Ondřej Vítovec vyšel z derby vítězně. Foto: Florbal Chodov, Český florbal
3. 10. 2018 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Tatran ukončil vítěznou sérii Chodova, po obratu ovládl pražské derby

Prestižní pražské derby ovládli překvapivě hosté, kteří ukončili pětizápasovou sérii výher Chodova. Průběh zápasu nejvýrazněji ovlivnila druhá třetina, kterou Tatran vyhrál 3:1. Chodov se v závěru zmohl pouze na zdramatizování zápasu.

FATPIPE FLORBAL CHODOV – TATRAN STŘEŠOVICE 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)

Branky: 22. Maxa (M. Vávra), 44. Maxa (M. Vávra), 60. Pražan (Sýkora) – 24. Ullmann (Komárek), 29. Vítovec (Meliš), 30. Kreysa (Pixa), 58. Marek Beneš (Vítovec). Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 524.

Tatran odčinil sobotní zaváhání s Českou Lípou a připravil první ztrátu pro Chodov v letošní sezóně. Střešovice tak po třech zápasech naplno bodovaly.

Prvních dvacet minut televizního utkání žádné branky sice nepřineslo, skóre se ale naplno rozhýbalo ve druhé třetině. Jako první se do vedení dostal Chodov, když se v brankovišti prosadil důrazný Daniel Maxa. Skóre se však otočilo ještě během druhé třetiny, kdy se Tatran prosadil hned třikrát.

Postupně se trefili Ullmann, Vítovec a Kreysa a Tatran měl ve druhé třetině jednoznačně navrch. Průběh zápasu se podařil zdramatizovat opět Danielovi Maxovi, který se prosadil téměř z půlky hřiště. Veliký tlak však Chodov nedokázal patřičně zužitkovat (i s tyčkou Martina Pražana) a Tatran odskočil do dvoubrankového náskoku.

O vítěznou branku se nakonec postaral Marek Beneš, který proměnil rychlý protiútok, branka Martina Pražana v samotném závěru už pouze zdramatizovala závěr utkání. Po výhře Tatranu je tak jisté, že se Chodov na první Spartu nedotáhne ani po dohrávce sedmého zápasu.