Boleslavští slaví mistrovský titul. Foto: Martin Flousek - Český florbal Boleslavští slaví mistrovský titul. Foto: Martin Flousek - Český florbal
21. 4. 2018 Superliga (13) KOMENTÁŘŮ

HISTORICKÝ TRIUMF PRO BOLESLAV! O premiérovém titulu v prodloužení rozhodl Tomašík

Před vyprodanou OSTRAVAR Arénou se hrálo strhující superfinále! Nejprve měly blíže k titulu Vítkovice, které vedly 3:1, jenže Středočeši dokázali duel otočit na 5:3. Fantastický finiš v podání Martina Tokoša a jeho spoluhráčů poslal duel do prodloužení. To nakonec rozsoudil bývalý hráč Vítkovic Milan Tomašík. Mladá Boleslav slaví první titul ve své historii.

Vítkovice byly v první třetině velmi produktivní. Ve čtvrté minutě otevřel skóre střelou ze středu hřiště Tokoš. Boleslavští dokázali za pár minut srovnat. Natov poslal míček pod horní tyčku Součkovy branky. Ostravané pak vsítili dvě slepené branky. Nejprve zakončil skvělou přesilovkovou kombinaci gólem Rýpar a po něm ještě navýšil vedení Vítkovic Jan Šebesta.

Z pohledu Boleslavi byla velmi důležitá trefa Jelínka, kterou tahoun Boleslavských vstřelil v závěru úvodního dějství. Reprezentační obránce dostal od vítkovické obrany až moc prostoru a gól tak udržel Středočechy ve hře. Do šaten se šlo po první části za stavu 3:2 pro Vítkovice.

Svěřencům Jana Pazdery vyšel nejen závěr úvodní třetiny, ale také nástup do té druhé. Po minutě hry se dostal k odraženému míčku Kološ, pohotově zakončil a srovnal.

Na další góly si museli diváci počkat až do samého závěru. A byli to tentokrát Boleslavští, kteří odskočili svému soupeři. Kolem Hrubého se obtočil Tomašík a po pěkné individuální akci posunul míček za brankovou čáru. Vítkovice sáhly ke hře bez brankáře už čtyři minuty před koncem, ale zprvu na to pouze doplatily. Opuštěnou branku totiž trefil Curney a zvýšil na 5:3.

Jenže nebyly by to Vítkovice, kdyby se vzdaly i za takřka beznadějné situace. Minutu a 22 vteřin před koncem byl navíc vyloučen Gruber a Boleslav musela do čtyř. Vítkovičtí využili přesilovku téměř ihned. Po střele Šebesty se k dorážce protlačil Tokoš a snížil na rozdíl jediné branky. Ostravský celek v závěru vrhl všechny síly do útoku a nakonec slavil vyrovnání. K situaci se opět dostal Martin Tokoš, vstřelil svůj třetí gól v utkání a srovnal na 5:5.

V prodloužení se snažily oba týmy hrát velmi opatrné. Přesto došlo k několika nebezpečným momentům. Do jednoho takového se po perfektní přihrávce Petra Novotného dostal Milan Tomašík a vystřelil Boleslavským premiérový titul. Středočeši to po dvou neúspěšných superfinálových pokusech dokázali. Vítkovice v superfinále porazili 6:5 v prodloužení.

Boleslavští slaví mistrovský titul. Foto: Martin Flousek - Český florbal

Petr Novotný se konečně dočkal titulu! Foto: Martin Flousek – Český florbal

Výsledek superfinále 2018:

Florbal Mladá Boleslav – 1. SC Vítkovice 6:5 (2:3, 1:0, 2:2 – 1:0) po prodl.

Branky: 11. Natov (Krzyžanek), 19. Jelínek (Curney), 22. Kološ (Tomašík), 53. Tomašík (Kološ), 59. Curney, 69. Tomašík (Novotný) – 4. Tokoš (Sladký), 13. Rýpar (Hájek), 16. Jan Šebesta (Delong), 59. Tokoš (Jan Šebesta), 60. Tokoš. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváci: 8191.

Sestava Mladé Boleslavi: Bauer – Jelínek, Řehoř, Krzyžanek, Kološ, Zakonov, Novák – Natov, Curney, Novotný – Tad. Chroust, Tomašík, Tom. Chroust – Gruber, Pluhař, Bína. Trenér: Michal Pazdera.

Sestava Vítkovic: Souček – Rýpar, Nehera, Hubálek, Jan Šebesta – Sladký, Delong, Tokoš – Hájek, Řezanina, Firda – Gál, Bräuer, Hrubý. Trenér: Pavel Brus.