Jan Pazdera dovedl Mladou Boleslav k titulu. Foto: Martin Flousek - Flickr Český Florbal
21. 4. 2018 Superliga (49) KOMENTÁŘŮ

Jsem rád, že jsem u toho mohl být, řekl šťastný kouč Boleslavi Jan Pazdera

 Jan Pazdera dokázal to, co žádný trenér před ním, tedy dovést z pozice hlavního kouče Mladou Boleslav k titulu v nejvyšší mužské soutěži. Superfavorité téměř každého z posledních několika ročníků to dokázali při premiérovém Superfinále v Ostravě, kde porazili domácí Vítkovice 6:5 v prodloužení.

Jan Pazdera přišel na tiskovou konferenci s papírovou korunou a bylo zřejmé, že kromě konfet již v boleslavské kabině také teklo šampaňské proudem. Aby také ne. „I když to tak možná nevypadá, tak prožívám obrovskou euforii, mám obrovskou radost, že se nám titul podařilo vyhrát. Měli jsme více šancí, hráli více s balonkem. Rozhodnul individuální faktor Milana Tomašíka, mám za něj velkou radost, protože jsem mu věřil v Superfinále si to vybral za celé play off,“ chválil střelce vítězné branky, kterému se v předchozím průběhu bojů o medaile příliš nedařilo.

Kvitoval také atmosféru Superfinále. „Atmosféra byla vynikající, Ostrava si zaslouží pořádat velké akce, ostravští fanoušci dokáží být vytrvalí. Je zcela logické, že fandili více Vítkovicím a my jsme tomu nepodlehli, jsem rád, kolik nás přijelo podpořit domácích fanoušků,“ usmál se trenér, který dovedl Boleslav k premiérovému titulu.

Osobní ambice šly ale stranou „Teď to v hlavě nějak nemám, je pro mě podstatné, že jsme dokázali vyhrát jako tým a jsem rád, že jsem u toho mohl být jako trenér,“ odpověděl na dotaz, jak mu zní, že Jan Pazdera je prvním trenérem, který s Boleslaví dokázal získat titul.

Na závěr se podělil o křivdu, kterou jeho tým cítil. „Cítili jsme křivdu a jsem rád, že jsme se nepoložili, v prodloužení se nám povedla ta jedna akce, která zápas rozhodla,“ pochválil svůj tým. „Nehera si zahrál na Dominátora a nestalo se nic, Vítkovicím bohužel vyšel jejich plán, navíc se nám v prodloužení zranil Petr Krzyžanek, takže musel nastoupit Filip Zakonov, který více než padesát minut nehrál,“ vypočítával čerstvě zlatý trenér překážky, které musel jeho tým zdolat.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Lmao napsal:

  Vítkovické mrdky, to se taky dalo čekat 🙂 Gratulace do Bolky, zaslouženě 🙂

  • Tomas napsal:

   Myslis ty 3 vitkivicke mrdky, co daly 4 goly?

   • Lmao napsal:

    Nene, ty uplakánky ve žlutých dresech 🙂 v hlavní roli Superplačka Tokoš 🙂

    • Tomas napsal:

     Ten co dal Bolce hattrick?

     • Lmao napsal:

      Ano přesně ten 🙂 Hattrick, který byl užitečný, jako ty v životě 🙂

     • Majkl napsal:

      Tak to pan Tomáš musí být užitečný v životě asi hodně, jelikož ty góly zařídily vyrovnání Superfinále. Naopak říci o vašem komentáři, že je užitečný, se rozhodně nedá. Škoda no… Mohl jste být třeba jako Tokoš, kdybyste na sobě víc zamakal. 🙂

    • Audit napsal:

     Ty musíš být hodně zakomplexovaný. Taková malá bezvýznamná nula.

