Martin Tokoš (úplně vpravo) se poprvé v superlize představil v dresu Mladé Boleslavi. Foto: Panthers Otrokovice, Český florbal Martin Tokoš (úplně vpravo) se poprvé v superlize představil v dresu Mladé Boleslavi. Foto: Panthers Otrokovice, Český florbal
15. 9. 2018 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Sparta vyhrála ve Vítkovicích, mistr musel otáčet duel s Otrokovicemi

Páteční vložené kolo Tipsport Superligy nabídlo řadu zajímavých výsledků. Sparta si odvezla všechny tři body z Vítkovic. Dařilo se i Ostravě, která nasázela Bohemians devět branek. To mistr z Mladé Boleslavi musel otáčet nepříznivě se vyvíjející zápas v Otrokovicích a nakonec bral dva body za výhru v prodloužení. Suverénní Chodov potvrdil dobrý vstup do sezony 13gólovou kanonádou.

1. SC Vítkovice –  Sparta Praha 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)

Branky: 11. Sladký (Bräuer), 32. Hájek (Řezanina), 52. Jastřembský (Jan Šebesta), 58. Rýpar (Hubálek) – 26. Kareš (Křenek), 36. Zouzal (Marvánek), 38. Kareš (Zouzal), 45. Marvánek (Křenek), 58. Zouzal (Ujhelyi). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 217.

Domácí byli střelecky aktivnější a v prvních dvou třetinách se jim také podařilo dvakrát vytvořit těsný jednogólový náskok. Od 36. minuty však přebrala iniciativu Sparta. Kareš ji svým druhým zásahem poslal poprvé do vedení a domácí už ve zbytku zápasu stříleli pouze kontaktní branky. Pražané si z Ostravy odvezli cennou výhru a po třech zápasech mají na kontě solidní počet sedmi bodů.

FBC Ostrava – FbŠ Bohemians 9:3 (4:0, 1:1, 4:2)

Branky: 4. Eichner (Hrabal), 10. Sládek (Daniš), 10. Mendrek (Hrabal), 13. Juhaňák (Daniš), 35. Daniš (Sládek), 46. Sládek, 49. Daniš (Sládek), 54. Daniš (Sládek), 60. Daniš (Šindler) – 22. Cabejšek (Chudina), 41. Krebner (Juha), 53. Šebek (Čihák). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 299.

Souboj dvou týmů, které v úvodním kole prohrály, se odehrával v režii ostravského FBC. Domácí zvládli první třetinu, která je nasměrovala k jasné výhře. Šesti body se na vysokém triumfu Ostravy podílel útočník Jan Daniš. Pět bodů zaznamenal Michal Sládek. Bohemians tak na první bod v nové sezoně stále čekají.

Panthers Otrokovice – Florbal MB 4:5 (2:1, 2:1, 0:2 – 0:1) po prodl.

Branky: 6. Kostka (Petřík), 11. Kvapil (Pešat), 27. Volek (Pešat), 33. Vykopal (Volek) – 3. Ekl (Tomašík), 40. Tomašík (Jelínek), 44. Natov (Curney), 55. Jelínek (Natov), 63. Curney (Natov). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Diváci: 326.

Mladá Boleslav v Otrokovicích v minulé sezoně prohrála. Ani tentokrát to neměl úřadující mistr na hřišti Panthers jednoduché. Ve 33. minutě prohrával už 1:4. Ještě před druhou přestávkou se však podařilo snížit Tomašíkovi a vyrovnání zařídili Natov s Jelínkem. V prodloužení byl hodně střelecky aktivní Curney a byl to právě on, kdo nakonec úspěšnou střelou přisoudil druhý bod Boleslavským.

Florbal Chodov – TJ Znojmo 13:4 (5:0, 4:0, 4:4)

Branky: 2. Doubek (Podhráský), 4. Maxa (Mikeš), 9. Plíhal (Matejčík), 12. Ondrušek (Pražan), 17. Vošta (Kašovský), 24. Ondrušek (Řezáč), 28. Vošta (Matejčík), 39. Vošta (Kašovský), 39. M. Vávra (Mikeš), 45. Plíhal (Vošta), 46. Řezáč (Krbec), 52. Koutný (Podhráský), 57. Krbec (Koutný) – 42. Žižka (Krejčíř), 43. Žižka (Krejčíř), 57. Šindelář (Žižka), 60. Ďuriška (Krejčíř). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 230.

Chodov zatím v nové sezoně válí. Ze tří zápasů má plný počet devíti bodů a po 12gólové kanonádě do sítě Bulldogs Brno tentokráte zapsal ještě o gól víc proti Znojmu. Hattrickem se prezentoval Ondřej Vošta, který se do kádru Pražanů vrátil z angažmá ve Švýcarsku. Znojmo kladlo odpor až v poslední třetině, ve které zapsalo všechny své branky. Do té doby se prosazoval pouze celek z Jižního Města.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Liberec 5:6 (1:0, 3:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 14. Z. Stuchlík (Hanák), 30. Skřivanek (Dejmal), 30. Hanák (Linhart), 38. Z. Stuchlík (Hanák), 49. Hanák (Skřivanek) – 29. Marek (Klucho), 38. Valeš (Veselý), 46. Veselý (Ferdan), 54. Veselý (Valeš), 56. Ferdan (Kološ), 57. Salát (Marek). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 145.

Nováček z Vinohrad sahal po druhém vítězství ze dvou zápasů. Ve třetí části vedl nad Libercem 5:3, nakonec však musel skousnout hořkou porážku. Severočeši během tří minut zasadili domácím tři zásahy a z Riegrových sadů si nakonec po velkém boji odvezli tři body. Domácím na výhru nestačily ani čtyři body Jana Hanáka nebo dva přesné zásahy Zbyňka Stuchlíka, který před týdnem nasbíral proti Znojmu málo vídaných pět asistencí. Naopak hostům pomohli dvě trefy kanonýra Veselého.