Hattrick Brno vyhrál potřetí v řadě.
17. 9. 2018 1. liga (1) KOMENTÁŘŮ

Brno vítězí potřetí v řadě a vede tabulku. Ústí porazilo Kladno

Ve šlágru kola zvítezil celek Ústí nad Labem na své domácí půdě proti Kladnu. Dařilo se také Petrovicím a Torpedu Havířov. Litvínov z dvojutkání vydoloval tři body, Karlovy Vary porazily České Budějovice až v prodloužení. Black Angels si poradili s nováčkem z Náchoda.

Sobotní zápasy 1. ligy odstartovalo střetnutí Petrovic a Slovanu Havířov. Domácí přišlo podpořit přes sto diváků a Petrovičtí se jim odměnili kontrolou hry, na výhře 5:1 se podílel dvojgólový střelec Michalík. Slovan po třech kolech zůstává bez bodu.

Atraktivní souboj mezi týmy se zkušnostmi z nejvyšší soutěže vyzněl lépe pro Ústí nad Labem, jeho hráčům se sice úplně nevydařil vstup do utkání, ale od druhé třetiny se skóre otočilo v jejich prospěch. Ve třetí třetině zkompletoval Kopecký hattrick a Ústečtí si už závěr pohlídali. Kopecký se zároveň díky svému bodovému přídělu stává lídrem kanadského bodování.

Omlazený tým kunratického Startu prověřil Litvínov. Po poměrně vyrvnané úvvodní třetině se podařilo hostům jít do trháku ve druhé. Závěrečná třetí třetina byla jako na houpačce, domácí se snažili o vyrovnání, ale Bivoj vždy kontroval brankou. Startu se nakonec vyrovnat nepodařilo, ani přes tři branky a asistenci Petra Stejskala.

Do Chomutova zavítalo Torpedo Havířov a velice se mu vydařil vstup do první třetiny, kterou ovládli Havířovští 0:4. Jenže Chomutov zažil povedenější pasáž ve druhé třetině a stíhal soupeřovo vedení. Vyrovnání přišlo ve třetí třetině z hole Novotného. Euforii hostů zařídil v bojovném závěru 48 vteřin před koncem Vlach, který rozhodl o osudu utkání.

Zatím suverénní Hattrick Brno si počínal povedeně i proti Ostravě, úvod jasně patřil domácím. Hosté se prosadili dvakrát z kraje druhé periody, Brňané ale našli odpověď hned pětkrát. Kosmetickou změnu na skóre provedl v poslední vteřině  Šarközy.

Nováček z Náchoda zavítal na půdu Black Angels. Na první branku se čekalo do 15. minuty, vsítili ji domácí a následovaly další tři trefy. Na druhé straně se kurózním zásahem prezentoval Zibr, který našel skulinu v domácí obraně, hrající bez brankaře. Po hubené druhé třetině vlítli Andělé do třetí, již ovládli i díky trefám Nachtmanna 7:3.

Dohrávalo se druhé kolo, v jehož rámci hostil Litvínov Torpedo Havířov. Už behěm první půlminuty se prosadil Klimeš, ale Hulič v 18. minutě srovnal. Po siréně signalizující konec druhé třetiny byl stav shodný pro obě strany 4:4. Rozdílovou branku na 6:8 z pohledu Havířova zařídil Kloza, Torpedo nakonec uválčilo výsledek 7:8.