  • Em napsal:

   Ta nadávka je určena těm klukům, co včera běhali po hřišti a málem tam nechali duši, nebo rovnou i těm několka tisícům domácích fanouškům?
   Upozorňuji Vás na to, že ten výrok hraničí se zákonem a velmi doporučuji tomuto rádoby příznivci s chováním řeznického psa, aby se za něj omluvil a redakci, aby jej neprodleně smazala.

   • Jirka Bareš napsal:

    Kurva, snad tady máme taky eště ňákou svobodu, aby si člověk moh vyblejt svuj názor, byť sebevíc blbej. Proč by nemoh někomu nadávat, když si myslí, že mu to udělá dobře? Já s tim nesouhlasim, ale jedinej výsledek je, že udělá blbce ze sebe. Má na to nárok. Zatim. Naštěstí. Je to jenom anonymní diskuze na netu – žádnej stres;-)

    • Břéťa napsal:

     Jirka: 😀 Respekt chlape… To sedlo…

    • Petr napsal:

     O takovou svobodu nestojím. Ač se mne to osobně netýká, přesto to uráží můj intelekt a slušné chování. Ať si s tím jde na fotbal nebo hokej. Rád bych, aby florbal alespoň v tomto ohledu zůstal co nejdéle slušným sportem, se vším, co k tomu patří – tedy i s fanoušky a přispěvovateli na diskuzních fórech.

     Obsahově nulové, hloupé, sprosté, urážlivé. Za mne smazat a zablokovat přístup. Takový člověk tady nemá co dělat.

 • KarelMB napsal:

  Honzo děkujeme…:) Mistři !!

 • ??? napsal:

  Proč ten Pazdera tak brečí …..

 • !!! napsal:

  Nehera? Nebyl to De Long? 🙂

 • Pavel napsal:

  Fandil jsem Vítkovicím, ale i tak gratulace Bolce.

 • KarelMB napsal:

  Kde jsou odbornici co tvrdili ze Bolka nikdy neziska titul ?? 🙂 Že je Jelínek kopyto s těžkým podvozkem atd…

 • Demi napsal:

  A ze mu musi do sluchatka radit Vojta z tribuny uz radsi nerekne. Vítky do poloviny lepsi, kdy nepromenili nekolik tutovek a mohlo byt po zapase

 • Pavel napsal:

  Ostravští žoldáci rozhodli superfinále!

 • trener napsal:

  ano, je to tak a nic na tom nezmění ani vaše poznámky – na titulu pro MB se kromě jedinné středočeské asistence podíleli odchovanci Vítkovic nebo SM…tolik jenom vzkaz pro patrně dementního Lmaa…

 • Made in Bolka napsal:

  Jo tak oni vitkovický uplakánci prohrajou za vydatné podpory červeň áčko a ještě si budou brát zásluhy na titulu? Ani omylem! Vítkovice kážou vodu a pijí víno. Odchovanci cizích družstev taky nejsou z Vítkovic. Bolka vyhrála protože má lepší kádr, týmový duch, lepšího trenéra, lepší vedení a lepší zázemí..Vítkovice prohráli, tak se s tím smiřte pokrytci!

  • strelecbratia napsal:

   lepší kádr možná, týmový duch ne, lepšího trenéra ne, lepší vedení ano, lepší zázemí ano.

   • Emirates napsal:

    No s tím vedením bych si nebyl tak jistý. Vemte si, že vítkovické vedení pracuje v MS kraji v mnohem horších podmínkách, ale přesto každým rokem vytvoří silný tým. To je velký kumšt.

  • Tomas napsal:

   Bolka je nejlepsi ve vsem. Hlavne ve vsech kategoriich. Btw kolik ma titulu Bolka a kolik Vitky?

   • KarelMB napsal:

    Musite par roku pockat…Budem hodnotit treba za 1o roku kolik ma Bolka titulu a v jakych kategoriich…

  • Petr napsal:

   Lepšího trenéra?

   Porovnávat Pazderu a Bruse nejde, oba vyznávají jiné přístupy, mají jiný styl trenérské práce.

