Chodov rozhodl utkání během druhé třetiny. Foto: FBC Ostrava, Český florbal
8. 9. 2018 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Favorité nezaváhali, Chodov se v závěru strachoval o ztrátu vysokého vedení

Po čtvrtečních dvou utkáních pokračovala Tipsport Superliga dalšími třemi zápasy. Ve šlágru večera porazil Chodov Ostravu těsně 8:6, ačkoliv si během zápasu vypracoval až pětigólové vedení. Také vicemistr z loňské sezóny začal úspěšně. Ve venkovním utkání porazily Vítkovice Českou Lípu 7:2. Vysokou výhrou se v nové hale představily Otrokovice. Soupeře z Brna porazily 11:3.

FBC OSTRAVA – FLORBAL CHODOV 6:8 (2:2, 0:5, 4:1)

Branky: 11. Bauer (Klobučník), 16. Eichner (Hrabal), 44. Hrabal (Eichner), 50. Daniš (Šindler), 54. Bauer (Sládek), 56. Mendrek (Hrabal) – 5. Vošta (Plíhal), 12. Plíhal (Vošta), 25. Ondrušek (Mikeš), 26. Plíhal (T. Vávra), 35. Ondrušek (T. Vávra), 36. Řezáč (Koutný), 36. Vošta (Matejčík), 60. Řezáč. Rozhodčí: Both a Černín. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 369.

Atraktivní utkání před zaplněnými tribunami v ČPP aréně gólově odstartovala čtvrtá minuta, kdy se po rychlém protiútoku prosadil navrátilec Vošta, který loni působil ve švýcarském Zugu.

Po zbytek zápasu už domácí dotahovali, mrzet je mohla především hrubě nevydařená druhá třetina. Z první dvacetiminutovky ale odcházely oba týmy ještě za vyrovnaného stavu 2:2, první branku za FBC Ostrava si po dalekonosné střele připsal Jiří Bauer.

Druhých dvacet minut se ale už jasně neslo v režii hostů. Dvě branky vsítil Tom Ondrušek, podruhé v utkání se také trefil Ondřej Vošta. Hosté navíc těžili i z rychlých protiútoků, jeden zužitkoval Řezáč. Do poslední třetiny se tak šlo za stavu 2:7.

Třetí tým z minulé sezóny se ale nakonec o svůj pětigólový náskok musel strachovat. Čtyři branky v řadě přivedly domácí do varu (6:7) a Chodov musel v posledních minutách vzdorovat velkému tlaku. Pražané ale náskok nakonec přece jen přestáli a střelou do prázdné branky utkání zpečetil další dvougólový střelec zápasu – Martin Řezáč.

Dvě branky Jiřího Bauera v novém dresu nestačily. Foto: FBC Ostrava, Český florbal

PANTHERS OTROKOVICE – BULLDOGS BRNO 11:3 (3:2, 3:1, 5:0)

Branky: 6. Kostka (Szweda), 6. Sovják (Gál), 15. Kostka (Petřík), 25. Pešat (Kvapil), 26. Zapletal (Gál), 36. Gál (Mich. Nagy), 45. Szweda (Vykopal), 50. Kittel (Uhrinovský), 55. Pešat (Kittel), 57. Kittel (Pešat), 60. Pešat (Uhrinovský) – 8. Voltner (Němec), 8. Vojtíšek (Kadavý), 22. Voltner. Rozhodčí: Sýkora a Tkáč. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 368.

Obměněný tým Brna čekala s mladým kádrem první těžká zkouška. Utkání v nové hale v Otrokovicích začalo vyrovnaně, hostům se podařilo stáhnout dvoubrankové manko a do šaten odcházet za stavu 2:3.

Po nástupu z šaten se sice Buldokům podařilo zásluhou Petra Voltnera a jeho druhou brankou v zápase vyrovnat, to bylo ale po zbytek zápasu vše. Panteři od té doby byli lepším týmem na hřišti a branky Pešata, Zapletala a Gála znamenaly vedení 6:3.

V posledních dvaceti minutách už převzaly na domácí půdě veškerou iniciativu Otrokovice a hostům přichystaly pětigólový příděl. V poslední minutě zkompletoval hattrick Lukáš Pešat, celkově si v zápase připsal čtyři body.

Otrokovice zahájily sezónu vysokou výhrou. Foto: Panthers Otrokovice, Český florbal

ČESKÁ LÍPA – 1. SC VÍTKOVICE 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Branky: 4. Novotný (Burian), 57. Štěrba (Jirsa) – 10. Sladký (Rýpar), 12. Oborák (Polášek), 29. Firda (Polášek), 35. Jastřembský (Delong), 37. Rýpar (Delong), 48. Bräuer (Sladký), 50. Jastřembský (Sladký). Rozhodčí: Bališ a Varga. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:2. Diváci: 309.

Ani třetí favorit pátečního programu nezaváhal. Jako jediní z adeptů na výhru sice musely Vítkovice stav utkání ze začátku otáčet, vedení České Lípy ale netrvalo dlouho. Již v desáté minutě vyrovnal Tomáš Sladký a o dvě minuty později se z bezprostřední blízkosti prosadil Roman Oborák.

Podobně jako v Ostravě i zde se rozhodovalo během druhé třetiny. Branky Firdy, Jastřembského a Rýpara znamenaly komfortní náskok 5:1, o který už zkušený tým nepřišel.

Stejný počet gólů přidali hosté i v posledních dvaceti minutách, trefa Daniela Štěrby už byla pouze kosmetickou úpravou.

Již v neděli je na programu open air utkání mezi Bohemians a Tatranem Střešovice, nejvyšší soutěž bude během druhého víkendového dne pokračovat ještě dalšími čtyřmi zápasy.