Radek Sikora na české střídačce. Foto: Per Wiklund Radek Sikora na české střídačce. Foto: Per Wiklund
30. 6. 2018 Reprezentace - Muži (9) KOMENTÁŘŮ

Akademici jsou mistry světa, Švýcarsko porazili 5:3

Co se nepovedlo českým ženám, to se povedlo mužům. Akademická reprezentace pod vedením Radka Sikory s Pavlem Brusem totiž ve finálovém utkání porazila Švýcary 4:3, když ani jednou nepustila soupeře do vedení. Dvěma brankami se o výhru zasloužil Josef Pluhař.

Českým florbalistům se povedl vstup do zápasu, když se už ve třetí minutě prosadil Josef Pluhař. Na konci úvodní části se pak zaskvěl Valeš a s českou reprezentací to vypadalo po prvních devatenácti minutách velmi dobře. V čase 19:57 ale snížil Schiess, na začátku 24. minuty pak vyrovnal Aebersold.

Do první sirény scházely při Schiessově brance tři sekundy, stejný časový úsek dělil také vyrovnání Švýcarska a gól Grubera na 3:2. Před polovinou zápasu mohl zvýšit z trestného střílení Pluhař, ale neuspěl, stejně tak jako následně celý tým při přesilové hře. Ve 36. minutě tak vyrovnal Engel.

Za devadesát sekund ale Pluhař přeci jen udeřil a Češi vedli 4:3. Dlouho se zdálo, že utkání tak také skončí, Švýcarům nepomohla ani změna taktiky. Nakonec ale českou výhru pojistil gólem do prázdné branky Jan Řehoř.

Česko – Švýcarsko 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
3. a 37. Pluhař, 18. Valeš, 24. Gruber a 60. Řehoř – 20. Schiess, 24. Aebersold a 36. Engel
Střely na branku: 20:16. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Rozhodčí: Sjogren a Ellis (Finsko). Diváci: 351. Nejlepší hráči: Tomáš Novák – Michael Schiess

Česko: Levínský – Řehoř, Novák, Krejčíř, Sládeček, Marvánek, Vítovec – Gruber, Pluhař, Valeš – Bräuer, Delong, Šimek – Svatoš, Pánek, Šindelář – Kolstrunk, Bagin a Matejčík. Trenéři: Radek Sikora a Pavel Brus.