Petri Kettunen a Lukáš Souček. Foto: Flickr Český florbal
14. 4. 2018 Reprezentace - Muži (20) KOMENTÁŘŮ

Nominaci na EFT v Brně vévodí pětice hráčů z Vítkovic

 Svojí nominaci na blížící se EFT oznámila po Švédsku i česká reprezentace. Týden po vyvrcholení bojů o titul v Tipsport Superlize se v Brně představí národní výběry čtyř zemí. V nominaci figuruje devítka superfinalistů, z toho hned pět hráčů je z týmu Vítkovic. Mezi nominovanými je i sedm legionářů. 

Pro národní tým jde o další šanci připravit se MS, které se odehraje na konci letošního roku v Praze. EFT je naplánováno po konci sezóny na víkend mezi 27.-29. dubnem, několik hráčů chybí kvůli zraněním.

Řadu hráčů čeká ještě Superfinále, ať už v Česku nebo ve Švýcarsku. Finálový zápas ve Švýcarsku odehraje Patrik Dóža, v Ostravě se objeví pětice hráčů Vítkovic a tři zástupci Mladé Boleslavi.

V týmu po herním soustředění v Chomutově nechybí Radek Valeš, či Martin Kisugite. V reprezentačním dresu se znovu objeví mladý Filip Langer a Mikuláš Krbec, chybí naopak Martin Tokoš. Sestavu okomentoval pro Český florbal trenér reprezentace Petri Kettunen.

„To načasování okamžitě po konci sezóny je výzvou a počítáme několik zranění v týmu, museli jsme tak udělat několik změn. Nyní tu máme hráče, kteří si vedli dobře ve svých sériích v play-off a prioritou jsou ti, kteří předvedli dobrý výkon na chomutovském soustředění,“ říká finský trenér.


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

 • ??? napsal:

  Fakt bude hrát ve Švýcarsku Veltšmíd finále???

 • Flrbl napsal:

  Co Marek Beneš?

 • brbec napsal:

  Co Tokoš, Beneš, Natov???
  Naopak Krbec a Vítovec, možná Garčar trošku navíc. 🙂

 • jonas napsal:

  Šešulka ? Natov ?

 • trener napsal:

  je hrozně těžké poskládat tým, který bude táhnout za jeden provaz. individuality máme, ale jak jsme na tom s tím, aby kluci byli ochotni a schopni spolupracovat, to opravdu netuším. a v tom je taky kouzlo kolektivního sportu – ze slabších individualit lze postavit tým, který porazí všechny, z příliš silných a egoistických jedinců může postavit naopak mužstvo, které všechno podělá. a ta chemie je právě na trenérovi, na umění postavit vedle sebe hráče, kteří budou jedno tělo, jedna duše. nebudou možná tak úplně všichni skvělí, ale půjdou za jedním cílem. mě překvapuje stále a stále nominovaný tomašík, naopak potěšila nenominace jelínka…

  • dooby napsal:

   Na hráče si otvírej hubu někde jinde, ty „trenére“.

   • Milan napsal:

    A kde si ma tu hubu otvirat, a proc tady nemuze? K cemu tady ty komentare jsou? Kdyz expert Dooby neni schopny prijmout neci nazor a muze ho hloupe komentovat, stejne tak trener zde muze sve nazory zverejnovat

    • strelecbratia napsal:

     a přitom má i pravdu, Tomášík po svém zranění je jen stín.

     • Jarda napsal:

      Taky bych chtěl být takový stín jako Tomašík.

     • asistent trenéra napsal:

      Já bych takový stín rozhodně být nechtěl. Víceméně průměrný extraligový hráč. Dávám bolce rok, maximálně dva, než jí dojde trpělivost. Na mezinárodní scéně už dlouhodobě nestíhá.

 • trener napsal:

  opravdu nevím, čím jsem vydráždil doobyho? a jestli se vrátím k Tomašíkovi a podívám se na jeho statistiky v play-off, tak ačkoliv nejsem žádným velkým příznivcem kanady a bodů v tabulce, Tomašík má 1 gól a nevýznamný počet asistencí…? pokles formy, jiné úkoly od trenéra nebo něco jiného? čekal bych od takového playera rozhodně větší příspěvek, zvláště pokud se jedná o play-off, takový hráč musí rozhodovat a on je tím na miskách vah, které převáží vítězství na jednu stranu…v dobách před zraněním a před odchodem do Švédska si v naší lize dělal co si zamanul, dnes je jenom stínem a působí na mě dost zmateně…bedlivě budu Milana sledovat při SF, možná si to nejlepší schoval na tento zápas a play off se mu prostě jenom nevydařilo

 • Jarda napsal:

  Kéž bych ve svém týmu takového hráče vlastnil. Nechme se překvapit. Myslím si, že jenom otázka času, kdy zavře všem pusu. 100 lidi 100 názorů. Za mě je to kvalitní hráč a myslím, že si své místo potvrdí.

  • trener napsal:

   já Tomašíka nehaním, přesto si myslím, že jeho aktuální forma není na EFT…pokud statistiky nelžou, tak téměř 40 střel a z toho jediná branka? kdyby aspoň těch asistencí měl kolem 10-15, ale 3? to je dost mizerné na 8 zápasů play-off, přitom Otrokovice ani Sparta nepatří k výkvětu našeho florbalu…jak říkáš, třeba překvapí…

 • Babiš napsal:

  Trenérovi národního týmu rozhodně nezávidím, poněvadž nemá na výběr z 40 až 60 hráčů jako ve Švédsku. Každé šlápnutí vedle, bude zřetelné, což stojí k zamyšlení. Proč je v nominaci opět Garčar, který má kvality, ovšem na mezinárodní úrovni, nebo vrcholné ligové scéně předržuje míče atd., kdyby nebyl členem přesilovkových formací, tak by mě zajímaly +/- body a tak mohu hovořit o dalších, nominace Vítovce, Krbce, Delonga, je k zamyšlení. Pokud bude trenérovi týmová chemie vycházet, tak budu jen rád, že se mýlím.

  • Vítek napsal:

   Proč je nominace Delonga k zamyšlení? Všichni se tady ohání statistikami jaký je Hájek střelec apod.. OK tak tedy:

   Hájek 35záp./39gólů
   Delong 36záp./38gólů

   Myslím že nominace zcela oprávněně. Oběma držím palce!

  • Petr napsal:

   Mikuláš Krbec – nejužitečnější hráč v play-down, výborný nahrávač už v základní části. Talent od přírody, chytrý a rozdílový hráč. Takovému je potřeba v reprezentaci dělat prostor, bude jejím stavebním kamenem i v dalších letech.

Napsat komentář

*