Florbalistky Jičína měly zajímavou posilu a berou bod proti Panthers. Foto: FBK Jičín
28. 9. 2018 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Jičín nasadil Karolínu Erbanovou a slaví bod proti Panthers, ostatní favorité nezaváhali

Pořádné překvapení se v pátek večer odehrálo v Jičíně: do extraligového utkání totiž v dresu domácího KM automatik FBK zasáhla bývalá rychlobruslařka Karolína Erbanová. Jičínu se navíc povedlo překvapit a získat jeden bod po pohře v prodloužení. Ostatní favorité nezaváhali, byť Ivanti Tigers se měli co otáčet.

To, že Jičín je schopný přivést hráčky z Prahy, které v něm většinou naváží na své předchozí úspěšné působení v nejvyšší ženské soutěži, se všeobecně vědělo. Nyní ale klub z města pohádek zašel ještě dál: do extraligového utkání nasadil rychlobruslařku Karolínu Erbanovou, což je něco, co florbal jednoznačně dostane na přední stránky všech českých zpravodajských serverů.

Jičín navíc utkání, ve kterém se Erbanová zranila, dlouho vedl a ztratil jej a až po prodloužení poměrem 5:6. „Dneska ubojované dva body. Holky si zaslouží pochvalu, že i za stavu 5:3 nepřestaly makat a zápas dotáhly do prodloužení. Jako jsme bojovali dnes, tak podobně musíme bojovat i v dalších utkáních,“ řekl Daniel Škvor z Panthers.

Velké očekávaní bylo před duelem Bohemians s Ivanti Tigers a dlužno říci, že zápas rozhodně nezklamal. Tygřice vedly po první třetině 2:1, ale výborný výkon v druhé části rázem znamenal vedení klokanek 5:3. Papírovému favoritovi utkání se zápas povedl zvrátit až ve třetí části, kterou vyhrál 5:1 a celé utkání tak 8:6. „Vyrovnané utkání, které se divákům muselo líbit. Jsme rádi, že jsme dokázali utkání vyhrát,“ oddechla si Markéta Šteglová, kterou jistě čtyřmi body potěšila Eliška Chudá.

Tomáš Grigar z Bohemians byl smutný. „První dvě třetiny od nás velmi dobrý výkon. Bohužel, když soupeř přepne na vyšší obrátky, tak začneme panikařit a dělat zbytečné chyby, což nás dneska stálo zápas,“ konstatoval.

Ostravské FBC mohlo poprvé po rozhodnutí arbitráže nasadit k utkání Romanu Žurkovou a po jejím pátečním výkonu asi čtyřiačtyřiceti tisíc vysázených na dřevo za její návrat nelituje. Ostrava totiž Židenice porazila 5:2 a Žurková se o to zasloužila čistým hattrickem prakticky za polovinu utkání. Jinak se ale nejednalo o příliš pohledný zápas, což zmínil také kouč Jakub Robenek. „Nepěkný zápas pro oko diváka. Potvrdili jsme začátek sezóny bodově, nikoli však herně. Nešlo nám to, prali jsme se sami se sebou, nedokázali jsme volit správná řešení a nebyli jsme si schopni ani vyhovět a pomoct,“ hodnotil.

Druhou výhru v sezoně si připsal Tatran, který v prodloužení porazil Liberec. Severočešky tak pod vedením nového kouče Jakuba Procházky získaly první body. Tatran, jehož branku zase poprvé hájila brankářka Hana Ranochová, vedl už 3:1, přesto dokázal Liberec srovnat krok. V prodloužení se ujala střela Reindlové, která si tak připsala hattrick. „Bojovný florbal z obou stran. Opět nás bohužel trochu zlobilo zakončení, obzvláště pak ve druhé třetině,“ řekl za Tatran Robert Novák.

Jednoznačně si vedli dva největší favorité – Vítkovice s Chodovem. Ostravanky si poradily s Olomoucí 11:2, když si hned čtyři body připsala Justyna Krzywak, chodovské lvice pak sice chviličku prohrávaly s Plzní, nakonec si ale zapsaly výhru 14:2, za přispění pěti bodů od Terezy Hanzlíkové.

