Chodovské lvice vyzvou v Superfinále Vítkovice. Foto: Otakar Prášek
11. 4. 2018 Extraliga žen (5) KOMENTÁŘŮ

Florbalistky Ivanti Tigers vedly, do Superfinále přesto jdou chodovské lvice

Čtveřice hlavních účastníků premiérového ostravského Superfinále je kompletní. K mužským týmům Mladé Boleslavi a Vítkovic a vítkovickým ženám se ve středu večer přidaly florbalistky Chodova, které v pátém utkání porazily Ivanti Tigers 4:3, v celé sérii pak 4:1. 21 dubna tak budou mít možnost vrátit soupeři dva roky starou porážku.

Extraliga žen bude mít nové královny. Stále ještě úřadující šampionky z Ivanti Tigers totiž podlehly v semifinálové sérii Chodovu, což znamená, že svůj post určitě neobhájí. Šanci k návratu na trůn naopak mají loni druhé Vítkovice a třetí Chodov.

Přitom florbalistky Ivanti Tigers zahájily první z potenciálně čtyř utkání o bytí a nebytí velmi dobře a v polovině sedmé minuty vedly po brankách Billé s Kubišovou 2:0. Jenže ještě do první přestávky bylo srovnáno: nejprve se prosadila Řepková, tři a půl minuty před koncem první části pak srovnala z trestného střílení Jiráková.

Od druhé třetiny se hrálo o poznání opatrněji a vyložených šancí ubylo. Proto se na další branku čekalo až do druhé poloviny základní hrací doby, ve 33. minutě se tečí prosadila Hanzlíková. Chodov ale dokázal ještě do konce prostřední části srovnat, v polovině 39. minuty skórovala Urbánková.

Také ve třetí třetině se hrálo velmi opatrně a příliš šancí k vidění nebylo. Přesto měly oba týmy možnosti, kterak se dostat do vedení. To se nakonec poprvé a naposledy v utkání povedlo florbalistkám Chodova, které poslala sedm minut před koncem základní hrací doby do Superfinále Eliška Vrátná. ¨

Ivanti Tigers se pak sice dostaly do tlaku, ale minimálně vyrovnat se jim už nepodařilo.

Chodovské lvice tak zvítězily 4:3, v celé sérii pak 4:1 a v OSTRAVAR Aréně budou mít 21. dubna možnost vrátit Vítkovicím dva roky starou porážku ze souboje o zlato. Zároveň by se po třech letech mohly stát opět mistryněmi ženské nejvyšší soutěže.