráčů Kanady a také trojnásobným mistrem v mládežnických kategoriích. Byl jediným hráčem svého týmu, který získal všechny tři tituly Spruce Grove. Měl nakročeno do juniorské reprezentace. Bohužel obrovská tragédie jeho sny zhatila…


Autor: Tomáš Rambousek, Nova SportKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*