Je logické, že oba vítězní trenéři spíše chválili. „Zápas jsme zvládli slušně. Snažili jsme se hrát rychle a kombinačně, což se nám i dařilo, chyběla ovšem efektivnější finální fáze a koncovka,“ uvedl kouč Vítkovic Tomáš Martiník. Jeho protějšek Lukáš Procházka pak vysoko hodnotil hru s míčkem. „Velmi dobře na míčku, ofenziva fungovala dobře a holky hrály celý zápas s chutí bez nějakého většího výpadku, za to je musíme pochválit. Dozadu pár podceněných situací,“ popsal zápas s Plzní ze svého pohledu.

Přehled výsledků 4. kola Extraligy žen

FbŠ Bohemians – Ivanti Tigers Jižní Město 6:8
branky: 13. Adéla Bočanová, 25. Hana Poláková, 32. Andrea Kadidlová, 37. Anna – Marie Divišová, 40. Andrea Kadidlová, 48. Eliška Vrátná – 10. Dominika Kubišová, 17. Denisa Billá, 28. Eliška Chudá, 43. Iveta Hyršlová, 48. Vendula Beránková, 51. Eliška Chudá, 57. Iveta Hyršlová, 59. Dominika Kubišová; rozhodčí: Roman Sladký – Radek Vybíhal; vyloučení: 2:2; využití: 2:1; diváků: 112; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 27 – Kristýna Karli 17; po třetinách: 1:2, 4:1, 1:5;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 14:2
branky: 4. Daniela Frantíková, 8. Eva Preisslerová, 15. Kristína Belicová, 19. Gabriela Tožičková, 24. Martina Řepková, 31. Magdaléna Plášková, 32. Tereza Hanzlíková, 37. Eva Preisslerová, 38. Daniela Frantíková, 42. Nela Jiráková, 45. Tereza Hanzlíková, 47. Nela Jiráková, 57. Magdaléna Plášková, 60. Magdaléna Plášková – 3. Gabriela Vaníčková, 58. Nikola Staňková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Filip Leibl; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 103; zásahy brankářů: Kristýna Provázková 12 – Kateřina Fialová 40; po třetinách: 4:1, 5:0, 5:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 11:2
branky: 5. Barbora Husková, 11. Justyna Krzywak, 14. Eliška Planková, 15. Jana Trošková, 29. Jana Trošková, 31. Jana Trošková, 35. Barbora Husková, 51. Lucie Suchánková, 55. Eliška Planková, 57. Justyna Krzywak, 58. Tereza Mikulová – 9. Tereza Mošťková, 47. Sára Jakubkovičová; rozhodčí: Patrik Mik – Petr Szilvási; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 89; zásahy brankářů: Petra Klečková 8 – Martina Franková 35; po třetinách: 4:1, 3:0, 4:1;

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – K1 Florbal Židenice 5:2
branky: 10. Romana Žurková, 22. Romana Žurková, 32. Romana Žurková, 38. Nela Kapcová, 39. Viktória Grossová – 44. Eva Smutná, 57. Natálie Janečková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 68; po třetinách: 1:0, 4:0, 0:2;

Crazy girls FBC Liberec – Tatran Střešovice 3:4p
branky: 22. Hana Koníčková, 45. Gabriela Horáková, 60. Hana Koníčková – 23. Daniela Reindlová, 32. Daniela Reindlová, 42. Aneta Lisová, 64. Daniela Reindlová; rozhodčí: Josef Monzer – Lukáš Procházka; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 48; zásahy brankářů: Marcela Štěpánová 22 – Hana Ranochová 15; po třetinách: 0:0, 1:2, 2:1, 0:1;

KM automatik FBK Jičín – Panthers Praha 5:6p
branky: 4. Lucie Paulovičová, 25. Anet Jarolímová, 26. Zuzana Svobodová, 26. Šárka Chlumská, 44. Anet Jarolímová – 15. Kristýna Lochmannová, 23. Kristýna Lochmannová, 37. Ivana Lamková, 54. Lucie Florianová, 59. Dominika Steinbachová, 61. Anežka Slaná; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 108; zásahy brankářů: Veronika Samková 17 – Karolína Červová 24; po třetinách: 1:1, 3:2, 1:2, 0:1;