Sofia Joelsson srazila Češky hattrickem. Foto: Floorball.fi
27. 4. 2018 Reprezentace žen (8) KOMENTÁŘŮ

Češky vedly, ale od Švédek nakonec dostaly desítku. Česko – Švédsko 2:10

 Nová éra pod vedením švýcarského kouče Saschi Ryhnera nezačala pro českou ženskou reprezentaci úplně nejlépe. Je pravda, že na samotném začátku utkání naše hráčky vedly, v konečném důsledku ale na Švédky nestačily a podlehly 2:10. Soupeř hned třikrát udeřil při pětiminutovém vyloučení Nely Kapcové.

První vystoupení pod vedením kouče Saschi Rhynera mají za sebou české florbalistky. A dlužno říci, že začaly velmi dobře, už ve druhé minutě utkání se totiž prosadila Veronika Enenkelová. Jenže to bylo z české strany na delší dobu vše a favoritky zápasu se tak postupem času dostaly ke slovu.

Ještě do konce první třetiny vyrovnala Joelsson, více se ale převaha Švédek projevila od druhé třetiny. Tu totiž hráčky země tří korunek využily k dílčími vítězství 4:1, když jedinou českou trefu zajistila při signalizovaném vyloučení Natálie Martináková. Dlužno zmínit, že Češkám nakonec chybí Denisa Ratajová, která se rozhodla doléčit několik menších zranění, které ji trápily během sezony.

Ve třetí třetině už české florbalistky neskórovaly, ovšem hned pětkrát inkasovaly. Pomohlo tomu také pětiminutové vyloučení Kapcové, která neudržela nervy na uzdě po souboji s Cornelií Fjellstedt, kterou následně udeřila hokejkou do obličeje. Švédky nabídnutou možnost využily hned třikrát, přičemž Joelsson dvěma zásahy dokonala hattrick. Skóre utkání následně uzavřely Moberg s Molin.

České reprezentantky tak na úvod nové éry podlehly Švédsku 2:10.

Švédsko – Česko 2:10 (1:1, 4:1 a 5:0)
Branky:
9. Joelsson, 25. Fjellstedt, 28. Moberg, 35. Rasmussen, 40. Delgado Johansson, 48. Joelsson, 50. Hultgen, 51. Joelsson, 57. Moberg a 60. Molin – 2. Enenkelová a 35. Martináková.
Střely na branku: 44:11. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (Finsko). Diváci: 423. Nejlepší hráčky: Sofia Joelsson – Tereza Hanzlíková.

Česko: Christianová (35. Horňáková) – Tožičková, Jiráková, Vrbová, Machková, Koníčková, Hermannová – Řepková, Krupnová, Kapcová – Plášková, Urbánková, Kubišová – Enenkelová, Martináková, Hanzlíková  – Mlejnková a Preisslerová. Trenéři: Sascha Rhyner a Jakub Robenek.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Eh? napsal:

  Nezačala nejlépe? Sledovali jste ten zápas vůbec? Aktivní hra, chuť do útoku, takové věci jsme proti SWE poslední 4 roky neviděli. Za mě palec nahoru a pokračovat v tvrdé práci!

 • Kris napsal:

  Zápas jsem viděl, 44:11 na střely je ostuda (v druhé části jedna střela) a rozdíl daleko větší než na MS a je úplně jedno, jestli jsme vypadali na pohled aktivní, když jsme vyprodukovali výrazně méně. Ale zase tohle EFT nelze tak řešit, je po sezoně, spousta hráček si dává volno, nebo už je v jiném režimu, takže dejme tomu, že snaha byla, ale zatím těžce nekoksovatelná.

  • Fanoušek napsal:

   Nejde srovnávat MS a EFT, úplně jiné zápasy. Za mě taky daleko pohlednější florbal. Na lepší výsledky si musíme počkat, ale mohlo by to jít lepším směrem

  • Eh? napsal:

   Jestli jste byl spokojený s Janovského betonem a nechutí do jakékoli hry, nedej bože kreativity, tak to mluví samo za sebe. Cyklus teď začal, trenéři zkouší mladé hráčky, hledají souhry v lajnách, atd. Chce to čas.

   • Kris napsal:

    Né, to jsem opravdu nebyl. Ale taky nepatřím k těm nekritickým obdivovatelům českého florbalu, kdy ze zápasu, který sice otevřeme, ale jinak by se za něj v lize Jičínu, Vinohradům atd. všichni vysmáli, že tam nemají při takovém herním projevu co dělat, dělal nějaké halo a říkal, že jsme nedostali nařezáno. A pokud jde o nové vazby, tak třeba zrovna Švédky toto EFT mají daleko více novicek v reprezentaci a spoustu svých nejlepších hráček po sezoně šetří. Což se u nás dá říct jen o Ratajové.

    • Arnost napsal:

     Naprosty souhlas. Nemuzu se take nepridat dostaneme 10 a my chvalime? To je snad zly sen. Kdyz v extralize dostane tym 10 a vic kazdy pise jak je to spatne a.pod a kdyz dostane repre je to uspech. Proberte se uz. Proste nemame hracky na konkurenci. Muze byt vyber jakykoli. Pokud svaz neco nezmeni a nezacneme od klubú budeme se dal propadat zebricky….navic svedky nemely to nejlepsi co maji …

 • dudacek napsal:

  Zdravím, můžete poradit, kde jste na to koukali

 • dudacek napsal:

  A co chcete dělat, vy věčný kritici, prostě nejsou lidi. Když vidíte kdo muže hrát ligu, potažmo v reprezentaci. Co chcete změnit, nebo svaz, asi je má převychovávat, že mají být nejlepší na světě. Prostě když v těch holkách není ta touha být nejlepší a dát tomu nějakou práci, ten svaz to nezachrání.

Napsat komentář

*