Petri Kettunen sleduje hru svého týmu proti Finsku. Foto: Martin Flousek - Český Florbal
31. 8. 2018 Reprezentace - Muži (7) KOMENTÁŘŮ

Z prohry se poučíme a budeme lepší, věří Kettunen. V Pardubicích dává hráčům zabrat

 Finský hlavní trenér českého národního týmu Petri Kettunen přirozeně nebyl po prohře svého týmu s Finskem 0:4 nadšený. Přesto tento zkušený finský stratég nevěšel hlavu a slíbil, že jeho tým bude příště lepší, protože se z prohry poučí. Poodhalil také, jak využívá celý reprezentační víkend v Pardubicích.

Prožívá trenér zápasy proti své domovské zemi intenzivněji? „Už tomu tak není, už jsem si zvykl, vždyť to bylo už páté utkání proti Finsku z pozice českého hlavního trenéra,“ zhodnotil své emoce Petri Kettunen. Nicméně se svým kolegou a kamarádem Nykkym se samořejmě potkává. „Samozřejmě, že spolu s Petterim komunikujeme, je to jedna strana toho, že stojíme proti sobě. Druhou stránkou je zápas, kdy se každý soustředíme na svůj tým,“ řekl český hlavní trenér.

Utkání s Finskem se mu nehodnotilo snadno, jeho tým tři měsíce před světovým šampionátem neskóroval. „Je těžké dostat se hráčům do hlavy. Ale z dnešní prohry a z toho, že jsme nevstřelili branku se musíme poučit a trénovat ještě tvrději, ještě intenzivněji. Měli jsme nějaké příležitosti, ale nepodařilo se nám je proměnit, na tom musíme pracovat. Neskládáme ale hlavu, poučíme se a příště budeme lepší,“ nevěšel hlavu z utkání, které jeho tým ukončil s nulou na střeleckém kontě.

Při otázce, co pozitivního si ze zápasu odnáší, nezaváhal. „Pozitivem je to, že se nám utváří tým, který vezmeme na poslední turnaj série EuroFloorball Tour a následně na světový šampionát. Samozřejmě, že sbíráme informace a sledujeme, jak hráči působí,“ odpověděl finský kormidelník.

Před pardubickým víkendem kvitoval, že dostane možnost s hráči intenzivně trénovat. „Je to tak a z tohoto pohledu jsem zatím opravdu spokojený. Už proběhly některé tréninky a hráčům dávám pořádně do těla, možná více než sami čekali. Ale je to potřeba, protože letní období neproběhlo podle mých představ. V sobotu nehrajeme, takže budeme trénovat a opět to pro hráče bude náročné,“ slíbil Petri Kettunen.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Mistrsvěta napsal:

  Pokud bude hlavní trenér našeho nároďáku brát hráče typu Krbec, Valeš či Gruber, nemáme nikdy šanci rovnat se nejlepším.

  • martin44 napsal:

   Proč hrál Gruber to je věc názoru, ale Valeš a Krbec jsou tam, protože potřebujeme omlazovat tým viz. Švédsko, Finsko.

  • Světlovduši fuckoff Mistrsvěta napsal:

   Tak ještě že tam není Mistrsvěta ani jako hráč ani jako trenér :)))

  • adrian napsal:

   jasně mistr světa, nebudeme brát mladý kluky, který jsou pořád tvárný a ochotný se něco učit, ale budou tam hrát 30-35 letý chlapi. To pak budeme mistři v jednom – budeme mít nejstarší tým na světě 😀 . Všichni obměňujou a u nás těch dobrých mladých kluků zase nejsou stovky. Proto asi Kettunen pořád zkouší a je to dobře. A myslím, že je to lepší trenér než jsi Ty, tak co kdybys to nechal na něm 😀 . A zrovna Valeš v utkání s Finama nebyl vůbec špatnej, jestli jsi na to koukal pozorně.

   • Jenda napsal:

    Pravda. Ale někoho staršího a hlavně zkušenějšího to chce taky, mladí jsou sice tvární a ochotní, ale absolutně bez zkušeností, ne všichni, ale většina určitě…A tým jen z mladých by, dle mého, mohl maximálně překvapit, ale těžko vše vyhrát. Ten výběr je opravdu těžký, držím palce všem nominovaným na MS.

    • adrian napsal:

     souhlasím, určitě tam zkušenost taky patří, ale je správné, že dává šance mladým klukům a zkouší, kdo se jak osvědčí. Myslím si, že to je správně a že ví, co dělá a proč to dělá. A taky si myslím , že ti, které nakonec nominuje na MS, budou opravdu v této době to nejlepší, co máme, ať se to různým mistrům světa a podobným věčným nespokojencům líbí nebo ne.

 • Jenda napsal:

  Těch hráčů, kteří tam nepatří, je určitě víc, ale zas na druhou stranu….kteří hráči by tam měli být? Těch TOP hráčů typu Beneš tady moc není.

Napsat komentář

*