Torpedo se raduje z vítězství v havířovském derby.
24. 9. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Havířovské derby ovládlo Torpedo a zůstává na čele 1. ligy

Havířovské derby jako dohrávka prvního kola, se konalo v pátek 21. a úspěšnější bylo Torpedo. Poté navazoval bohatý víkendový program. Šlágrem čtvrtého kola se stalo střetnutí Kladna a Brna, které se rozhodovalo až v prodloužení, vítězství hostům zařídil Coufal. Ústí nepochybilo v souboji se Slovanem. Střetnutí Hurricanu Karlovy Vary a Black Angels lépe vyznělo pro hosty. Petrovice okradly Litvínov na jeho hřišti o bod. První výhru slaví Štíři, naopak Náchod odešel s prázdnýma rukama ze souboje s Chomutovem a dál čeká.

Tradiční souboj havířovských celků plný emocí naplnil očekávání a přilákal na tribuny téměř půl tisíce diváků. Tempo hry bylo neustále vyrovnané, ani jeden z týmů se nevypracoval náskok o více jak jednu branku a to až do třetí třetiny, kdy za to vzali hráči Torpeda a Slovan jen dotahoval, dokonce nestačil ani Prorokův hattrick, nakonec domácím při spanilé jízdě vyprchal potřebný čas.

Slovan po městském derby přivítal na svém hřišti ještě jednoho soupeře, Ústí nad Labem. Hostům se perfektně vydařil vstup do zápasu, první periodu opanovali v poměru 0:5. Ústečtí dohráli zápas pod kontrolou a jednoznačně zvítězili, nemalý podíl na tom měla i branka a pět asistencí Stummera.

Karlovy Vary před sezonou značně obměnili kádr a novém složení je měli prověřit pražští Black Angels. Domácí vedli po první třetině. Po přestávce se vývoj skóre otočil a Andělé se Hurricanu jen vzdalovali.  Druhou část ovládli 0:4 a závěrečnou 1:4 a zvítězili tak poměrně překvapivě s velkým rozdílem.

V měření sil mezi Litvínovem a Petrovicemi nakonec vyšlo lépe domácím, berou ale jen body dva za vyhrané prodloužení. Bivojové nedokázali navázat na pozitivně rozehrané utkání, zejména ve třetí třetině Petrovice vytasily drápky a srovnaly.

Na první výhru a zisk všech tří bodů si přišli českobudějovičtí Štíři v Ostravě. Týmy potácející se v dolní částí tabulky pochopitelně toužily po vítězství. Ostravanům se vydařil začátek, ale hosté se zmohli k obratu v druhé třetině, připisují si body a především první výhru, na které se podílel Štěpka třemi brankami a Králik se prosadil dvakrát.

Divoká přestřelka, čítající celkem osmnáct branek, proběhla mezi Náchodem a Chomutovem. První perioda skončila shodně 4:4. Přetahovanou o vedení rozhodli Chomutovští až v 55. minutě za stavu 7:7, skórovali čtyřikrát, Náchodu se nepodařilo zareagovat na jedinou a hosté uhájili vedení 7:11.

Kvalitní podívanou nabídlo klání mezi Kladnem a Brnem. Kanonýři na domácí palubovce hájili vedení 5:2, o které v závěrečné části přišli. Skvělý výkon podal brněnský Coufal, jenž se podílel dvěma brankami a třemi asistencemi na výhře v prodloužení.

Torpedo Havířov se střetlo se Startem98. Během prvních dvou třetin zvládli domácí vstřelit čtyři branky a jednu obdržet, razantní změnu na konečné podobě výsledku přinesla třetí třetina, již Torpedo ovládlo 9:1. Domácí rozložilo třináct branek mezi osm střelců, o tři se postaral ve formě hrající Adam Klimeš.

Dohrávka 1. kola:

Florbal Exelsior Havířov – TJ Slovan Havířov 8:7 (3:2, 2:2, 3:3)
5. Kozlík, 15. a 37. Klimeš, 19. Kloza, 24. a 57. Černý, 48. Tychtl, 57. Feber – 2., 17. a 22. Prorok, 33. a 58. Smeták, 58. a 59. Kozelský. Diváci: 492

Výsledky 4. kola:

TJ Slovan Havířov – Florbal Ústí 1:11 (0:5, 1:2, 1:4)
Branky: 33. Blahut – 1. , 28. a 59. Novák, 10., 17. a 52. Kolstrunk, 21. a 51. Kopecký, 6. Kühnel, 12. Stummer, 41. Poloprutský. Diváci: 67.

FB Hurrican Karlovy Vary – BLACK ANGELS 3:9 (2:1, 0:4, 1:4)
Branky: 16. Strachota, 19. a 46. Šnajdr – 13., 36. a 57. J. Boček, 21., 43. a 51. Renčín, 22. a 23. Hněvkovský, 44. Hromada. Diváci: 222.

SK BIVOJ LITVÍNOV – Z.F.K. AQM Petrovice 8:7 (3:2, 4:2, 0:3, 1:0) po prodl.
Branky: 6. a 62. Hocelík, 10. Valter, 15. Skuhrovec, 24. Pitek, 28. Mandelbaum, 30. Skalitz, 37. Hulič – 2. a 45. Daniš, 7. Daubner, 34. Jakubec, 39. Hrubý, 45. Kašpar, 51. Gábzdyl. Diváci: 65.

1. MVIL Ostrava WOOW – FBC Štíři Č. Budějovice 5:7 (1:0, 2:3, 2:4)
Branky: 5. Gaščík, 23. Dombrovský, 35. Žmolík, 44. Robenek, 48. Tesárek – 25., 37. a 43. Štěpka, 37. a 55.  Králík, 43. Brožek, 44. Froněk. Diváci: 51.

Florbal Primátor Náchod – Florbal Chomutov 7:11 (4:4, 2:3, 1:4)
Branky: 1. Kaválek, 9. a 16. Kováčik, 11. a 35. Bureš, 33. a 54. Světlík – 3., 12., 37., 55. a 57. Pastor, 16. a 58. Štěrba, 15. Giptner, 32. Hlaváček, 35. Šarša, 55. Stibor. Diváci: 111.

Florbal Exelsior Havířov – FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 13:2 (2:1, 2:0, 9:1)
Branky: 23., 43. a 46. Kozlík, 34., 41. a 59. Klimeš, 10. a 49. Kraus, 16. a 51. Černý, 45. Filip, 52. Peřka, 58. Kloza – 18. Boubelík, 50. Chmelíček. Diváci: 152.

Kanonýři Kladno – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:7 (2:0, 3:2, 1:4, 0:1) po prodl.
Branky: 4., 14., 27. a 38. Tyl, 26. Sládeček, 48. Štechmüller – 23., 45. a 60. Ondráček, 23. a 65. Coufal, 44. Kůra, 48. Fuchs. Diváci: 95.