Radek Sikora na české střídačce. Foto: Per Wiklund Radek Sikora na české střídačce. Foto: Per Wiklund
30. 6. 2018 Reprezentace - Muži (9) KOMENTÁŘŮ

Akademici jsou mistry světa, Švýcarsko porazili 5:3

 Co se nepovedlo českým ženám, to se povedlo mužům. Akademická reprezentace pod vedením Radka Sikory s Pavlem Brusem totiž ve finálovém utkání porazila Švýcary 4:3, když ani jednou nepustila soupeře do vedení. Dvěma brankami se o výhru zasloužil Josef Pluhař.

Českým florbalistům se povedl vstup do zápasu, když se už ve třetí minutě prosadil Josef Pluhař. Na konci úvodní části se pak zaskvěl Valeš a s českou reprezentací to vypadalo po prvních devatenácti minutách velmi dobře. V čase 19:57 ale snížil Schiess, na začátku 24. minuty pak vyrovnal Aebersold.

Do první sirény scházely při Schiessově brance tři sekundy, stejný časový úsek dělil také vyrovnání Švýcarska a gól Grubera na 3:2. Před polovinou zápasu mohl zvýšit z trestného střílení Pluhař, ale neuspěl, stejně tak jako následně celý tým při přesilové hře. Ve 36. minutě tak vyrovnal Engel.

Za devadesát sekund ale Pluhař přeci jen udeřil a Češi vedli 4:3. Dlouho se zdálo, že utkání tak také skončí, Švýcarům nepomohla ani změna taktiky. Nakonec ale českou výhru pojistil gólem do prázdné branky Jan Řehoř.

Česko – Švýcarsko 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
Branky:
3. a 37. Pluhař, 18. Valeš, 24. Gruber a 60. Řehoř – 20. Schiess, 24. Aebersold a 36. Engel
Střely na branku: 20:16. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Rozhodčí: Sjogren a Ellis (Finsko). Diváci: 351. Nejlepší hráči: Tomáš Novák – Michael Schiess

Česko: Levínský – Řehoř, Novák, Krejčíř, Sládeček, Marvánek, Vítovec – Gruber, Pluhař, Valeš – Bräuer, Delong, Šimek – Svatoš, Pánek, Šindelář – Kolstrunk, Bagin a Matejčík. Trenéři: Radek Sikora a Pavel Brus.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Fanynka napsal:

  Bez Švédů, Švýcaři a Fini strašní. Ještě že to vyhráli, jinak by to byla hrozivá ostuda.

  • Pavel napsal:

   Kluci jsou mistři světa, sice akademiků, ale hráli za repre, dali do toho spoustu sil a energie.
   Já klukům gratuluju a je jedno s kým hráli, prostě vyhráli, no a co?

  • adrian napsal:

   já nevím, co furt máte – když vyhrajou, tak hloupý řeči, když prohrajou taky hloupý řeči … tak co vlastně chcete. Je to akademický mistrovství, takže je jasný, kdo tam může hrát a záleží pak na tom, jak schopné hráče můžou dát jednotlivé země dohromady. Za dva roky to bude zase jinak, plno kluků už nebude moct hrát a třeba budou mít nejlepší vysokoškoláky zase Finové nebo někdo jiný 😀 😀

 • petr napsal:

  fanynka: nevím, proč to zlehčuješ, soupeře měli takové, jací tam byli. Všechny je porazili, byli stoprocentně úspěšní a zaslouženě vyhráli. Byli prostě letos nejlepší a jak píše adrian, na dalším univerzitním MS za dva roky může být všechno jinak, letos jsme prostě měli nejlepší vysokoškoláky my. Hráli dobře, rvali se, nedostali to zadarmo a dobře reprezentovali. Klukům velká gratulace.

  • adrian napsal:

   Přesně tak. Já nevím, že ať to dopadne jak to dopadne, vždycky se najde nějaký nespokojený šťoura. Soupeře, které dostali, porazili a je přece jedno, kdo to byl. Velká gratulace klukům, zasloužený titul, byli nejlepší.

 • ??? napsal:

  Lepší fotka by nebyla? Pane Dannhofer proč nepoužijete nějakou aktuální ??? Myslím, že je jich k dispozici celkem dost

 • Jiří Skácelík napsal:

  Máme akademické mistry světa! Nic víc, nic míň! Kluci si zaslouží gratulaci, respekt a smeknutý klobouk! Pak si místo toho přečteš „českou klasiku, když se daří…“ aka nebyli tam tamti a tamhleti zase byli hrozní… Takže pojďme překonat to „češství“! A znovu… Máme Akademické mistry světa! #magicSindelar #znojemskyExpressNaRedBulluPanek #spasitelKrejcir

 • Zlato napsal:

  Znojemští hráči odehráli skvělý turnaj, to se musí nechat.

 • Fotograf napsal:

  Tu fotku fakt nechápu. Je to pro „novináře“ opravdu takový problém tam dát foto z toho šampionátu s odkazem na zdroj? Opticky to přisuzuje úspěch někomu jinému a z článku to kazí dost dojem.

  Stránky mistrovství jsem neznal a trvalo najít správné foto asi 20 vteřin
  http://www.fisu.net/news/floorball/czech-republic-and-finland-make-final-golden-push-at-wuc-floorball

Napsat komentář

*