Martin Tokoš v novém dresu. Foto: Florbal Mladá Boleslav
11. 9. 2018 Turnaje (0) KOMENTÁŘŮ

Mladá Boleslav se na Scandic Cupu probojovala do semifinále, stopku vystavilo SPV

Již počtvrté se vydali hráči Mladé Boleslavi na přípravný turnaj Scandic Cup, tentokrát jako úřadující mistři. Boleslav po remíze s Thorengruppenem a výhře nad Wibax Pitea čekal boj o semifinále. I další zápas boleslavští florbalisté zvládli a v semifinále na ně čekalo finské SPV. SPV bylo nad síly českého soupeře a po prohře 3:5 Boleslav skončila jako v předchozích dvou letech v semifinále.

První zápas proti Thorengruppenu, který v minulé sezóně sestoupil ze švédské Superligy, nezačal pro Boleslav příznivě. V polovině zápasu český tým prohrával 0:6, pak ale přišlo mohutné dotahování a nakonec výsledná remíza 8:8.

Ve druhém zápase zůstával tým Wibax Patriot dlouho na dostřel, v úvodu stáhl dvoubrankové vedení Boleslavi. Před koncem druhé třetiny však Boleslav odskočila na rozdíl tří branek a v poslední části už svůj náskok pouze zvýšila.

Třetí zápas ve skupině byl na dálku soubojem o první místo s týmem Thorengruppenu. Boleslavští ovládli všechny tři třetiny a po výhře 11:4 ovládli díky skóre skupinu B.

Nejtěžší prověrka čekala Boleslav v semifinále, kde narazila na čtvrtfinalistu loňského ročníku finské Salibandy ligy. Do utkání vstoupili hráči Jana Pazdery povedeně, po prvních dvaceti minutách si odnášeli do šaten vedení 2:1 a to navíc neproměnili ještě jedno trestné střílení. Utkání rozhodla druhá třetina, kdy SPV čtyřmi brankami otočilo stav zápasu. Boleslav sice ještě měla několik šancí snížit, skóre se ale již neměnilo.

Po poslední prověrce před startem ligy čekají Mladou Boleslav tento víkend dva zápasy – v pátek proti Otrokovicím a v neděli šlágr proti Chodovu.

Výsledky zápasů:

Boleslav – Thorengruppen 8:8 (0:4, 3:3, 5:1)
Branky: 32. Tom. Chroust (Novák), 32. Řehoř (Bína), 37. Ekl (Curney), 49. Pluhař (Novák), 56. Curney (Jelínek), 57. Jelínek (Natov), 59. Natov (Tokoš), 60. Tokoš (Curney) – 9. Berglund (Ställ), 12. Andersson (Höglin), 14. Hallberg (Hagert), 16. Andersson (Hallberg), 28. Höglin (Berglund), 30. Höglin (Lindström), 40. Bergstrand (Hagert), 56. Berglund (Öberg).

Wibax Patriot – Boleslav 4:10 (2:5, 2:2, 0:3)
Branky: 8. Zerpe, 9. Fosgren (Nilsson), 24. Nilsson (Grundström), 34. Ohlin (Renberg) – 4. Natov (Krzyžanek), 8. Tomašík (Zakonov), 10. Řehoř (Tokoš), 13. Tom. Chroust (Pluhař), 20. Tom. Chroust (Novák), 36. Natov (Krzyžanek), 40. vlastní, 51. Tomašík (Curney), 56. Gruber (Krzyžanek), 57. Kadlec.

RIG Umeå – Boleslav 4:11 (2:3, 1:4, 1:4)
Branky: 17. Wettegren (Ring), 20. Wettegren (Ahren), 21. Ring (Wadell), 57. Wettegren (Ahren) – 4. Novák (Pluhař), 10. Tom Chroust (Gruber), 14. Zakonov (Natov), 29. Curney (Krzyžanek), 30. Novák (Tom. Chroust), 36. Řehoř (Ekl), 40. Tokoš (Höffer), 43. Gruber (Zakonov), 44. Tom Chroust (Gruber), 54. Tokoš (Řehoř).

Boleslav – SPV 3:5 (2:1, 1:4, 0:0)
Branky: 8. Curney (Natov), 12. Curney, 36. Tomašík (Jelínek) – 12. Heikkilä (Sieppi), 22. Sieppi (Mustonen), 33. Holopainen (Koski), 37. Holopainen (Koski), 37. Hakala (Hankkio).