České juniorky podlehly Finsku 1:4. Foto: Flickr IFF
5. 5. 2018 Reprezentace juniorek (1) KOMENTÁŘŮ

České juniorky čeká boj o bronz, Finsku podlehly poměrem 1:4, Slovenky sestupují

České juniorky čeká na světovém šampionátu ve švýcarském St. Gallenu boj o bronzové medaile. V semifinále totiž podlehly Finsku poměrem 1:4, když v utkání ani jednou nevedly. Jejich soupeřem budou buď florbalistky Švédska anebo Polska. Vzájemný duel je na programu v sobotu večer. Blamáží skončil turnaj pro Slovenky, které sestupují do B divize.

Utkání mohlo fanouškům ženského florbalu, kteří sledují také ženskou reprezentaci, v lecčems připomínat utkání ženských týmů. Rovněž v tomto zápase se poměrně dlouho čekalo na velké chyby, které by potenciálně vedly k brankovým příležitostem a bylo zřejmé, že ani jeden tým nechce inkasovat jako první.

Nakonec se prosadily finské florbalistky ve 14. minutě zásluhou Milji Saarikoski. Dlužno podotknout, že Češky v té chvíli měly herní převahu a snažily se střílet ze všech pozic, o čemž vypovídá také statistika střel v poměru 40:19 pro český celek.

Byly to ale Finky, kdo se v závěru druhé třetiny radoval podruhé, tentokráte se prosadila Iina Latvala. Češkám se na začátku poslední třetiny základní hrací doby povedlo snížit zásluhou Jurečkové, v 53. minutě ale Finky využily přesilovou hru díky Nordman a konečnou podobu dala výsledku 72 sekund před koncem Maura Paajanen.

Po prohře s Finskem tak juniorky čeká boj o bronzové medaile. Soupeřkami jim buď budou florbalistky Švédska, což by byla další senzace po vyřazení Švýcarek z bojů o medaile anebo Polky, které postoupily právě na úkor Švýcarska.

Ještě hůře jsou na tom florbalistky Slovenska, které v neděli prohrály v duelu o sedmé místo – tedy o udržení – s Německem 4:5, což znamená, že je na příštím šampionátu čeká boj ve druhé divizi.

Finsko – Česko 4:1 (1:0, 1:0 a 2:1)
14. Saarikoski, 38. Latvala, 53. Nordman a 59. Paajanen – 45. Jurečková.
Střely na branku: 19:40. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Rozhodčí: Eliasson, Jonsson (Švédsko). Diváci: 495. Nejlepší hráčky: Taru Nordman – Lucie Cholinská.

Česko: Lišková – Beránková, Novotná, Jurečková, Šebestová, Kolářová, Svačinová, Malecká – Cholinská, Pekárková, Otcovská – Vrlíková, Želízková, Faltusová – Planková, Kubečková, Husková – Řezáčová a Sedláčková. Trenéři: Tomáš Martiník, Zuzana Jelínková a Lenka Kubíčková.