Mladá Boleslav zdolala Otrokovice. Foto: Facebook Florbal Mladá Boleslav David Rytych. Foto: Florbal Mladá Boleslav
17. 5. 2018 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

David Rytych po čtyřech letech opouští Boleslav, nahradí ho Musil z Pardubic

 Brankář David Rytych neprodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu a po čtyřech letech své angažmá ve středočeském městě ukončil. Jeho další kroky nyní povedou pravděpodobně do zahraničí. Rytychovo místo v brankářském týmu mistrovského celku zaujme mladý gólman Petr Musil z Pardubic.

Výčet úspěchů Davida Rytycha v mladoboleslavském dresu je solidní – v superlize jedno zlato, dvě stříbra a jeden bronz. V poháru pak dvě zlata a dvě stříbra. Přesto Rytych v posledních dvou sezonách už nedostával tolik prostoru a místo jedničky patřilo Lukáši Bauerovi.

„Bolce a Tomáši Pacákovi jsem za hodně vděčný, ty čtyři roky byly skvělé. Bylo to hrozně těžké rozhodování – určitě jedno z nejtěžších v kariéře. V Bolce jsem měl fajn spoluhráče, kamarády z města, práci… Ale vím, že se blíží mistrovství světa, takže v boleslavské bráně bude hodně Lukáš a já bych seděl na střídačce. Převážilo, že florbal miluju a chci chytat,“ vysvětloval Rytych důvody svého rozhodnutí.

Bauer, Rytych a mladoboleslavská pohoda. Foto: facebook Florbal MB

David Rytych tvořil brankářský tým s Lukášem Bauerem. Foto: Florbal Mladá Bolesalv

„Boj o pozici jedničky s Lukášem Bauerem zkomplikovalo Davidovi loňské dlouhodobé zranění holeně. Po něm měl těžké vyrovnávat se Lukášovi, který si po dobu obou společných sezon držel vysoký standard své výkonnosti. Přeji Davidovi, aby se mu povedl restart kariéry v zahraničí,“ okomentoval odchod Rytycha kouč Boleslavi Jan Pazdera.

Rytych tak nyní má otevřenou cestu ke svému pátému zahraničnímu angažmá. Může navázat na působení v SPV Seinäjoki (2009/2010), Josba Joenssu (2010/2011), SSV Helsinky (2011/2012), se kterým dokonce jako první Čech vyhrál Pohár mistrů, a FC Helsingborg (2012/2013). Před svým příchodem do Mladé Boleslavi ještě rok působil v FbŠ Bohemians (2013/2014).

Místo Rytycha přichází z Pardubic devatenáctiletý Petr Musil. „Pro Petra nyní chystáme tříletou smlouvu, a pokud vše bude klapat, jeho perspektiva v Boleslavi by měla být ještě dlouhodobější. Petr nyní přichází jako dvojka za jedničkou Lukášem Bauerem, ale cítíme, že příležitosti, které bude dostávat a zkušenosti, které nasbírá, z něj budou dělat stále lepšího a lepšího brankáře,“ dodal k přestupu mladého brankáře generální manažer klubu Tomáš Pacák.

„Zájem Boleslavi mě překvapil a potěšil zároveň. Těším se na nový klub, na tréninky i na spolupráci s Lukášem Bauerem. Věřím, že vytvoříme silnou dvojici,“ říká Petr Musil, první oznámená posila Mladé Boleslavi po zisku superligového titulu.

Petr Musil, nová posila Mladé Boleslavi.

Petr Musil, nová posila Mladé Boleslavi.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*