Jan Pazdera. Foto: Štěpán Tomš Jan Pazdera. Foto: Štěpán Tomš
20. 4. 2018 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Jsme připraveni kvalitněji, máme silnou celou šířku kádru, říká kouč Boleslavi Jan Pazdera

 Obě nejvyšší soutěže mužů může ovládnout trenérský klan Pazderů. Michal již svou část splnil a slaví s Vinohrady návrat do extraligy, nejvyšší soutěž pak může v sobotu ovládnout Jan Pazdera s Mladou Boleslaví. Progresivní trenér věří, že jeho tým je lépe připraven a že má nyní opravdu kvalitní celý kádr. Z přesunu Superfinále do Ostravy si velkou hlavu nedělá.

Přesun Superfinále do Ostravy je velkým tématem, ze své podstaty ale na sportovní stránce věci nic nemění: kdo chce být šampionem, ten musí vyhrát jeden určující zápas o zlato. „V tom souhlasím, co se týče vlivu na sportovní výsledek, tak to určující není. Je to určující v tom, jakou atmosféru vytvoří fanoušci, pokud se třeba nyní hraje v Ostravě, tak předpokládám, že drtivá většina haly požene Vítkovice, je to logické,“ hodnotil situaci kouč Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Ostravské publikum je specifické a boleslavský trenér pro něj měl uznání. „Na druhé straně, pokud zápas byl v Praze, tak pro nás bylo také jednodušší dostat do haly naše diváky. Myslím si ale, že v samotném zápase hráč vnímá atmosféru a ne příliš to, jestli diváci fandí jedné nebo druhé straně už ani ne. Navíc, ostravské publikum prostě umí vytvořit atmosféru,“ vyzdvihl Pazdera.

Jeho svěřenci museli na cestě do OSTRAVAR Arény vyřadit Parbudice se Spartou, Vítkovice ukončily sezonu Tatranu s Chodovem. „Snadnější byla, to nebudu popírat,“ odpověděl kouč Boleslavi sympaticky na otázku a náročnosti play off pro oba týmy.

Jestli to pro jeho tým může být nevýhoda, to nedokázal říci a asi se to uvidí až v samotném Superfinále. „Uvidíme, jestli pro Vítkovice bude hrát, že si někde musely sáhnout na svoje maximum. Osobně si myslím, že Superfinále, které je na jeden zápas toto maže a je to prakticky nová akce. Rovněž sezonu vnímám tak, že je jednou částí se vůbec do Superfinále dostat a druhá část je o tom v něm uspět,“ nabídl svůj pohled na věc.

Sám věří, že jeho tým je připraven lépe než loni. „Pro mě osobně bylo loňské Superfinále první zkušeností, byl jsem mladý trenér, který sbíral zkušenosti. Díky tomu, že letos víme do čeho jdeme, tak jsme připraveni kvalitněji. Navíc, loni se hodně mluvilo o tom, jak je náš tým kvalitní… Věřím, že letos je opravdu kvalitní celá jeho šíře,“ zhodnotil svůj tým.

A nebál se být konkrétní. „V první pětce máme fantastický útok Jirky Curneyho a Jana Natova, druhou pětku v tomto utkání podle mě zvedne Milan Tomašík a nesmím zapomenout na to, že máme nesmírně kvalitní obranu a vynikající brankáře,“ uzavřel trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Made in Bolka napsal:

  Bolka to ve velmi nepřátelským prostředí zvládne a letos v SF vyhraje. Respekt Petru Novotnému za přínos Bolce. Mně by jen zajímalo, co se honí v hlavě Tokošovi a Hubálkovi. Vědět, že hraju proti svým budoucím spoluhráčům, to musí být vnitřní tlak

  • ??? napsal:

   A co pak se musi honit v hlave tem Boleslavakum, kteri maji vyhrat ucast na poharu mistru a po zapase je vyrazi z kadru kvuli porazenych finalistu 🙂

   • Jarda napsal:

    Huby už je taky hotový? Jinak temhle dvoum se toho v hlavě moc nehoní , hlavně Tokymu, takže jsou v pohode 😀

 • Včelka napsal:

  Proč by meli mit zrovna tito dva nejaky tlaky? Kdyz to zvladnul Natov.

 • Milan napsal:

  Jak znamo,nekteri nespokojeni hraci Mlade Boleslavi maji namireno jinam, pak vedeni klubu musi tyto hrace nahradit jinymi hotovymi hraci, kdyz vlastni odchovanci jim toho moc neuhraji….

 • olik napsal:

  Huba Kubálek určitě nikam nepůjde 🙂

Napsat komentář

*