Vinohrady slaví druhou výhru po pěti prohrách za sebou. Foto: Tatran Střešovice, Český florbal
6. 10. 2018 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Další nečekaná ztráta Tatranu, vítězství v derby berou Vinohrady! Liberec je po výhře nad trápícím se Znojmem třetí

Neúplné osmé kolo přichystalo další překvapení v letošní Tipsport Superlize. Střešovice v pražském derby nestačily na Vinohrady, které ovládly duel 8:5. Chodov zvládl vyrovnaný výjezdní zápas v Milevsku proti Otrokovicím, Liberec po vysoké výhře nad Znojmem míří na třetí místo.

TATRAN STŘEŠOVICE – TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY 5:8 (1:2, 2:3, 2:3)

Branky: 8. Pixa, 36. Ullmann (Váňa), 39. Langer (Marek Beneš), 50. Váňa (Sládeček), 56. Langer (Komárek) – 4. O. Stuchlík (Skřivanek), 20. Hájek (Linhart), 31. Linhart (Skřivanek), 32. Šimík (Vnuk), 38. Piták (vla.), 59. Šimík (Vnuk), 59. Rossi, 60. Skřivanek (Hartman). Rozhodčí: Valenta a Žďárský. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 407.

Tatran Střešovice čeká po dnešku prudké vystřízlivění. Poté, co Střešovice zaskočily v týdnu pražský Chodov, dnes v dalším pražském derby překvapivě nestačily na Vinohrady.

O nečekané zápletce a vyrovnaném průběhu napověděla již 4. minuta, kdy se prosadil nikým nehlídaný Ondřej Stuchlík. Z bezprostředního tlaku před brankou sice vyrovnal Marek Pixa, poslední slovo v první třetině ale měly znovu Vinohrady. Z rychlého protiútoku se trefil Pavel Hájek.

Ani druhé dějství neznamenalo ze strany domácích lepší výkon a nebýt branek Ullmanna a Langera, mohlo být již pro třetí třetinu rozhodnuto. Místo toho se dostal Tatran zpět na dostřel, když se z otočky prosadil Tomáš Váňa. Domácí se navíc dočkali i vyrovnání, druhou branku v zápase přidal mladý reprezentant Filip Langer.

Hráčům Tatranu ale vůbec nevyšel závěr zápasu. Po brance Šimíka musel Tatran přistoupit na hru v šesti, kdy inkasoval další dvě branky a o utkaní bylo rozhodnuto.

Střešovice čeká již příští týden další těžká zkouška proti Vítkovicím.

Střešovice po prohře v České Lípě zažívají další nečekanou ztrátu. Foto: Tatran Střešovice, Český florbal

FLORBAL CHODOV – PANTHERS OTROKOVICE 6:5 (3:1, 2:2, 1:2)

Branky: 15. M. Vávra (Ondrušek), 20. Ondrušek, 20. Mikeš (Krbec), 23. Plíhal (Matejčík), 35. Pražan (TS), 48. M. Vávra (Pražan) – 5. Uhrinovský (Švajný), 24. Uhrinovský (TS), 26. Rožnovják (Kostka), 57. Kostka (TS), 60. Kostka (Uhrinovský). Rozhodčí: Müller a Novosad. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 225.

Pražský Chodov odehrál své domácí utkání proti Otrokovicím v Milevsku, kde bylo k vidění vyrovnané utkání. Souboj vzájemných soupeřů ze čtvrtfinále z posledních dvou let otevřely lépe Otrokovice. Ztrátu balonku na vlastní polovině hosté rychle potrestali a po souhře skóroval Lukáš Uhrinovský.

Chodov měl v následných minutách více času míček ve svém držení, což vyústilo v obrat hned třemi góly. V dalším průběhu byla hra vyrovnaná, ať už z pohledu branek či střel, skóre po druhé třetině tak bylo 5:3 pro Chodov.

Klíčový okamžik přišel nejspíše ve 47. minutě při trestném střílení, kdy se do branky dostal Jan Barák a vychytal Uhrinovského. Chodov v dalších minutách odskočil po brance Marka Vávry na vedení 6:3, které se ukázalo jako dostačující do konce zápasu. Poslední minuty byly přesto vyrovnané, Otrokovice se zvládly dostat na rozdíl jediné branky a utkání ještě pořádně zdramatizovaly.

Marek Vávra již překonal hranici 300. bodů v základní části. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

TJ ZNOJMO – FBC LIBEREC 5:10 (1:4, 1:4, 3:2)

Branky: 18. Kucharič (Pánek), 38. Šindelář (Pánek), 51. Horák (Kucharič), 60. Ďuriška (Pánek), 60. Novák (Horák) – 9. Veselý (Salát), 11. Kološ (Lhota), 11. Kopecký (Veselý), 20. Rozkovec (Balatka), 30. Marek (Valeš), 31. Salát (Kopecký), 36. Salát (Ferdan), 40. Kološ (Ferdan), 55. Valeš, 58. Balatka (Salát). Rozhodčí: Drápal a Pospíšil. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Diváci: 230.

Liberec v gólově bohatém zápase potvrdil letošní formu a po již šesté výhře z osmi zápasů drží překvapivě třetí příčku. Svěřenci Zdeňka Skružného rozhodli utkání již v během první poloviny, ve 35. minutě bylo skóre hrozivých 7:1 pro Liberec.

Zbytek utkání se spíše už dohrával, nejproduktivnějším hráčem zápasu byl Petr Salát. Znojmo jen potvrdilo, že se v letošní sezóně trápí, šlo již o jeho čtvrtou prohru v řadě, v tabulce zůstává na předposledním místě. Liberec naopak ztrácí na první místo jeden bod, má ale o jedno utkání více než soupeři.