Michaela Šponiarová bojovala o každý kousek hřiště. Foto: Martin Flousek - Flickr Český Florbal
23. 4. 2018 Extraliga žen (10) KOMENTÁŘŮ

Sezona přinesla strasti, přesto jsme udělaly titul, usmívala se Šponiarová. Ve Vítkovicích téměř jistě končí

 Michaela Šponiarová je produktem novodobého vítkovického scoutingu. Do Vítkovic přišla z Pruského a v sobotu s nimi oslavila již třetí titul. Po zápase hodnotila celou sezonu, ve které to Vítkovice neměly jednoduché a děkovala celému týmu. S největší pravděpodobností to bylo – minimálně na nějakou dobu – její poslední vystoupení v české extralize, nejpravděpodobněji totiž vypadá její přesun do Finska.

Mít v kapse tři tituly, to už je prostor pro rekapitulaci. „Každý titul je nějaký a má něco do sebe. První titul asi nepřekoná nic, bylo to poprvé a tehdy jsem v týmu viděla obrovskou chuť, dobře si pamatuji tu euforii, když jsme daly poslední branku a bylo jasné, že už nikomu titul nedáme,“ vzpomínala na první zlaté medaile.

Vzápětí zařadila vystoupení v OSTRAVAR Aréně. „Tento by byl asi druhý, protože se nám povedlo vyhrát na domácí palubovce, každá tady měla rodinu. Každý titul měl prostě něco,“ vyložila. Byly Vítkovice v domácím prostředí pod tlakem? „Nechtěly jsme si připustit, abychom byly pod tlakem, ale chtěly jsme podat koncentrovaný výkon a to se povedlo,“ radovala se.

V hale měly domácí prostředí, už na konci základní hrací doby si oba týmy vysloužily aplaus.„Snažily jsme si to nepřipouštět, chtěly jsme odehrát dobrý zápas a být soustředěné, fanoušci nás hnali,“ pochválila.

Sezona to pro Vítkovice nebyla snadná, nakonec ale končí titulem. „Chtěla bych poděkovat všem babám, protože sezona byla hrozně rychlá, přišlo mi, že základní část se provalila jako voda a už tady bylo semifinále a Superfinále. Obrovský dík, protože sezona byla plná strastí, měly jsme zraněné hráčky, ale poskládali jsme to, zapojily se mladé baby, které budou budoucností Vítkovic, to bylo super,“ podělila se o dojmy z celého ročníku.

Ona sama u budoucích sezon Vítkovic nebude, dlouhodobě se ví, že o ni je zájem v zahraničí. „Asi se k tomu nechci vyjádřit, věřím, že novináři jsou tak šikovní, že si to brzo zjistí sami,“ usmála se. Podle informací Florbal.cz vypadá nejpravděpodobněji její přesun do SC Classic, zájem projevily také celky Dalenu a Endre.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • zvědavec napsal:

  Chceme víc přestupových informací/spekulací (hlavně z Vítkovic páč jich má být dost)!

 • Mařena napsal:

  Hlavně že u chlapů všichni nadávají na Bouli, že má koupené hráče, ale že baby z Vítek jsou SVK repre a titul jim vystřelila hráčka Libe, tak ani žaba uchem nehne 🙂

  • xxx napsal:

   Přesně!

  • Jan napsal:

   Přesně tak! 😀 😀 hlavně kde a kdo dneska hraje s odchovancema…

  • ? napsal:

   Vítkovice možná mají Slovenky, ale kde ty holky opravdu vyrostly a staly se TOP hráčkami? Vítkovice si stáhly nehotové, ale perspektivní hráčky a vychovaly z nich fantastické playerky. Za mě s Boleslaví absolutně nesrovnatelné, ti si koupí hotového hráče a dají mu nálepku Made in Bolka…

 • Odchovanci napsal:

  Všichni prskáte na odchovance, ale sestavte si špičkový tým jen z čistokrevných odchovanců:) To je absolutně nemožné:) Vítkovické ženy dle mého názoru mohou mít čisté svědomí, dávají šance mladým a sem tam je doplní o nějakou tu zkušenost (čistokrevné odchovankyně mají Vítkovice pouze 2 – Martinákovou s Kociánovou – ale souhlasím s ?, že opravdu kvalitní hráčky z SVK holek vyrostly až v Ostravě:))

 • ronyk napsal:

  Může mi někdo vysvětlit proč se zde stále a stále omílají odchovanci,nákupy hráčů. Přepočítávají se počty kde, kdo s kým, kdo odkud pochází, nevím co ještě. V ostatních sportech je to každému jedno viz. kopaná ,hokej, házená atd. atd. Tam jsou přestupy naprosto normální a ve florbale se to neustále řeší i za cenu hrubých nadávek.

Napsat komentář

*