Jiří Koutný oblékne dres Chodova. Foto: Unihockey.ch
13. 6. 2018 Superliga (12) KOMENTÁŘŮ

Bratři Koutní opět spolu. Jiří doplní Martina na Chodově, vrací se ze Zugu

 Florbaloví bratři Martin a Jiří Koutní si opět zahrají v jednom dresu. Jiří Koutný se totiž vrací ze svého působení ve Švýcarsku a jeho novým působištěm se stane právě Chodov, kde již působí Martin Koutný. Podle klubového vyjádření je Koutný zároveň poslední posilou před začátkem příštího ročníku.

Jiří Koutný patřil dlouhé roky k oporám Bulldogs Brno. Špatně se mu rozhodně nevedlo ani v Zugu, kdy svými dvaceti body (10+10) pomohl týmu, který vedl kouč české ženské reprezentace Sascha Rhyner, jako nováčkovi do play off.

Po roční zkušené se vrátí do Tipsport Superligy v dresu Chodova. „Jsem rád, že jsme se ve velice krátké době s Chodovem domluvili na spolupráci a stanu se tak článkem jednoho z nejlepších týmů u nás. Je pro mě velkou výzvou, hrát za Chodov, který má jen ty nejvyšší ambice. Byla to pro následující roky nejdůležitější okolnost při hledání nového působiště,“ uvedl v tiskové zprávě sám Jiří Koutný.

Radost z nové posily má také hlavní trenér David Podhráský. „K loňskému kádru jsme chtěli přidat pouze Mikuláše Krbce a zbylý prostor otevřít pro naše mladíky. Pak nás trochu zaskočil konec Michala Strachoty, proto jsme se rozhodli situaci řešit příchodem ještě jednoho útočníka. Ve chvíli, kdy se Jirka rozhodl ukončit švýcarskou misi, byl pro nás jasnou prioritou. Získali jsme v něm produktivního hráče v nejlepším věku a hodně si od něj slibujeme,“ nezastírá chodovský lodivod.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*