   Kdyby Brus zvolil osobní obranu, což učinil až v závěrečné pasáži zápasu, tak by Pazdera měl problém. Ale tím, že byl ze strany Vítkovic hrán otevřený florbal, byla šance na úspěch MB větší. Divákům v hale i u TV se zápas jistě líbil víc než minulé takticky svázané finále.

 • Renata napsal:

  Fandila jsem Vítkám, ale gratulace Bolce za výhru. Škoda, že Vítky nedaly některé jasné šance v první půlce. Na druhou stranu to mohlo být podobně i naopak (např. těsná situace u tyčky Součka, kdy lovil míček někde za čárou)… Jestli někdo tvrdí, že Bolka má lepšího trenéra a týmového ducha, tak nevím na základě čeho tak soudí… jestli to znamená zverbovat do svého týmu nejkvalitnější a tzv. hotové hráče z okolních týmů, tak potom ano. Jinak pro mě úžasný zápas a strhující závěr, kdy jsem už příliš nevěřila ve vyrovnání….ale štěstí přeje připraveným. Škoda, že se hraje superfinále, ale ne klasická série….to by bylo mnohem zajímavější a spravedlivější 🙂

 • Břéťa napsal:

  Vždycky, když chci vidět, jak vypadají lidský zoufalci a jak se ventilují mindráky, jdu se podívat na diskuzi pod něčí úspěch. A tenhle boleslavskej není výjimkou.
  1) Renata – možnost zverbování ale mají i jiné týmy, ne?
  2) LMAO – tohle je na Chocholouška
  3) trenér – ehm, takže to nebyl týmový výkon, že? LMAO má konkurenci…

  Jen pro pořádek a všem co tu brečí že bolka přetahuje hráče. Je nutné si uvědomit, že MB má asi polovinu obyvatel co jeden ze třinácti pražských obvodů. A kromě florbalu se tu hraje první liga ve fotbalu, hokeji… Prostě těch dětí není tolik. Ale že na tom není tak špatně svědčí i třetí místo dorostu (odchovanci)…

  • Tomas napsal:

   Ono to verbovani a pretahovani hracu s tymovym duchem trochu souvisi, nemyslite? Pokud MB vlastni odchovanci odchazi, protoze nedosahuji kvalit odchovancu z jinych klubu, ktere MB verbuje, pak v MB nejsou ani kvalitni treneri mladeze, ani tymovy duch.. Kazdopadne gratulace k titulu,s takovymi hvezdami uz bylo na case…

   • Petr napsal:

    Nastartování mládeže v MB souvisí až s příchodem Jana Pazdery a trenérskou aktivitou Petra Kološe. Je tam vidět velký kvalitativní posun. Je to tedy otázka několika málo posledních let, do té doby byla mládež MB průměrná. Dorost mají dobrý, část hráčů dorostu navíc startovala i v juniorské lize.

    • Břéťa napsal:

     @Tomas: Ani jedno z toho co jste napsal není pravda. Odchovanci z MB odchází, protože je to p____l světa. A pokud teenager nemá IQ tykve, odejde na normální vysokou školu někam do civilizace. A těžko bude dojíždět zpět na tréningy. A co se týče týmového ducha – stačí se podívat na hokejové brno 😉

     @Petr> A tuhle pohádku jste slyšel kde? Pazdera nemá na trenérské aktivity nějak zásadní vliv a ke Kološovi nemá cenu se moc vyjadřovat (insideři vědí). Pokud má něco pozitivní vliv na mladý, pak je to dvojkombinace Novys+Křéňa.

     • Petr napsal:

      OK, to nerozporuji. Výsledkem ale je lepší kvalita mládeže. Před pár lety to byla bída. S Pazderou spíš přišla koncepce rozvoje klubu včetně výchovy mládeže, ale podrobnosti máte jistě lepší.

