Boleslavští slaví mistrovský titul. Foto: Martin Flousek - Český florbal Boleslavští slaví mistrovský titul. Foto: Martin Flousek - Český florbal
21. 4. 2018 Superliga (13) KOMENTÁŘŮ

HISTORICKÝ TRIUMF PRO BOLESLAV! O premiérovém titulu v prodloužení rozhodl Tomašík

 Před vyprodanou OSTRAVAR Arénou se hrálo strhující superfinále! Nejprve měly blíže k titulu Vítkovice, které vedly 3:1, jenže Středočeši dokázali duel otočit na 5:3. Fantastický finiš v podání Martina Tokoša a jeho spoluhráčů poslal duel do prodloužení. To nakonec rozsoudil bývalý hráč Vítkovic Milan Tomašík. Mladá Boleslav slaví první titul ve své historii.

Vítkovice byly v první třetině velmi produktivní. Ve čtvrté minutě otevřel skóre střelou ze středu hřiště Tokoš. Boleslavští dokázali za pár minut srovnat. Natov poslal míček pod horní tyčku Součkovy branky. Ostravané pak vsítili dvě slepené branky. Nejprve zakončil skvělou přesilovkovou kombinaci gólem Rýpar a po něm ještě navýšil vedení Vítkovic Jan Šebesta.

Z pohledu Boleslavi byla velmi důležitá trefa Jelínka, kterou tahoun Boleslavských vstřelil v závěru úvodního dějství. Reprezentační obránce dostal od vítkovické obrany až moc prostoru a gól tak udržel Středočechy ve hře. Do šaten se šlo po první části za stavu 3:2 pro Vítkovice.

Svěřencům Jana Pazdery vyšel nejen závěr úvodní třetiny, ale také nástup do té druhé. Po minutě hry se dostal k odraženému míčku Kološ, pohotově zakončil a srovnal.

Na další góly si museli diváci počkat až do samého závěru. A byli to tentokrát Boleslavští, kteří odskočili svému soupeři. Kolem Hrubého se obtočil Tomašík a po pěkné individuální akci posunul míček za brankovou čáru. Vítkovice sáhly ke hře bez brankáře už čtyři minuty před koncem, ale zprvu na to pouze doplatily. Opuštěnou branku totiž trefil Curney a zvýšil na 5:3.

Jenže nebyly by to Vítkovice, kdyby se vzdaly i za takřka beznadějné situace. Minutu a 22 vteřin před koncem byl navíc vyloučen Gruber a Boleslav musela do čtyř. Vítkovičtí využili přesilovku téměř ihned. Po střele Šebesty se k dorážce protlačil Tokoš a snížil na rozdíl jediné branky. Ostravský celek v závěru vrhl všechny síly do útoku a nakonec slavil vyrovnání. K situaci se opět dostal Martin Tokoš, vstřelil svůj třetí gól v utkání a srovnal na 5:5.

V prodloužení se snažily oba týmy hrát velmi opatrné. Přesto došlo k několika nebezpečným momentům. Do jednoho takového se po perfektní přihrávce Petra Novotného dostal Milan Tomašík a vystřelil Boleslavským premiérový titul. Středočeši to po dvou neúspěšných superfinálových pokusech dokázali. Vítkovice v superfinále porazili 6:5 v prodloužení.

Boleslavští slaví mistrovský titul. Foto: Martin Flousek - Český florbal

Petr Novotný se konečně dočkal titulu! Foto: Martin Flousek – Český florbal

Výsledek superfinále 2018:

Florbal Mladá Boleslav – 1. SC Vítkovice 6:5 (2:3, 1:0, 2:2 – 1:0) po prodl.

Branky: 11. Natov (Krzyžanek), 19. Jelínek (Curney), 22. Kološ (Tomašík), 53. Tomašík (Kološ), 59. Curney, 69. Tomašík (Novotný) – 4. Tokoš (Sladký), 13. Rýpar (Hájek), 16. Jan Šebesta (Delong), 59. Tokoš (Jan Šebesta), 60. Tokoš. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváci: 8191.

Sestava Mladé Boleslavi: Bauer – Jelínek, Řehoř, Krzyžanek, Kološ, Zakonov, Novák – Natov, Curney, Novotný – Tad. Chroust, Tomašík, Tom. Chroust – Gruber, Pluhař, Bína. Trenér: Michal Pazdera.

Sestava Vítkovic: Souček – Rýpar, Nehera, Hubálek, Jan Šebesta – Sladký, Delong, Tokoš – Hájek, Řezanina, Firda – Gál, Bräuer, Hrubý. Trenér: Pavel Brus.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Jirka Bareš napsal:

  Tak se přece povedl pohádkový příběh Petra Novotného, který to dotáhl z nejnižší soutěže k titulu, s jedním týmem. To je na knihu či film.

  • Ktka napsal:

   Přesneji řečeno s jedním podobným názvem týmu

   Ale že to stálo peněz, co?
   Takže pohádka za všechny prachy 😀

   • Jirka Bareš napsal:

    o tom kolik to stálo a jak moc je mi sympatická přestupová politika MB(moc ne) nebyla řeč. Řeč byla o tom, že hráč začal hrát nejnižší soutež a přes všechny soutěže se dostal až na vrchol, což je naprosto unikátní a pro mě velmi zajámavý příběh.

 • KarelMB napsal:

  Mistři !!!

 • Tomas napsal:

  Boleslav- Vitkovice 2:9

 • Lmao napsal:

  Nádherka, vítkovické plačky utřely 🙂 Gratulace do Bolky.

 • KarelMB napsal:

  Mistři…:)

 • trener napsal:

  vzkaz pro všechny škarohlídy a taky sportovce – podívejte se na online zápis a zjistíte, kdo vyhrál aktivním podílem pro MB titul…zcela v rámci symboliky je tam s jedinou asistencí jediný středočech Novotný…jinak jsou to odchovanci Vítkovic potažmo SM

  • Včelka napsal:

   Má pravdu předsedo… 😎

   Jinými slovy :
   Vítkovice „A“ porazily Vítkovice „B“ 6:5. 😁

   Titul je letos v zaslouzenych rukach 👍

 • KarelMB napsal:

  No to je starostí…:) 🙂 🙂

 • Made in Bolka napsal:

  Trenére to musí být mindrák. Vítkovice potažmo SM.😀 všichni jsou zlí a proti Vítkovicím a SM.😀 a proto je Mistr z Mladé Boleslavi! Rozhádané hráče Vítkovic potažmo SM dlouho pohromadě neudrží nikdy nikdo. BOLKA!!!!!

 • strelecbratia napsal:

  Jinak jsem chválil Hubálka jako NEJ hráče PO a jeho chyba rozhodla o titulu, zatímco mnou kritizovaný Tomašík je střelec zápasu 🙂 . Sladký sice v emocích, ale řekl pravdu. Pojdme udělat sérii! Boleslav totiž hrála pouze 2 opravdu TOP zápasy za rok. Přísnějším měřítkem pouze jeden. Série mezi Vítkovicemi a Boleslaví by do haly dostala dohromady určitě podobné číslo jako SF. Jen by prostě florbal nepatřil všem 🙂

  • Jirka Bareš napsal:

   Za mě též zrušit, nemá to smysl(byť samotná akce je velmi dobře připravena), ale toho se beztak nedočkáme, neni vůle.

Napsat komentář

*