23. 4. 2018 Švýcarsko (1) KOMENTÁŘŮ

Dóža pomohl Könizu k prvním titulu v historii dvěma asistencemi!

Švýcarské Superfinále přineslo překvapivého vítěze. První ligový titul ve své klubové historii pro sebe ukořistil Floorball Köniz a výrazný zápis ve finálovém zápase zanechal Patrik Dóža. Český útočník přispěl dvěma přihrávkami k výhře 5:2 a navázal tak na tituly v české lize s Chodovem v minulých sezónách.

Brzkého vedení se v očekávaném utkání ujal Köniz. Po jedné minutě a 22 vteřinách se prosadil Maurer, který za má sebou nejproduktivnější sezónu. Köniz navíc v převaze pokračoval i po zbylou první třetinu. O druhý zásah za záda Nicolase Wolfa se postaral Švéd Dargren po spolupráci s Patrikem Dóžou. Wiler tak vstupoval do druhého dějství řádně zaskočen.

Další pasáž hry už vypadala z pohledu týmu Daniela Šešulky a Radka Sikory lépe. Mnoho ofenzivních šancí nebylo ani na jedné straně, jednu z nich zvládl využít Claudio Mutter z Wileru. Vyrovnání ale pro letošního držitele poháru nepřišlo, favorita mohla mrzet především nevyužitá přesilovka.

Patrik Dóža slaví titul. Foto: Flickr Swiss Unihockey

Klíčová poslední třetina sezóny vyšla Könizu ideálně. V čase 45:20 zvýšil na 3:1 Michel, dvě branky navíc přidala kometa letošního ročníku a jeden z klíčových strůjců letošního úspěchu Jan Zaugg, který uzavřel svojí letošní celkovou bilanci na 70 bodech. Köniz se navíc mohl spolehnout na spolehlivého Patricka Edera v zádech a jindy produktivní útok Wileru se nemohl prosadit.

Finský matador a kapitán Tatu Väänänen už dokázal v závěru pouze snížit na 2:5. Wiler tak nezvládl navázat na loňské prvenství, po dvou letech uzmul trofej opět jiný tým. Pro Wileru šlo navíc o první prohru v letošním play off, bohužel pro ně přišla ale v tom nejdůležitějším utkání. Tým s Patrikem Dóžou si výhrou zajistil účast na příštím Champions Cupu.

Köniz se ujal brzkého vedení. Foto: Flickr Swiss Unihockey

VÝSLEDEK FINÁLE:

Wiler-Ersigen – Floorball Köniz 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Branky: 22. Mutter, 60. Väänänen – 2. Maurer, 11. Dargren (DÓŽA), 46. Michel, 49. a 55. Zaugg (NA PRVNÍ DÓŽA). Diváci: 8011.