 • Statistik napsal:

  Hlavně „hvězda“ PO Hubálek zavinil 2 branky skoro ze stejné situace. Ten hráč neumí hrát osobku a před oběma góly vůbec nevěděl, co se mu děje kolem brankoviště – zmatený, zmatený, zmatený….. U obou branek nesledoval ani míč, ani protihráče. Bolka by měla popřemýšlet, jestli takového hráče potřebuje!

 • Statistik napsal:

  Mohl za nejdůležitější gól sezóny a neuhlídal Kološe na začátku 2.třetiny

  • Tomas napsal:

   Stejne tak hodne dulezitych golu zaridil a zabranil v inkasovani dalsich. Goly padaji po chybach, tak to bylo, je a bude. Ale i tak byl Hubalek nejlepsi bek v cele lize. Tomu se tezkopadny Jelinek, ktereho pri 3.golu Vitkovic udelal Tokos na petniku, vyrovnat

 • Břéťa napsal:

  Petr napsal: 24.4.2018 (10:07):
  Výsledkem ale je lepší kvalita mládeže. Před pár lety to byla bída. S Pazderou spíš přišla koncepce rozvoje klubu včetně výchovy mládeže, ale podrobnosti máte jistě lepší.
  —————–
  u příspěvku bůhvíproč chybí tlačítko odpovědět, tak to dělám takto: Ano rozporujete. Ještě jednou opakuji. Pazdera nemá na tréning mládeže žádný vliv. To že se objevuje více talentů s jeho příchodem nesouvisí.

  • Miran napsal:

   Břeťo kde jste to vzal? Kdyby jste sledoval sociální sítě klubu tak víte že se pan Pazdera pravidelně objevuje na mládežnických akcích. Vím že trénuje vybrané dorosty a juníky pravidlně pondělky na individuálech. To mimoc nepřijde jako žádný vliv.

 • Břéťa napsal:

  Aha, sociální sítě a jeden tréning. 🙂 Tak to potom jó. To je zásadní krok díky kterému vzrostla kvalita mládeže. A já hlupák myslel, že se tu bavíme vážně.
  Za lepšími výsledky mládeže stojí dohoda s FA a šťastná kombinace dobrý trenér a nadaný kluci. Pokud jste aspoň trochu insider, zjistěte si, kdo trénoval ty kluky (co teď byli bronzový) posledních 5 let.
  Dál to nehodlám nějak rozmazávat, nevím za koho kopete (a jestli nejste maskovanej Pazdera), ale vzhledem k balíku, který klub pravidelně dostává od města je podpora mládeže ubohá. A to se nezměnilo ani po příchodu Pazdery.

  • Miran napsal:

   Psal jste žádný vliv a to není pravda. Pro hráče je super, když se jim věnuje hlavni trenér mužů. Je jedno jestli je to Pazdera v MB, nebo Jakoubek v Tatranu, nebo Jedlička v Bohemce.

   • Břéťa napsal:

    Miran: ehm. snažil jsem se být korektní (nevím jestli to chápete). Pro hráče je super, když se jim věnuje ten koho respektují a s kým jim tréninky dávají smysl…
    Petr: a nejsmutnější na tom je, že peníze od města nejsou JEN pro áčko. Zásadním problémem florbalu je to, že se snaží hrát na poloprofi sport (výdaje), zatímco příjmy jsou stále na amatérské úrovni.

  • Petr napsal:

   Podpora mládeže je vždy diskutabilní věc a žádnému klubu (s kompletní strukturou týmů) se do ní nechce moc investovat, vzhledem k tomu, že jen malá část hráčů se ve finále uchytí v dospělém týmu. Většinu nákladů tak táhnou rodiče. Financování A-týmu spolkne naprostou většinu rozpočtu a připočte-li se k tomu případně ještě ženský tým, pak na mládežnické týmy moc nezbyde. V tomto ohledu je to v zásadě všude stejné a bez dotací typu DDM mládežnická družstva strádají.

Napsat komentář

*