Milan Tomašík a Tadeáš Chroust. Foto: Štěpán Tomš
14. 6. 2018 Turnaje (2) KOMENTÁŘŮ

Boleslav začala Bohemia Trophy výhrou nad Linköpingem, Sparta schytala dvanáct gólů

První hrací den druhého ročníku Bohemia Trophy odstartovaly dva zápasy českých celků s protějšky ze švédské Superligy. Zatímco čerstvý mistr české soutěže vysoce zvítězil, pražská Sparta obdržela od Dalenu dvanáct gólů. Skupiny pokračují zítra druhými zápasy.

Mladá Boleslav vstoupila nebojácně do zápasu proti Linköpingu v čele s hvězdným Wahlgrenem. Úřadovala především první lajna, která se postarala o všechny tři branky v první třetině.

V další třetině na ní navázaly i další lajny, hra se ale vyrovnala. Hosté rychle využili přesilovou hru a vzápětí přidali druhý gól. Více ale už v prvním zápase nepřidali. Český mistr si tak dvěma brankami v závěru pojistil přívětivé vedení 7:2.

To druhý zápas se nesl na opačné notě, zde úřadoval švédský tým. Pražanům nevyšel již samotný úvod, ve třetí minutě obdrželi rovnou dvě branky. Na začátku 11. minuty už bylo navíc téměř hotovo, čtvrtfinalista švédské Superligy vedl již 4:0.

Ve zbytku zápasu švédský tým kontroloval vývoj utkání, v zápase se gólově prosadilo hned 9 hráčů. Mezi nimi i dvacetiletá posila Linus Holmgren. Za Spartu se trefili pouze Marek Veselý a Ondřej Svatoš.

Zítra se představí zbývající dva zástupci turnaje – finští SB Welhot a slovenská reprezentace. Oba celky prověří síly českých týmů v zápasech od 19:00 na Podvinném Mlýně a v Mladé Boleslavi.

Kronberg se s Dalenem raduje z branky. Foto: Štěpán Tomš

VÝSLEDKY PRVNÍHO HRACÍHO DNE:

Florbal MB – Linköping 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)
Branky: 4. Bína (Curney) , 10. Curney (Krzyžanek), 19. Natov (Curney), 25. Tad. Chroust (Tomašík), 26. Krajcigr (Pluhař), 54. Bína (Curney), 55. Gruber (Novák) – 33. Seth (O. Hovlund), 37. Nyholm (Nordh). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 265.

Sparta Praha – IBK Dalen 2:12 (0:4, 1:4, 1:4)
Branky: 32. Svatoš, 51. Veselý – 3. a 7. Degeryd, 3. a 30. Hedlund, 53. a 60. Sonidsson, 11. Larsson, 25. Akerlund, 27. Vihtari Hansson, 336. Brohlin-Ljung, 58. Harnesk, 58. Holmgren. Rozhodčí: Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 253.